Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy ha kilépek...

Miért van az, hogy ha kilépek az utcára akkor mindig leszólítanak, hogy adjak egy kis aprót?

Figyelt kérdés

A mai eset: gyanútlanul sétálok hazafelé a boltból, amikor egy középkorú nálam jobban öltözött, izlésesen kifestett nő kért tőlem 200 Ft-ot ( ha mindenkinek adnék ennyit ahányszor leszólítottak nem lenne értelme dolgoznom ) mondom neki bocsi de nincs. De itt még nincs vége.

Azt válaszolta, hogy adhattam volna azért neki. Én meg visszaválaszoltam, te meg menj inkább dolgozni. Erre ő szerinted mit csinálok?

Erre már nem válaszoltam már semmit egyrészt, mert messze volt másrészt, mert nem akartam felesleges vitába keveredni egy ilyennel.

Szerintetek én voltam a bunkó, mert nem adtam neki 200 Ft-ot?



2014. febr. 20. 14:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem vagy bunkó. Örül az ember ha enni valót tud venni nem hogy még pénzt osztogasson mindenféle jött ment embernek.
2014. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó.
2014. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz környéken élsz? Tőlem soha senki nem szokott pénzt kérni.


Azonban az, hogy nem adsz minden jöttmentnek pénzt, nem jelenti azt,hogy bunkó vagy.

Én max akkor ajánlok fel segítséget, ha gyerekkel koldul valaki éhezésre hivatkozva. Azonban akkor se pénzt adok, hanem felajánlom, hogy hozok nekik ételt a boltból.

Ennek legtöbbször édesanyám issza a levét, mert ő csuklik perceken keresztül, de így legalább kiderül, hogy tényleg éhesek-e.

Aki tényleg az volt, az hálás volt az ételért. A többi meg ne tőlem kolduljon.

2014. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örülök a pozitív visszajelzéseknek. Szerintem se voltam bunkó, csak hihetetlen, hogy bűntudatot keltett bennem. Nem vagyok gazdag, nyilván azért nem ülök autóban, hanem a lábamat koptatom.
2014. febr. 20. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó. Inkább ő volt, amiért visszaszólt egyáltalán.
2014. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem te voltál a bunkó.


Egyrést semmi joga azt követelni, hogy bárki adjon neki pénzt. Az a pénz a tiéd, te döntöd el, hogy mire költöd, te dolgoztál meg érte. Ő legfeljebb csak megköszönheti, ha valaki ad neki, de követelni semmi joga nincs.

Másrészt erkölcsileg sem vagy köteles adni neki. Nem hogy köteles nem vagy, még csak rosszul se kell érezni magad miatta. Miért kéne adnod neki? Még csak nincs is olyan helyzetben, hogy azt lehetne mondani, tényleg rá van szorulva.

Ha mondjuk egy szemmel láthatóan nem tehetős ember előttem a gyógyszertárban nem tudja kifizetni a beteg kisfia gyógyszerét, és csak 200 forint kell neki, olyankor szoktam adni. Többször adtam már olyannak, akinek ételre kellett. Persze, hamar megtanultam, hogy az "étel" az sokaknál a kisfröccsöt jelenti, így ha valaki ételre kér tőlem, inkább bemegyek vele a boltba, és veszek neki valami kaját. Arra nem sajnálom. De arra, hogy cigire meg piára költse a pénzemet, arra igen.

Meg az is igaz, hogy 200 forint önmagában nem nagy pénz. De sokszor kétszáz forint az már sok. Ha egy hónapban tízszer kérnek tőled (és tízszer adsz is), az már 2 ezer forint. Aminek azért jobb helye is van, mint hogy munkakerülő ingyenélők elszórják.


Akinek szégyellni kellene magát, az a kéregető. Pofátlanságuk és bunkóságuk határa sokszor a csillagos ég. És akkor még persze nekik áll feljebb, ha valaki nem fizet nekik.

2014. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennél szemét, ha adtál volna neki.

Gondold végig, miért rossz dolog pénzt adni egy kéregetőnek.

2014. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem adsz, nem vagy bunkó. De nincs jogod elítélni azért, mert kéreget, sem azért, hogy dolgozik-e vagy sem (nem tudhatod hogyan él és nincs is hozzá közöd). Az a válasz már bizony bunkó volt!


Egyszerű a dolog: ha nem akarsz adni, akkor ne is nézz rá. Szóba sem kell vele állni, ha beszél hozzád, nézz át rajta és menj tovább.

2014. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért, az nem bunkóság ha átnézek rajta és figyelembe sem veszem?
2014. febr. 20. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:
ha pofátlankodik jó nagy gyomrost neki aztán mehet egy álas is.
2014. febr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!