Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A ti albérlőitek (ha van) is...

A ti albérlőitek (ha van) is trehányak?

Figyelt kérdés

Nagynéném vett egy lakást Pesten, abban élek így iskola idején. Kiadta a másik szobát bérlőknek, én rendezem őket ide, már többen is laktak itt, összesen 3 turnus volt.


Mindegyik lakó trehány. Még a lányok is! Most egy párocska lakik itt, de a budikefét sem ismerik! Volt már olyan, hogy egy nap kétszer is össze volt xarva a VÉCE :D!


És persze nekem kell lekaparni...


De múltkor két csaj lakott itt, nekik is újdonság lehetett az angol WC.


A konyha meg persze tiszta haj, leragadt mocsok, bűzlő berohadt mosogató. Nyaranta egyedül lakom itt, akkor gyönyörű tisztaságot tartok, és a bérlők is úgy költöznek be, hogy látják, hogy tisztaság van. De utána meg már elfelejtik még a legalapvetőbb dolgokat is!


Én vagyok ezért a hibás? Mármint a jelenlétem? Ha egyedül laknának akkor tisztaságot tartanának?


Én is laktam albiba kezdetekkor, de takarítottam ott is, mert úgy érzem jól magam, ha tisztaság van.


2014. máj. 6. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
emberek nagy része igénytelen
2014. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Az emberek nagy része igénytelen ez igaz. Meg az emberek nagy részének van jobb dolga. Próbálj rájönni a korreláció okára...


Nem vagyok rendetlen, de idegesít, ha valaki rendmániás. Volt olyan, hogy az albérletben, ahol laktam, már azért is szólt a tulajdonos, ha ott maradt egy tányér. El is költöztem.


Figyelj, heti 20 óra munka, 30 egyetem, hétvégén meg sokszor elutazom, vagy ismerősökkel is vagyok, hogy ne zombuljak be. Emellett otthon készülni kell keményen a zh-kra, vizsgákra. Meg persze elvégezni a létfontosságú dolgokat, mosás, főzés, stb. Emellett hetente többször járok futni, stb., mert mozgás is kell hogy ne haljon meg az ember 30 évesen. Ezek után púp a hátamra azon stresszelni, hogy jajj, ott maradt egy koszos tányér az asztalon.


Mondjuk, a WC-t szarosan hagyni azért tényleg igénytelenség.

2014. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok rendmániás, de az, hogy csontdarabkák vannak szétszórva a járólapon a konyhában, mert hogy kiveszi REGGEL a teli szemetes zsákot és lebaxxa a konyha közepére és majd jobb esetben este 10-kor leviszi, az több a soknál. És nem zavarja, hogy este hazajön a tátongó kukászsák miatt már totál bűz az egész lakás!


Nehogy már ne lehessen 1-2 hetente felmosni a kibaxott konyhát...meg havonta a fürdőszobát kitakarítani!


De mondom, aki még a budit se bírja lekaparni maga után, annak ez lehet tényleg kívül esik a komfortzónáján.

2014. máj. 6. 19:10
 4/7 orsolyamaroon ***** válasza:
ezt úgy kérdezed, mintha nem utaztál volna tömegközlekedési járművön, hát az van, amit ott tapasztalsz.:(
2014. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy picit had álljak az albérlők mellé (főbérlő vagyok).

Én sem szívesen fogdosnám meg más budikeféjét, amit mások fogdosnak meg koszos kézzel, mivel van egy olyan érzésem, hogy annak a fogantyúja nincs valami gyakran fertőtlenítve.

Valamint a kuka levitel nálunk is problémás, mivel nincs lift, a kukatároló meg a pincében, így összesen 10 emeletet kell megmászni, amihez sokszor nincs kedve az embernek. Ha megyek valahova (és útközben vinném le) az meg mindig elfelejtődik.


Beköltözéskor mondd el az elvárásaidat, hogy ahhoz tartsák magukat. Meg később is rájuk lehet szólni, hogy mit hogy csináljanak.

2014. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom otthonról költöztek albérletbe, ahol anyuka takarított utánuk.
2014. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ettől aztán biztos megoldódik a problémád, hogy velünk beszélsz róla, és nem a lakótársaiddal... Kommunikáció, ember.
2014. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!