Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért költöznek haza a kivándo...

Miért költöznek haza a kivándorolt magyarok?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk baráti és családi körben is arról, hányan terveznek kiköltözni, hány olyan ismerős van, aki végül kiköltözött, és levegőbe beszélés helyett kíváncsiságból olvastunk is statisztikákat. Összességében az elmúlt pár évben több kivándorolt magyar költözik haza, mint ahány magyar külföldre költözik.

Találtunk cikkeket arról is, hogy aki kiköltözik, mivel indokolja, mik az okai erre, viszont arról nem találtunk statisztikát, cikket, adatot, felmérést, hogy a visszatérők miért költöztek vissza.

Így kérdésem egyrészt azokhoz szól, ha vannak itt olyanok, akik külföldről költöztek vissza Magyarországra, vagy ismernek ilyen embereket: miért költöztek ki és miért jöttek haza? Mennyi idő után?

A kérdésem másik fele pedig inkább egy kérés: tudnátok-e néhány erre vonatkozó felmérés eredményeit linkelni?


Láttam 1-2 ilyesmi kérdést is itt gyakorin, de értelmes válaszokat nem igazán találtam benne. Ezért kérlek, amennyire lehet, politikamentes, és spekulációktól mentes válaszokat írjatok! Vagy saját/ismerős tapasztalatát, vagy hivatalos adatokkal alátámasztott válaszokat (Tehát a "rájöttek hogy nincs kolbászból a kerítés" típusú válaszokkal, légyszi, kíméljétek a válaszszekciót!)


Többek közt ezeket a statisztikákat futottunk át (a teljesség igénye nélkül):


[link]


[link]


[link]


[link]



jan. 12. 00:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem több ilyen ismerősöm van. Az okok: kinti rossz közbiztonság (migránsok), javuló hazai kereseti lehetőségek, magánéleti problémák (elvált a külföldi férjétől), kinti rossz egészségügyi ellátás (bizony!)
jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

40 év után USA-ban nyugdíjba mentem. 66 éves vagyok. 2800 USD a nyugdíjam havonta. Ebböl nem igazán tudnánk ketten a feleségemmel kint megélni. Albérlet, orvosi biztosítás nagyon drága. Eddig a munkahelyemen a szakszervezet fizette a biztosítást. 66 dollár volt havonta. Most, hogy nyugdíjba mentem, magamnak kell fizetni.

A feleségem még nem nyugdíjas. Majd az én nyugdíjamat kapja, ha eléri a korhatárt. De még csak 49 éves.

Úgyhogy hazajöttünk. Vettünk egy lakást hitelmentesen, 2 autót és élünk az én nyugdíjamból ketten itthon meglehetösen jól.

jan. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Betanitott munkara mennek ki ami nem fizet jol, megha jonak is tunik. Emellett az alberlet arak nagyon magasak.


Akik ugy mennek ki hogy munkasszallon vannak azok jobban kijonnek a penzukbol de az milyen elet amikor dolgozol midnen nap, tulorazol hogy tudj sporolni, nincs egy kulon helyseg ahova elvonulhatsz mert egy szobaban vagy masokkal a szallason. Ebbe bele lehet faradni egy ido utan.


En USA-ban vagyok. Nem vendegmunkas vagyok mert eletvitel szeruen elek kint, vettunk hazat, vettunk autokat, berendezkedtunk ide, allampolgar is vagyok, a gyerekem mar itt szuletett. Viszont ha nyugdijas leszek akkor biztos hazakoltozok mert varhatoan nem lesz annyi nyugdijam amibol itt megtudnek elni. A nyugdijrendszer itt is szar. Ha nincs magannyugdijpenztarad akkor az allami nyugdijbol nehezen elsz meg.

Az is lehet hogy elobb hazakoltozok ha nem jonnek be a terveim a kozeljovoben.


Egyebkent sokan nem is orokre terveznek kimenni hanem csak penzt akarnak gyujteni. Sok ismerosom van aki dolgozott ausztriaban, nemetben, hollandiaban, olaszban, angliaban de nagyon sokan kozuluk hazamentek. Volt aki elverte a penzt, vagy nem is tudott felmutatni semmit es volt aki vett belole egy kis hazat meg akkor mikor olcsobbak voltak az ingatlanok. Manapsag mar nem tudod megcsinalni hogy kimesz par evre es utana veszel otthon egy kis hazat mert egy ures telek falun 6-8 millio. Emlekszem ra hogy kb 10 eve voltak akik 5-6 milliobol vettek egy felujitando hazat. Azota kipofoztak es van egy tehermentes hazuk, igy eszukben sincs visszamenni.

jan. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Nagybátyámék 40 évesen mentek ki Németországba már 13 éve kint vannak és eszükbe sincs hazamenni. Ott jól keresnek még az otthonélő unokákat is segítik.


Én 30 éves nő vagyok és már 11 éve hogy idejöttem férjhez Törökországba gyerek nincs és eü okok miatt nem is szeretnénk vállalni. Nagyon szeretem az itteni életet (Gaziantep) nekünk vendéglátó catering vállalkozásunk van és ha neadjisten szétmennénk a férjemmel akkor se mennék haza soha többet. Szerintem az nem annyira igaz hogy megindultak haza... Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy magyar magyarnak a farkasa, a nagybátyám is úgyjárt hogy az otthoni szomszédot pusztán jófejségből kivitte dolgozni és a csávó a végén már a nagybátyám akarta kirúgatni. Kint is sok magyar azt keresi hogy a másik magyart hogy tudná lehúzni...

jan. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
En azert mert nincs ott se pasim se baratok se csalàd. Sokaig igy nem lehet bírni
jan. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%

1, Megtollasodtak;

2, Nem jött be annyira nagyon ott az élet;

3, Kezdenek rájönni, hogy Viktortával is van azért élet az új egypártrendszerben, ha a többi-, eddig ki nem vándorolt még itt van...

jan. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Én a párommal mentem ki, mesterképzésre egy elit egyetemre.

Hazajöttünk mert az országnak kb nem volt kultúrája, unalmas volt, az egyetem meg rosszabb, mint az, ahol a BSc-t csináltuk.

Számunkra munka szempontjából sem érte volna meg, mert ott nagyon hasonló bére van mindenkinek aránylag, itthon meg a mi területünkön kb 5-8szor annyit lehet keresni, mint a minimálbér (nyilván mert borzasztóan alacsony a minimálbét)


Minimum 2 évre terveztünk maradni, de benne volt a pakliban, hogy örökké. 4-5 hónap után leléptünk.

Több ismerősöm van, aki hasonlóan tett. Valaki egy év után, valakinek pár nap is elég volt.


(Hollandia)


Olvastam valahol, hogy akik boldogak és sikeresek otthon, azoknak nem éri meg kimenni, mert túl nagy az áldozat.


Illetve láttam a BSc-seket szenvedni. De akik gimi után mennek ki, ők nem tudják milyen egy egyetem. Én tudtam milyen egy jó egyetem, milyen érzés szeretni amit tanulsz és a szak minden pillanatát élvezni. Amikor ezt nem kaptam meg a "külföldi elit képzéstől", és még csak tudásszintben sem közelítette meg, nagy csalódás volt. Nem adott szinte semmi plusz ahhoz képest mintha otthon lettem volna és rengeteg áldozatot igényelt.

jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

ezeknek egy része visszamegy magától, mert rájön, hogy a bunkó, kultúrát semmibe vevő bevándorlókat senki le se szrja, ha bszol megtanulni az ország nyelvét és megtanulni a helyi szokásokat, úgyis csak egy kínai büfében fogsz tudni mosogatni napi 14 órában, az meg akkor se nagy karrier, ha tudsz belőle venni egy szakadt autóroncsot bmw-logóval.

a másik részét meg visszatoloncolják magyarországra, mert csesznek lakóhellyel, biztosítással és munkával rendelkezni, és az ingyenélő szemetet egyetlen ország sem szereti, ha odamegy a nyakukra élősködni.

(ausztriában nagyjából évek óta a top 3 legtöbbet kiutasított nemzetben van a magyar...)

jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Egyik ismerős pár - 10 év után költöztek vissza Angliából, mert hiányzott nekik a családjuk, otthon élő barátaik. Ők megtalálták a helyüket Budapesten, nem bánják, hogy visszajöttek.

Másik ismerős pár, szintén Anglia - nem érezték jól magukat, hazamentek, megbánták, egy éven belül mentek egy másik országba.

Egy jóbarátom - hiányzott neki a család, barátok. Egy évet bírta Magyarországon, most újra külföldön van.

A baráti társaságból ezen kívül még hárman vagyunk külföldön (én is), de mi soha nem tervezünk visszaköltözni.

jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Több külföldön élő magyarok (Ciprus, Németország, Olasz stb stb) tagjaként inkább azt mondanám, hogy százával vándorolnak el Magyarországról az emberek, és nem csak munkát vállalni. Én nem látom azt a jelenséget, hogy haza akarnának menni. Sőt. Ha X családnak egy ország nem felel meg, inkább megy másikba, minthogy haza menjen. Napi több kérdést látok erről több csoport posztjaiban.
jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!