Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha bekopog két ember, és azt...

Ha bekopog két ember, és azt mondja, élelmiszert osztogatnak, azért kellenek az adataink, mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Lakótelepen lakunk, saját lakásban, de fiatalok vagyunk a párommal, és amúgy se szeretem ezt reklámozni. Utálom, hogy állandóan becsöngetnek, ajtót se szoktam nyitni. Nem azért, mert bunkó vagyok, hanem mert félek. A kedves párom vmi hősnek gondolja magát, most kopogtattak, ő is itthon volt, ajtót nyitott, én a hálóban maradtam, de elcsíptem ezt-azt. Az első kérdés ugye az volt, hogy tulajdonosok vagyunk-e, a drága barátom mondta, hogy igen................. Ezután megadta a nevünket (az enyémet is!!!!!), sőt a saját telefonszámát is. Mindezt 2 kg krumpliért olyan embereknek, akik akár sorozatgyilkosok is lehetnek. Nagyon mérges vagyok rá. Ilyen amúgy tényleg van, hogy ingyen élelmiszert osztogatnak, vagy csak adatokat akartak kicsalni??? (Mondta párom, hogy ezt a rászorulóknak kellene inkább, és a pali meg kiemelte direkt, hogy ez a lakótelepieknek van.)
2014. máj. 29. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen élelmiszert a rászorulóknak is előzetes értesítés mellett osztanak és általában nekik kell érte menni. A nagycsaládosok is osztanak időnként, ők házhoz viszik, de telefonos egyeztetés után. Az nagyon helyes, hogy nem nyitsz mindenkinek ajtót, a személyes adatokat pedig semmiképpen sem szabad megadni. Ha hivatalos helyről jönnek, ők úgyis hozzáférhetnek azokhoz, ill. azok alapján választották ki a felkeresendő címeket. Ahhoz meg kinek mi köze, hogy tulajdonos vagy bérlő vagy-e a lakásban? Erre a kérdésre a lakcímbejelentőn kell válaszolni és nem a becsöngető jött-ment fazonoknak.
2014. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De engem igazából az sem érdekel, ha ez az egész igaz, és kapunk egy csomag tésztát meg egy kiló lisztet..................... akkor sem akarom, hogy vadidegenek tudjanak arról, hogy mi a nevem, a telefonszámom, stb. Hihetetlen, hogy ezt a barátom nem tudja megérteni, egyszerűen annyira felhúz, hogy leüvölteném a fejét! Elvileg ő a férfi, nem ártana a részéről egy kis óvatosság, hogy biztonságban érezhessem magam vagy ilyesmi, de komolyan, 25 éves létére úgy viselkedik, mint egy 10 éves!!!! Ezeket a hülye csöngetőket meg le kéne lőni. :((( Meg azt is, aki beengedi őket!
2014. máj. 29. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

1. Senkinek nem adunk meg adatot semmiről.

2. Senki idegentől kapott élelmiszert nem fogyasztunk el.

2014. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó akkor legyen jóindulatú.Visszavonom, de a másik 2 akkor is úgy van.
2014. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is falun nőttem fel, de ezt mindenki tudja szinte, hogy idegeneknek adatokat nem adunk meg... Sajnos tényleg ostoba, nem ártana sürgősen felvilágosítani mielőtt nagy baj lesz.
2014. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de a barátod tényleg nagyon naiv. Én is falun élek, de ilyen dolgokat nem adnék meg senkinek. Már eleve az is fura, hogy bármit is adnának. A mai világban tényleg igaz, hogy semmit nem adnak ingyen. Csak egy hülye példa, ami mindig eszembe jut. Egy kisvárosban mentem, az egyik szupermarket előtt egy nagyon mosolygós jófejnek látszó csávó egyszercsak a kezembe nyomott egy aranyos kis könyvjelzőt mindenféle magyarázat nélkül, mentem tovább. Még mondtam is anyunak, hogy milyen aranyosak, hogy ilyet osztogatnak mindenkinek (nem tudom nem-e gyereknap környékén volt) majd egy 15 másodperc múlva a csávó fut utánam lóhalálában, hogy fizessem ki neki a könyvjelzőt egy ezrest (hozzáteszem, hogy 100 ft-ot, ha ért), de úgy követelte, mintha elloptam volna tőle, miközben ő nyomta a kezembe és hozzáteszem nem mondta, hogy ezért fizetnem kell, sőt először nem is jött utánam, csak később kezdett futni. Mondtam, azt hittem, hogy ez valami ajándék talán, vagy valami promóció, kedvesen mondtam, hogy köszönöm nem kérem, erre megvetően nézett rám, hát olyan ideges lettem, hogy hozzávágtam, aztán elhúztam. De még számtalan ilyen eset van, mint mikor telefonon felhívnak, hogy nyertünk, csak még ezt meg azt kell hozzá csinálni, na mondom köszönöm nen kérem. Annak örülj, ha tényleg nem valami betörő fazonok voltak és adatokat akartak gyűjteni, vagy csak "körülnézni" a lakásban.
2014. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Aha veszélyes ám megadni az adatokat.. Gondolom fészbukon fentvan minden ismerősöd ,mikor mit csinálsz kivel,mit szeretsz mi a hobbid, van tescos pontgyűjtőd meg supershop kártyád amivel az összes adatodat összevetik a vásárlási szokásaiddal ,szépen jó pénzért eladva bárkinek ,ahol még az is kiderül mikor jött meg a havibajod és mikor vettél új kiskutyát és szereted e a csokiskekszet.


De azért féljél és szedd le a fejét a barátodnak,mert 2 kg krumpliért megadja a mobilszámát, meg a nevét ami amúgy is ki van írva a postaládára, de fél perc alatt megmondja szomszédod is ha ügyesen kérdezik.


Meg van csuda androidos kütyüd amiben a leggagyibb zseblámpaalkalmazás is engedélyt kér mielőtt telepíted ,hogy hozzáférjen a kontaktjaidhoz ,üzeneteidhez ,böngészési eredményeidhez ,meg a pontos gps koordinátáidhoz ,biztos csupa jó célból.Lehet lepontozni ezerrel ,de butácska vagy.

2014. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, te sem vagy kevésbé naiv, mint a férjed. Igaza van az előtted lévő válaszolónak, számtalan módon gyűjtenek rólunk adatokat. Szerinted mi alapján bukkannak fel PONT olyan reklámok amikre mostanában kerestél rá, akár a böngésződben, akár a telefonodon? Hidd el nem véletlen. Figyelik a szokásainkat, ez tuti. Amely eszközben van GPS és/vagy wifi adapter, az gyűjti rólad az adatokat, ezt garantálom.
2014. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező! Válaszaid trágár stílusa alapján és az úgyis okosabb vagyok nálatok hozzáállásod miatt mostmár Téged is ostobának tartalak. Tényleg sok helyről figyelik az embert. Név és face alapján túl sok minden kiderül az emberről!
2014. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!