Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az alábbi országok közül hova...

Az alábbi országok közül hova költöznétek?

Figyelt kérdés
Melyik országról mik a tapasztalatok?

jan. 1. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Franciaország
Németország
Anglia (UK)
Wales (UK)
Skócia (UK)
Észak-Írország (UK)
Írország
Hollandia
Belgium
Olaszország
26 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm Angliában tanult pár èvig, ő nagyon nem szerette, inkább hazajött, ahogy lediplomázott. Szerinte az angolok nem igazán voltak kedvesek/befogadóak vele, ès elvileg az időjárást nehèz megszokni. De ez csak az ő vèlemènye, lehet valakinek tetszik ott.
jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Olaszország, nem is kérdés.

Napsütés, jó kedélyű, vidám, közvetlen emberek.

Nekem ennyi elég is.

jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írország, a lakáskrizist es egészségügyet leszamitva pozitiv az összkép.
jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Németországban éltem pár hónapot, nem szerettem. Szép, rendezett meg jól lehet keresni, persze, de a munkamorál borzalmas (folyamatos hajtás, stressz és soha egy jó szót, dicséretet nem hallasz, de ha valamit elrontasz, még 5x felhozzák témának és passzív-agresszíven aláznak vele, legalábbis én ott ezt tapasztaltam, Magyarországon minden munkahelyem jó volt eddig, kedves segítőkész csapat, kevés stressz, nagyobb rugalmasság és dicséret!), az emberek imádnak panaszkodni és másokat szidni a hátuk mögött, szóval én elég hamar visszaköltöztem onnan és itthon sokkal boldogabb vagyok. Már nem is költöznék külföldre, pedig régebben sok ország vonzott, most már csak nyaralás szintjén.
jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Spanyolország az egyik legjobb hely most EU-ban. Progresszív, normális társadalom. Jó az idö, jók a munkakörülmények. Oké fizetés - 1200 euro a minimálbér, magyarországival megegyezö, vagy sok esetben az alatti árszínvonal mellett. Senki se stresszel, vagy hajt a melóban. Ha nem müködik valami, majd holnap ráérsz megcsinálni.
jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rám Anglia, Franciaország, Olaszország volt olyan hatással, hogy bármikor visszamennék, és ha erre kényszerülnék, ezek közül az országok közül választanék új lakóhelyet. Németország lenne az utolsó, amit választanék, a többiben pedig még nem jártam.

Angliában a nyelv ugye adott, ezen kívül ha keményen dolgozol, keményen megfizetnek. Tetszik a stílusuk, hozzáállásuk is, számomra is fontos az udvariasság, a bratyizás viszont nem hiányzik idegenekkel, itthon sem. Tetszik az is ahogyan állnak a munkához, nincs minden túl szabályozva, valahogy mégis minden nagyon olajozottan működik. Néhol kimondottan kupisnak tűnik az ország. Ezzel is tudok azonosulni, nem vagyok precíz én se. Lakóhelyként viszont csakis "a vidék", valamilyen kisvárosias, falusias hely.

Franciaország még közelebb áll a szívemhez, amióta az eszemet tudom a francia akciófilmeket, autókat stb. sokkal menőbbnek találom mint az amerikaiakat. Már nagyon bánom, hogy nem az ő nyelvüket választottam. Amikor kint jártam, akkor is azt éreztem, hogy a nyelvet leszámítva alig választ el valami a helytől. Biztosan nem egyszerű, ahogyan Magyarország sem az, viszont nagyon élhetőnek tűnik, ahogyan kommunikálnak egymással, ahogyan esznek, ahogy a városaikat belakják... és ne feledjük hogy egy hatalmas ország, tengerentúli területekkel, a legváltozatosabb tájakkal.

Olaszország pedig számomra egyértelműen olyan mint Magyarország jobb, szerencsésebb kiadásban. Nem véletlen a középkor óta létező nagy haverság sem. Épp olyan helyén töltöttem sok időt ahol disznóhús-alapú a konyha és kb. a fűszerezés is a magyarral megegyező. Olaszul néhány hét alatt megtanultam ugy, hogy tudtam kommunikálni.

jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!