Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nincs budapesti lakcímkárty...

Ha nincs budapesti lakcímkártyám, de itt lakok és szükségem van háziorvosi ellátásra, akkor bemehetek a legközelebbi háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
dec. 17. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Ez engem is érdekelne, pl. SZTK-ba el lehet így menni?
dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Nem lát el egyik háziorvos sem utcáról betérő beteget, hacsak nem életmentésről van szó.
dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Hívd fel azt a háziorvost, akihez tartoznál lakcím (utca) szerint, ha be lennél jelentkezve Budapestre, hogy vállal-e. Mi Budapestről költöztünk Pest mellé, és átjelentkeztünk ide úgy a háziorvoshoz, hogy a lakcímkártyánk még Budapestre szól. Így is fogadtak minket.
dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Budapedten nem ertenek a minkajukhoz ,nem erdemes oda menni.

Nincs betegvaladztas csak orvosvalasztas. Nincs joga visszautasitani. Nezd at a betegjogokat

dec. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Hát akkor mellékeljed azokat az állítólagos betegjogokat, 4-es! Ja hogy azt nem tudod! Nem betegválasztás, hanem körzetek. Az orvos nem köteles körzeten kívülit ellátni. Jól is néznénk ki, ha 6 millió beteg jelentkezne be 1 orvoshoz! Szerinted úgy mégis minek kérik el a lakcímkártyát? Meg akarnak látogatni?

Mi az, hogy Budapesten nem értenek a munkájukhoz? Ha egy orvos Budapestről vidékre költözik, akkor meg hirtelen ért? Ha meg egy vidéki orvos Budapestre költözik, akkor meg elfelejt érteni?

dec. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a körzetét köteles ellátni, ha nem oda tartozol, dönthet róla, hogy vállal-e vagy sem. A korábbi háziorvosunk nem körzetis volt, elvállalt. Elköltöztünk, itt a kiválasztott orvos nem vállalt, mert nem volt kapacitása, a körzetishez kellett mennünk.
dec. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

A házhoz (környékhez) tartozó háiorvost felhívod és elmondod,mi a szitu.

Elvileg átvehet,átjelenthet magához bárhonnan az országból.Nincs kötelezettség arra vonatkozóan,hogy hivatalos lakcím szerint a legközelebbi háziorvos lehet csak az orvosod.Az mindenkinek a saját ügye,hogy 100 méterre van a háziorvosa,vagy 250 km-re.

dec. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát jelentsd be a lakcímed? Vagy ez miért nem opció? Gyorsan el lehet intézni.


Egyébként lehet így is sikerül, de más dokinál nem kötelessége felvennie betegként, csak a körzetesnek.

dec. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

#8 valószínűleg valami fekete albérlet,és nem opció,amit írsz.

Bocs,ha nem így van :))) !!!

dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Haziorvostol függ, az előző albérletbe nem voltam sehogy bejelentkezve, mikor szükség volt haziorvosi ellatasra felhívtam akihez amúgy ott tartoztam es ezt elmondtam neki. Meg nyilván a pontos lakcimet.

Nagyon rendes volt, megerto, mondta, hogy nyugodtan járhatok hozzá (csak beutalot nem tudott volna írni, ha kellett volna valahova)

dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!