Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amerikaban szeretnek lakni,...

Amerikaban szeretnek lakni, ti hogyan kezdenetek el?

Figyelt kérdés
( az ekezetekert elnezest, telefonrol irok ) tehat, arrol lenne szo, hogy befutott szinesz szeretnek lenni, de hogyha oda erkezik az eletem, akkor hogyan kezdjem el ? Melyik varosban kene laknom ? Itthonrol bereljek ki egy hazat/lakast es oda menjek majd egybol ? Ujra jogsiznom kell ? Hogyan kezdenetek el a palyafutasotokat ? :)

2014. máj. 15. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha "befutott színész" szeretnél lenni Amerikában akkor két dolog mindenképpen kelleni fog. Nyelvtudás és kiemelkedő színészi képességek. Átlagos színészből ott is sok van és többségük pincérként végzi.

Ha ezek megvannak akkor (gondolom) Los Angeles környékén érdemes próbálkozni (HollyWood).

2014. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először letelepedési engedélyt kell szerezned, ami nem egyszerű.

Ha ez megvan csak utána jöhet a többi.

2014. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A nyelv az mindenkeppen megvan :) Felsofoku vizsgam van :) szerintem a szineszi tehetseggel sincs gondom :) te hogyan csinalnad tovabb ? A letelepedesi jogot hogyan szerezhetem meg ?
2014. máj. 15. 08:54
 4/12 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga nem feltétlenül egyenlő a stabil nyelvtudással, de persze te tudod.

A pályafutásomat úgy kezdeném, hogy valami papírt szerzek a színészi tehetségemről, plusz sok gyakorlatot, mit bele tudok írni az önéletrajzba és castingokon el tudok mondani.

Ha megfigyeled minden "befutott színész" kisgyerekkorától kezdve a színpad közelében mozgott. Reklámfilmek, statisztálás, sok mellékszerep. Mindegyik minimum egy középfokú képesítést szerzett a témában, énekelni is tanultak.

Ha nincs ismerősöd akkor nagyon jó referenciákat kell tudnod felmutatni, és figyelned kell, hogy elkerüld a csaló ügynököket is.

Vagy marad a szereposztó dívány, mint pl Dobó Kata esetében de abból a skatulyából nehezen fogsz tudni később kitörni.

2014. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szóval én először egy ottani színisuliba iratkoznék be, akkor kapsz ilyen tanulóvízumot, amivel hosszabb ideig maradhatsz kinn.

Anyagi lehetőségeidtől függően a Juilliard-tól a nevenincs tanodákig széles a választék.


Aztán közben ha látszik, hogy van esélyed jó karrierre, akkor kezdheted intézni az ideiglenes-, majd végleges letelepedési engedélyt.

2014. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akármilyen nyelvvizsga sem elegendő oda.

Amerika sok nemzetiségű ország, sok "tájszólással", a Tied meg nem anyanyelv, valószínűleg tájszólásod sincs.

Ne ez az, amit valószínűleg nem tudsz, meg azt se, hogy éppen elfogadja a rendező azt, amit éppen Te beszélsz (vagy nem)...

2014. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem akarlak lehangolni, de ha sikerül is letelepedési engedélyt szerezni, nem valószínű, hogy összejön, ha csak nem vagy valami híres producer spanja.


Olvasd el ezt (tudom, a Cracked nem egy megbízható hírforrás, de sokmindenre rátapint ez a cikk)

[link]

Főleg a Screen Actors Guild-es problémát ajánlom figyelmedbe.

2014. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Több színész leírásában is láttam, hogy semmi színészi tevékenységet nem folytatott kiskorában.. ( Chris Evans, Vin Diesel, Jason Stattham... ) Egyébként, lényegében van valamiféle tájszólásom, hiszen ausztráliában tanultam meg angolul, amit az utolsó mondott az egyszerűen hülyeség... azt hiszed, hogy csak akkor lehet elérni valamit, hogyha olyan nagy ismeretségi köröd van? valóban, segít egy kicsit, de az nélkül is lehet boldogulni.. egyébként az ilyen színészi sulik kb. mennyi ideig tartanak ? ( Chris Evans, egy nyári kurzuson vett részt és mégis milyen híres lett.. :) )
2014. máj. 15. 14:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok, figyelj, ezek az arcok, akiket nem kisgyerekkoruktól nevelnek színészpalántának, nem olyan családból valók és nem volt meg a pöpec ismeretségi körük, 100%ban a szerencsének köszönhetik a karrierjüket (Mel Gibson is amúgy ilyen mázli alapon lett színész), de minden ilyenre jut ötezer másik hasonlóan tehetséges, akinek nem volt ilyen mázlija, csak róluk nem hallasz, mert nem jutottak sehová (max. zs-kategóriás sikoltozónak vagy reklámszereplőnek).


Vannak ilyen szép koldusból királyfi sztorik, de nem véletlenül olyan csodálatra méltóak, ugyanis RITKÁK - a kemény munka és a született tehetség valamint kamerabarát küllem mellé NAGYON nagy szerencse járul melléjük. Arra építeni, hogy te is mázlis leszel, kb. olyan, mint szerencsejátékozni.

2014. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja várj, elbeszélünk egymás mellett.

Értem már, te nem JÓ színész akarsz lenni, hanem elég lenne, ha HÍRES vagy.

Ez esetben igazad van, elég, ha jól nézel ki, jól tudsz angolul (az ausztrál akcentusod talán előny is lehet, mert "más" mint a többi amerikai színészé), és jókor vagy jó helyen - úgy értem, hogy pont egy nagy sikert hozó filmben játszol főszerepet, vagy nagyobb mellékszerepet.


De igazi művész csak akkor leszel, ha tanulsz is.

Statham meg akiket felsoroltál azért valljuk be, inkább a kinézetükkel hódítanak a filmvásznon, az alakításuk felejthető. Csúnyán nézni akárki tud akármikor, de elhitetni a nézővel, hogy mérges, már kevesen.

2014. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!