Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zalaegerszegről miért mondják,...

Zalaegerszegről miért mondják, hogy gagyi hely, meg, hogy nincs ott semmi?

Figyelt kérdés

Igaz ez?


Én csak pár órát sétáltam a városban összesen, de szerintem egyáltalán nem csúnya, nekem sokkal inkább kellemesnek tűnt.

Inkább Szombathely a szomszédban az, ami szerintem egyáltalán nem szép.



2013. okt. 8. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Azért mondják, mert így gondolják.
2013. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Mert a Zalakerámia is elköltözött onnan Tófejre :-)
2013. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert itt élek 36 éve. Annyi jó, hogy van színház, de pénz hiányában egyre gagyibb darabokat mutatnak be, bár Besenczi elég jól próbálkozik, talán lesz belőle valami. A Plaza vacak, egyedül a könyvesbolt ér benne valamit meg a CBA. Ennek ellenére építettek még egyet a Tompa utcában, ami kong az ürességtől. Ehelyett csináltak volna inkább egy parkot. Megcsinálták a Csipke passzázst, kihirdették, hogy minden üzlet ki van adva, ehhez képest vasárnap voltam arra, két kajáldán, a száz éve ott lévő bringásbolton és egy hitelirodán kívül nincs más. A Kossuth utca legyen sétálóutca, de kérdem én minek, amikor csak bankok és kínai boltok vannak ott, ezenkívül este hétkor egy lélek nincs az utcákon, hétvégén dettó. Ha tudni akarod mi meg inkább átjárunk Szombathelyre vásárolni, vagy ha olyat szeretnél, akkor neten megrendeled. Ha van valami program a városban, akkor tuti, hogy minden ugyanazon a hétvégén van. A belvárost nyomják, a külső részekre, pl. Andráshida, Ola tesznek egy nagyot. Szeretnél még valamit tudni?
2013. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a munkahelyek elég jól megszűntek.
2013. okt. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek itt élni. Főiskolára Győrben, egyetemre Budapestre jártam. Mindkét várost szeretem, mindkét városban élhetnék, de mégis visszahúzott a szívem. Mivel mérnöki diplomáim vannak, így én 1 hónap alatt találtam állást. Kint élek a külvárosban, az Aquacity, a termálfürdő és a Gébárti-tó 10 percnyire van gyalog. Olyan, mintha egész nyáron nyaralnánk, mert csak felvesszük a fürdőruhát, fogjuk a törülközőt és már ott is vagyunk valamelyik strandon. Mi szeretünk a városban sétálni, sok szép hely van, amit sajnos az itt élők többsége észre sem vesz, annyira megszokta a látványt. Nekem is a barátnőm nyitotta fel a szemem, mert ő nem egerszegi születésű. Ő is szeret itt lakni, jól érzi magát a városban. Az ország különböző részein élő barátaink gyakran látogatnak meg minket, ők is szeretnek itt lenni. Egyetlen egy dolog nem tetszik, az egerszegiek miért a Tescoban élnek társadalmi életet?! Este 6 után a belváros kiürül, pedig számos kis hangulatos kocsma van, de a Tesco mindig tömve van. Tehát nem fogható a pénztelenségre sem.
2013. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Én Zalaegerszegi vagyok, nekem egyeltalán nem jön be, inkább Szombathely.
2013. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nekem igazán csak az hiányzik, hogy nincs egy hely, ahol normális koncerteket lehetne szervezni. A Hemot hagyták elrohadni, a Keresztúryban meg évente szerveznek 1-2 koncertet. Persze ennek valószínűleg az lehet az egyik oka, hogy a város fiataljainak nagy százalékának a szórakozási igényeit maximálisan kielégíti az előző válaszoló által is említett Tesco/Tesco parkoló, meg 2-3 tökugyanolyan disco, ami meg minden pénteken meg szombaton tele van emberekkel...
2013. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A vicces az, hogy két hónapja Egerszegen jártam (Szombathelyi vagyok), és a belvárosban jártam. Szombat délután tényleg kissé pangott, igaz, nem volt túl meleg, de ketten mellettem mentek el, hogy mennyire pang Zalaegerszeg, és mennyivel több élet van Szombathelyen.

Amúgy itt még a Media Markt is bezárt, igaz, Szombathelyen meg a pláza megy félgőzzel néha meg csak negyeddel, már hosszú évek óta, meg mostanában itt is bezárt egy csomó tradicionális üzlet. Viszont a mostanában leggyorsabban terjeszkedő kiskereskedelmi cég Szombathelyen, épp a Zalaco!

Amúgy Szombathely miért nem szép? A Főtér és a Berzsenyi tér szerintem eléggé szép. Jó, Zalaegerszegen is az utóbbi pár évben belehúztak, és a belvárost igyekeznek széppé tenni.

2014. máj. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Javítás: de ketten mellettem mentek el, és pont arról beszéltek, hogy mennyire pang Zalaegerszeg, és mennyivel több élet van Szombathelyen.
2014. máj. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na ja, meg Egerszegen volt a kedvenc kocsmanevem, sajnos már csak múlt idő. Nem értem, miért szedték le a táblát, amikor a kocsma még megvolt. A Fapumára gondolok.
2014. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!