Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a dohányzó...

Mit lehet tenni a dohányzó szomszédokkal?

Figyelt kérdés
Tízemeletes házban lakom, az erkély szomszédaim (alattam, felettem, mellettem) mindannyian dohányoznak. Az erkély/ablak nyugati fekvésű ilyenkor nyáron süti a nap ezerrel, este jól esne egy kicsit átszellőztetni a lakást, lehűteni, de gyakorlatilag 5 percenként dohányzik valaki, és a füst a lakásba megy be. A szomszédos erkélyek 1-5 méterre vannak az enyémtől.
2013. aug. 13. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
éjszaka szellőztess :D
2013. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
grillezz az erkélyen!
2013. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
vagy bográcsozz
2013. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
2013. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos éjszaka is és hajnalban is cigizik valamelyik a sok közül. :(

Köszi moderátor! :)

2013. aug. 13. 21:59
 6/9 anonim válasza:
szellőztess akkor korán reggel
2013. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos magával a dohányzással nem tudsz mit kezdeni.
2013. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy mit gondoltál, mit lehet tenni, azon túl, hogy szólsz nekik és megbeszéled velük? Gondoltad van valami csodaszer, ami eltünteti őket, meg a szagot is?
2013. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek! Ugyanígy vagyok, csak én 4 emeletesben lakom. Mellettem mindkettő, alattam pedig egy láncdohányos család. Nyáron én is szellőztetnék, mert a tető alatt megdöglök a melegben. De nem tudok, mert alattam a pasi egész éjjel (!) bagózik az erkélyen, 5 percenként. Amikor eljön az anyja meg a testvére is, akkor hárman. Sőt, négyen, mert a felesége is, csak az nem annyit. Egyébként gyerekük is van. Mint egy gyárkémény. Abban reménykedtem, hogy ha megnyílnak a dohányboltok, talán leszoknak, meg az áremelés miatt. De nem szoktak le. Ezért nem a szoba felől szellőztetek, hanem a konyha-fürdő felől. Próbálkoztam a reggeli szellőztetéssel, de munkába indulás előtt reggel 6-7-kor ugyanúgy kiül bagózni, ez borzalom. Estére ötven fokos lesz a lakás, muszáj szellőztetni. Akkor volt nyugtom, amikor nyaralni mentek, 2 hétig vehettem levegőt. Most már hideg van, igyekszem akkor szellőztetni, amikor nincsenek itthon. De megint lesz majd nyár... Komolyan, elköltözöm miattuk, esküszöm. Szólni pedig nem érdemes, mert magánterületen van és ott nem tilthatod meg. Ezért szereznél egy haragost a házban? Pláne ha még bunkó is, akkor az lenne belőle, hogy "fogd be, azt csinálok az erkélyemen, amit akarok, ha nem tetszik, költözz tanyára"... Próbáltam azt, hogy amikor bagóznak, jó hangosan vágtam be az ablakot, erkélyajtót, ezt sokszor megcsináltam, hátha észreveszik magukat, de nem.
2013. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!