Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha a mama szomszédj...

Mit tegyek ha a mama szomszédját zavarja az orgonabokor?

Figyelt kérdés

A mama már 79éves egy kis faluban él és kerítése mentén végig orgonák vannak ültetve de már igen magasak és el is bokrosodott. A kert végétől kezdődik a szomszédja tujasora. A múlt héten már a szomszédhölgy megállította a mamát az utcán hogy nem tudja kinyitni a konyhaablakát-mivel a konyhaablaka pont a mama telkére néz- mert allergiás az orgonára.

Mondtam mamának hogy megmetszem neki az egészet de ő azt mondta hogy majd májusban nyúljak hozzá mikor már elvirágzott.

Ma pedig láttam hogy a mama keritése és a szomszéd kerítése közé le van rakva egy pár darab levágott orgonaág. Gondolom zavarta a szomszédot ami átlógott és levágta majd odatette. Most azt nekem kell onnan eltüntetnem?

Tudom nem ördöngösség de a mamának ez mind eszmei érték mert mikor vásárolták a telket ezzel ültették tele a kerítést a papával régebben. Persze hogy imád gyönyörködni benne és azt is szereti hogy a falusiak odajárnak leszedni a szép virágokat.

Most a levágott részt ami a két keritésnél van nekem kell eltüntetnem?


ápr. 17. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Valahol meg lehet érteni a szomszédot is, mert ha a konyhaablakot nem tudta kinyitni, akkor nem csak simán átlógott, hanem akadályozta. Nem a teljes bokrot vágta ki, pár ágat és kész. Vidd el onnan, ahova tette és ennyi.
ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak ha szeretnéd, akár ott is hagyhatod.
ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem akadályozta mert az ablaka a kerítéstől 20 méterre van. És miért én vigyem el azt amit ő odadobott? Oké hogy a mama orgonája de gondolom ő tette oda kiszáradni
ápr. 17. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd csak idén lett allergiás, hogy eddig nem zavarta? Vagy nem tűnt fel neki vásárláskor a rengeteg növény, és ennek tudatában költözött oda? Miből gondolja, hogy néhány ág levágása érezhető hatással lesz több méternyi bokor pollenmennyiségére? Van itt egy kis passzív-agresszivitás a szomszéd részéről. Hagyd ott ha nem zavar senkit, amíg májusban meg nem csinálod a ritkítást.
ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 köbméter zöldhulladék állna ott, megérteném, hogy nem tudod, mit csinálj, de pár szál orgona? Hagyd ott, vagy vidd el, vagy ne foglalkozz vele egyáltalán.
ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ami a szomszédhoz átlóg, azt joga van levágni. A többihez nem nyúlhat. Nem hiszem, hogy allergiás, csak szimplán bunkó. Merem kockáztatni, hogy nem az orgona zavarja, valami más baja lesz.
ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell foglalkozni a szomszéddal. Ha holnap a fűre lesz allergiás, akkor térköveztesd le az udvarod? Ha levágja tegye, de a szemetét ne dobja át. Ha átdobja, dobd vissza neki.

Mi megbeszéltük a szomszédokkal, hogy ami átlóg, azzal mindenki azt csinál amit akar. Megeszi a termést, levágja, stb. De az meg sem fordulna a fejemben, hogy levágom a fájának az ágát, majd átdobom hozzá.

ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szomszédod egy kötekedő hárpia.Biztos kíváncsi mi történik nálatok és mérges hogy nem látja az orgonától.
ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is rengeteg a növényem, én is utálom az olyan szomszédot, akinek az a legfőbb élete baja, hogy áthajlik egy ág. De uram bocsáss, az azért még belefér, hogy az átlógott ágat visszaküldjék a feladónak. Nem olyan egyszerű dolog eltüntetni sem, pláne, ha évente hatezer újabb ág átlóg. (Orgonasövény elég erőszakos egy valami, tudom, mert nekem is van.) Eltüzelni sok helyen nem is szabad, feldarálni egész napos munka, ha meg csak komposztálsz, pillanatok alatt szobányi halomban áll a sok ág, ami még tűzveszélyes is. Nem elvárható, hogy a szomszédnak kelljen szórakoznia a másik zöldjével.

Amúgy szerintem is mással van a valós baja.

ápr. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen szomszédom. Én kikerestem a jogszabályokat milyen távolságra lehet kerítéstől fát ültetni, arra hivatkozva pedig bejelentettem. Kb 2 héten belül az összes orgona eltűnt.
ápr. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!