Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan lakóval, aki rendszeresen veszélyezteti a többi lakót, és lakást panelben?

Figyelt kérdés
Egyedülálló idős bácsi rendszeresen leégeti a kaját, de annyira, hogy hatalmas füst gomolyog a lakásban. Egyik éjszaka is ez történt, akkor valaki ki is hívta a tűzoltókat. Gondolom, mekkora füst lehetett...Emellett ráadásul írtózatosan büdöset is csinál vele az egész emeleten, mert a kutyusnak főzné a szárnyas belsőségeket, de szinte szénné égetve elképesztően büdös, és jó, ha két nap alatt kiszellőzik a folyosó...és mindezt hetente legalább egyszer megjátsza. Próbáltam már vele beszélni, hogy mikor felteszi a kaját főni, állítson be egy órát, vagy mással etesse a kutyust, vagy adja ide, majd én megfőzöm, de nem hajlandó semmire. Még így, hogy a tűzoltók is kint voltak, még most sem változtat, meg van győződve róla, hogy ebből tűz nem lehet. Ráadásul rá két napra már megint füstölt. Lehet valamit tenni ilyen esetben? nagyon nem szeretném, ha a lakókra gyújtaná egyszer a lépcsőházat. Ahogy felteszi a kaját, vagy bealszik, vagy egyszerűen csak belemerül a tv-be, és elfelejtkezik róla. Azt is mondtam, hogy mikor felrakja, csengessen át, majd szólok x idő múlva. De nem, semmire sem hajlandó.

2013. szept. 1. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

amíg nem lesz belőle komoly baleset, semmit nem fog senki csinálni :(

a bácsi nincs gondnokság alatt, tehát akarata ellenére nem lehet kényszeríteni semmire. sajnos, amíg vagy a házat fel nem gyújtja, vagy ő nem halálozik el, addig ezt kell szagolnotok. az ilyen gondokra nincsen semmi törvény, sem segítség. hadd nem mondjam, ha bizonyos csoportok eltüsszentik magukat, mindjárt kivonul a fél eu parlament

2013. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beszélni kell vele.


Ha nem használ, akkor fogsz egy tonfát és eltöröd a fején. Abból még a legostobábbak is értenek.

2013. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként mennyire megalapozott a félelmem, mekkora eséllyel lehet tűz egy ilyen leégetésből?

A fejem sem fájna, ha csak a bűz lenne a gond, mert legfeljebb orr befog, végigsiet a folyosón, majd nagy levegő.

Csak a tűztől félek, de egyre inkább.


Második, ahogy írtam, beszéltem már vele. Fejbe vágni azért csak nem akarnám, az a baj, hogy ezt leszámítva meg kedvelem, ezen kívül nincs vele gond. Csak ezt sikerülne valahogy megoldani vele.

2013. szept. 1. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Veszel kutyakaját, és becsöngetsz vele. Így talán nem akar főzni, de ez kiadás és amíg a bácsi él, nem állhatsz le vele. Magyarul kutyakajával bérled a nyugalmat. Jobb nem jut eszembe, kemény helyzet.
2013. szept. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kutyakajával bérlem a nyugalmat? Tetszik ez a megfogalmazás:DDD


Igen, ez is egy megoldás lehet, csak nem a rossz anyagi helyzete miatt főz a kutyusnak, hanem egyszerűen ezzel akarja etetni, nem konzervvel. De azt hiszem ezt fejben tartom, ezt az ötletet.

2013. szept. 2. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!