Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » SZOMSZÉD GOND van a szomszédna...

SZOMSZÉD GOND van a szomszédnak a kertem végében 5-7 méter magas tuja sora, kerités hosszon. Tavaly elkezdtek kipusztulni. (? )

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtek kipusztulni, idén már 70% csontszáraz, ocsmány, vörös kórók, ÁTDŐLNEK MÁR A KERTEMBE és potyog hozzám, rendkívül tűzveszélyes és pont arra néznek az ablakaim, ronda Egy hónapja szépen udvariasan becsöngettem és kértem hogy csináljanak valamit. A kijövő idős hölgy igéretet tett a megoldásra kedvesen.A 40-es házaspár szar...ik az egészre, ma újra becsengettem de ki sem jöttek.Mint írtam a tuják már az én felemre átborultak, elnyomják ami itt van stb.

MIT TEHETEK?????? Levágjam ami áthajol ide? Feljelentsem őket? De hol? Mit mond a jog? Mit javasoltok? Nem szerettem volna háborút.


2013. júl. 18. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne jelentsd fel őket, rossz szomszédság török átok..de ahhoz pl. jogod van, hogy az áthajló ágakat levágd. (bár így még rondább lesz). Én még megpróbálnék beszélni velük, csak kijönnek néha, nem?
2013. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vágd le és ízlés szerint dobáld át/rakd a saját kerti szemetedbe.
2013. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lancfuresszel menj neki, aztan telen lesz mivel futeni :D
2013. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 intrepid ***** válasza:
Villásvégű karóval döntsd át, hogy az ő kertjébe dőljön, ne felétek.
2013. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! :)


Láncfűrésszel nem de dekopírban gondolkodom ( mert az van ) , villás karóval próbáltam pár napja de kőkeményre aszott és baromira hullamerev a tuja törzse, nem hajlik már. Rettentően rühellem ezt az egészet, hogy ilyen beavatkozásra kényszerít a szomszéd ( nem is értem miféle emberek vannak.....semmi dolgunk egymással az életben nem volt, miért szemétkedik????)és igazából azt vártam/várom, hátha valaki ír valami humánus de célravezető ötletet. Ma is jámboran csengettem be hozzájuk de ki sem jöttek , pedig egyértelműen otthon voltak.


Kiábrándító, hogy ilyen emberek léteznek. Talán ezek miatt szar a világ........

2013. júl. 18. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ami áthalylik azt nyugodtan vágd el. Milyen kerítés van? Drót ami átlátszik, vagy tégla kerítés?
2013. júl. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Drót és gyakorlatilag premier plan-ban látszik az egész tégalvörös , halott 5-7 méter magas tujasor. Tavaly nyáron kezdődött a pusztulás és azóta sem tettek semmit.

És én attól félek, hogy miután magas , mi van ha belevág egy villám? Elég bolond az időjárás mostanában. Pesten , kertvárosban leég a fél környék.

2013. júl. 19. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami átlóg vágd le, ennyit tehetsz. Esztétikai kérdésekkel hatóság nem foglalkozik, a szomszédnak lehet tetszik a színe.
2013. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megoldódott azóta a problémád?

Szerintem beszélj a szomszéddal, és ajánld fel, hogy majd te kivágod azokat. Valószínűleg csak lustaságból nem csinálnak semmit, és ha meghallják, hogy valaki megcsinálja helyettük, akkor kapva kapnak majd rajta.

2013. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!