Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyi ideig tart egy lakás...

Mennyi ideig tart egy lakás komplett felújítása?

Figyelt kérdés
A felettünk lévő lakást 3-4 hete elkezdték felújítani, azóta a mi (bérelt) lakásunk konkrétan lakhatatlan. Vésőgépet, ütvefúrót meg nem tudom még mit hallgatok egész nap. Amit nem értek, hogy volt már részem felettünk zajló lakásfelújításban, nem volt kellemes, de ez annál sokkal rosszabb. Mintha az agyamat fúrnák belülről olyan hangos. A dolog azért is kellemetlen igazán mert általában délutánra/kora estére megyek dolgozni így pihenni sem tudok normálisan. Eddig úgy voltam vele, hogy nyilván joguk van felújítani, és a nagyon hangos munkáknak talán 1-2 hét és vége. Ez még nem történt meg, ezért a minap felmentem megkérdezni, hogy mire számítsak. Annyit mondtak a munkások hogy még messze van a vége. A lakás még romokban volt, konkrétan a belső falak is hiányoztak, padló csontig felverve. Igazából tudom, hogy nem tudok ellene tenni semmit, csak már kész idegroncs vagyok. Esetleg akiknek van tapasztalat ezzel kapcsolatban, mégis mennyi idő, míg elkészülnek, vagy legalábbis csendesednek a munkálatok? Még lehet hónapokig hallgathatom?

febr. 21. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sok idő simán, ha ilyen komplett felújítás. Próbálj meg füldugóval aludni.
febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azzal alszok, de nem segít sokat. Az ágy is beleremeg amikor elkezdik nyomatni a gépeket.
febr. 21. 11:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha ilyen állapotban van most a lakás, akkor még 1-2 hónap biztosan.
febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
A saját tulajodnak jelezheted, hogy a lakás átmenetileg használhatatlan, lakbérben kérhetsz kompenzációt.
febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor inkább keresek másik albérletet. Én ezt még 1-2 hónapig nem bírom hallgatni.
febr. 21. 11:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, kinek mit jelent a komplett
febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk 4.hónapja újítják fel az egyik lakást. Lazán kiírta, hogy előreláthatólag 6 hónapig fog tartani. Ez így rendben van, viszont egy ilyen hosszú ideig tartó, zavaró felújításért, jól esne némi kompenzáció. Mert nem kis kellemetlenség nekünk ez. Minden áldott reggel 8-kor elkezdi és szinte majd minden nap rettenetes zajjal jár.

Én béketűrő ember vagyok, megértem ezt, nyilván nekem is lesz, vagy előfordulhat kisebb felújítás. Na de ez már több soknál. Legalább jött volna oda személyesen, vagy valamilyen ajándékot hozott volna, hogy elnézést a kellemetlenségért.

De semmi!

Nincs is itt a tulaj soha, csak a munkások jönnek mennek.

Meg sem kérdezte, hogy megfelelő nekünk ez az időpont. Mert mivan ha mondjuk valaki sokáig dolgozik este.

És minden évben egy másik szomszéd kezd bele valamilyen projektbe.

Egyszóval nekem kezd elfogyni a türelmem.

Két három éven belül veszek lakást, és ennek tudatában jól meggondolom hova fogok költözni.

Társasházba soha többé, ha egy mód van rá. (sajnos nem lesz)

febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, emiatt is lenne jó tudni meddig tart egy ilyen, mert ha fél évig akkor zokszó nélkül jelzem a tulajdonosnak, hogy ne haragudjon de így a lakása számomra lakhatatlan, és keresek másikat. De ha mondjuk még 1-2 hét akkor azt valahogy kibírom. És itt most nem azt várom hogy síri csend legyen, még csak nem is a fúrás, de ez valami olyan elképesztően hangos, amit még nem tapasztaltam, pedig mondom, volt már részem felettem/mellettem történő felújításba. Sokszor olyan érzésem van, hogy ezek most fúrták át a plafonomat.
febr. 21. 11:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Normal esetben 1 honap alatt siman meg lenne. Mi a fél lakással 2 het alatt vegeztunk, de itt senki se akarja elhinni, és a minimum hónapot tartják normálisnak.

De mivel rakás kokler olcsojanos megoldjukokosba szaki van, igy siman lesz akár 6 hónap.

febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nalam volt teljes kicsontozos felujitas (uj elektromos halozat a falba, uj padlo, vizvezetek cserék, ajtók csere, stb). Utáltak is a szomszédok akkoriban, de én sem tudtam mit tenni ezzel.

Nalam kb. 1 honap volt az igazan hangos, utána 1 hónap már csak olyan szöszmötölés, falazás, festés, csempézés, parkettázás, asztalos munkák. Szóval mar lehet tul vagy a nehezén.

febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!