Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ugye hogy akik meleg éghajlato...

Ugye hogy akik meleg éghajlaton laknak azoknak 1000x jobb az életük, mint a Magyaroknak?

Figyelt kérdés

Olyan hely, ahol a leghidegebb is maximum +10 fok! Ennél hidegebb maximum extrém kivételesen van!

Ugye hogy jobb nekik?


- Nincs minusz = Nincs hó/jég= nincs autós karambol, nincs fűtési díj nem kell nagykabát/csizma nem fagynak meg az emberek a hajléktalanok az utcán!

- Nem kell havat lapátolni! Senki nem csúszik el a jégen, nem töri el a kezét!

- Nem kell fagyoskodni a megállóban, a buszra várva!


És egy extra: Nem mennek rá Hummerral a befagyott tóra!


Ugye hogy sokkal jobb nekik?

Valahogy egy negatívum se jut eszembe!



2014. jan. 24. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont jó itt mert minden van. Hideg meleg langyos.Ahol csak meleg vagy csak hideg van az miért lenne jobb?

Utálok izzadni a sok büdös ember közt, inkább veszek kabátot és lapátolok néha havat. Azt is egyre ritkábban kell..

2014. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

A szívemből szóltál Kérdező!

Én is a saját, másoktól teljesen független véleményemet mondom: én a belemből utálom a hideget, a fagyot, a szürkeséget. Elhiszem, hogy van, akinek ez tetszik, de az nem én vagyok. Érdekes, én a legnagyobb kánikulában sem rinyálok a meleg miatt, tök jól elvagyok a 30-40 fokban is, kimondottan nyár imádó vagyok.


Rokonom olyan országban él, ahol a házakban egyszerűen nincs fűtés, nincs extra hőszigetelés, a téli gumi ismeretlen fogalom, 10-20 évente látnak havat maximum, akkor is csak pár órára, akkor összeszalad a fél ország és látványosságként kezelik, feltéve, hogy el nem olvad, mire odaérnek :)))


Összegezve: én itt élek Magyarországon, a politikát és az emberi dolgokat most nem nézem, de én csak nyáron érzem jól magamat itthon. Földrajzilag vannak szép helyeink, kimondottan a vizeinkre gondolok, imádom a Balatont, de mindezt csak nyáron. És be merem vállalni, hogy semennyire sem tudok örülni a télnek, hónak, fagynak, a beborult ég látványa meg annyira deprimáló, hogy az rettenet.


Én a telet egyféleképpen tudom tolerálni, esetlegesen még a szépséget is meglelni benne: ha karácsonykor lenne nagy hó és szikrázó napsütés, amiben mint megannyi Swarowski kristály, úgy csillogna a hó. De ez pont elég lenne dec 20-tól Vízkeresztig, oszt viszon'látás.

2014. jan. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 MrPifta ***** válasza:
63%
mert a közép-afrikai vérengzős polgárháború vagy a mali éhezés sokkal jobb mint a világ egyik legfejlettebb országa, Svédország?
2014. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Csak szolnek, hogy a polgarhaboruban szetlovik a s......gged es a befagy a s.....gged kozott meg vannak orszagok,amelyek biztonsagosak, de meleg van.
2014. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

12: Pont igy vagyok en is. Mindig mondtam,hogy en napelemmel mukodom. En otthon nem birtam a hidet es a szurkeseget oktobertol marciusig.Sotetben kelni,sotetben hazaerni mindig kiboritott. A nyarat szerettem..... volna, ha ket honapig nem a taknyom-nyalam folyik az allergiatol.

Nem mondom, hogy itt soha nincs rossz ido es huvos, de ha esik akkor tudom, hogy az 2-3 napig tart,ennyi hideg (este lehul, de tegnap napkozben 20 fok volt) meg belefer ugy, hogy hetagra sut a nap.

2014. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

#12-es

Tökéletesen egyetértek!

Gyűlölöm a telet, azt, hogy akárhány rohadt ruhadarabot veszek fel magamra, még mindig fázom, fázik a kezem, sapkát, kesztyűt kell hordani. Minden csupa nedves, havas, latyakos, HIDEG és FAGYOS, egyszerűen kibírhatatlan.

Ráadásul mi sajnos nem nagyon engedhetjük meg magunkat, hogy 20 foknál fentebb vegyük a termosztátot, tehát még a lakásban is fázom.

Reggel sötét van, késő délután már megint sötét van.

18 éves vagyok, a velem egyidősek természetesen rögtön hócsata, hófürdetés, hómittudoménmi, nekem ettől herótom van, és szerintem ez egyáltalán nem tud vicces lenni, hogy fejen dobnak hideg hóval


Azt sajnálom, hogy a korcsolyázás/szánkózás is csak télen valósulhat meg, de ezek mellett is simán lemondanék a télről

Persze, erre azt mondja a többség, hogy költözzek melegebb éghajlatra, de bocs, nem akarok elköltözni, mert itt van az otthonom. Úgyhogy marad az, hogy szidom a telet/havat/hideget, és várom a nyarat :/

2014. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
A mérges rovarok, pókok és hüllők is szeretik azt a meleget, azért van ott annyi belőlük. Kösz, nem.
2019. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
63%

Mediterrán területeken gyakran 40 Celsius fok fölött van nyáron. Igaz, lassanként nálunk is, de akkor meg náluk még melegebb van.

Ha télen esik a hó, akkor az látványosság, sokkal kellemesebb az idő náluk télen, mint itthon. Télen nem hó szokott esni náluk, hanem eső.

2019. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!