Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Airsoft fegyvert használhatok...

KnifeParty kérdése:

Airsoft fegyvert használhatok e utcán, lakott területen?

Figyelt kérdés
Itt, Borsodban, ahol élek elég gané egy környék. Szeretném megvédeni magam akár az utcán, és ha úgy adódna, akkor az otthonomban is. Mi a menete annak, hogy legálisan, akár a nyílt utcán is használhassam airsoft pisztolyomat saját magam védelme érdekében?

2013. dec. 5. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem használhatod, még csak ne is lássák az utcán, hogy nálad van.

Én a fiaim airsoft /AK/ fegyverét koboztam el tőlük, mert nem tanultak, levittem a tárolóba, egy dróthálós kis helyiséget képzelj el, azon belül felakasztottuk a szögre.

Egyszer a rendőrségtől telefonáltak, kérdezvén mi van a tárolónkban. Köpni nyelni nem tudtam, elképzelni sem tudtam mi a baja a szervnek. Amikor rájöttem, hogy a játékfegyver a probléma, elkezdtem nevetni. Elmondtam mi a helyzet, de azonnal haza kellett mennem, hogy kinyissam az ajtót, hogy a rendőr közelebbről is szemügyre vehesse. Kavar volt az ügy. Szerencsére a szomszédoktól indult az ügy , és nagy szerencsémre a rendőr aki telefonált szintén a szomszédom volt. Elmondta, hogy ha nem ő jön hanem a központ kiküld valakit, akkor nem csak a tárolót, hanem a lakásomat is átkutatják. Röhejes.

No mindegy a lényeg: le kellett takarnom a fegyvert egy pléddel, és elmondták, hogy az utcán is csak úgy vihetik a fiúk magukkal, ha nem lóg ki semmiből. Elővenni nem lehet, és ha egy rendőr meglátja, igazoltatni fogja őket.


A kérdésemre, hogy egy játékfegyver miért probléma, annyi volt a válasz, hogy azért mert olyan mint az igazi. Mondtam neki, hogy a készítés során a hatás kedvéért pont az a cél.

2013. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem használhatsz, ugyan olyan előírások vonatkoznak rá, mint egy rendes lőfegyverre.

Csak annyi különbséggel, hogy tarthatod otthon és használhatod a pályán.

Szállítás alatt pedig ki kell venni a tárat, áramtalanítani és úgy pl csomagtartóban szállítani bedobozolva vagy táskában.

Javaslom, hogy szerezz be egy engedélyt Önvédelmi gáz-riasztó fegyverekre, így viheted magaddal az utcán

otthon, meg javasolt 1 légpuska, ha belép a kertedbe már meg is sorozhatod vele

2013. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és 7 joule energiáig tarthatsz fegyvert otthon, engedély nélkül, utána már fegyvertartási kell!
2013. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző is írta, gáz-riasztó pisztolyt ruházat által takarva, megfelelő tokban engedély birtokában viselhetsz közterületen is. Az engedély kiváltásához az kell, hogy ne legyél büntetett előéletű, ne állj pszichológiai kezelés alatt, 18 évesnél idősebb legyél. Valamint a fegyverednek, amire engedélyt kérsz kell lennie érvényes MKH kártyájának. Tehát legális forrásból, boltból kell venned, akármilyen kókány fegyver nem fog átmenni az MKH vizsgán. Ezek a gáz-risztó fegyverek szilárd lövedéket nem lőnek ki, hanem a pisztoly csövétől számított kb 2 méteres "körben" eléggé megnövelik a levegő könnygáz- vagy kapszaicintartalmát attól függően milyen lövedéket veszel :D Ráadásul a töltényben lévő puskapor elég nagyot szól, ennek is riasztó hatása van. Az alkalmazásánál viszont tartsd észben, hogy igyekezni kell az arcába célozni a támadónak, és több méterről semmi hatása nincs. Plusz visszafelé is elsülhet a dolog, ha szembeszél van, mert a gázt ugyebár akkor visszafújja rád a szél, az pedig elég szívás :)
2013. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Egy rablásnál az áldozat nem tudja megkülömböztetni az igazitól. Sok bankrabló is ilyeneket használ. Egyszer mert könnyebb beszerezni, aztán meg biztosra megy hogy nem öl meg senkit.

Ezért nem lehet sajnos. Én is oda vagyok értük, de meg lehet érteni. Amúgy meg önvédelemre használhatatlan.

2013. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gázsprayt ajánlom védelemre, esetleg valami tompa közelharci fegyvert.
2013. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!