Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a zajongó,...

Mit lehet tenni a zajongó, másokat zavaró szomszédok ellen?

Figyelt kérdés
Egy igényes társasházban lakunk, két hónapja költöztünk ide. A szomszédos tömbben lakók folyamatosan bömböltetik délutánonként az 5.1-es házimozit, esténként meg zenélnek és borzasztóan zavar mert a mi hálószobánk ágy felőli falrésze mögött van a tv... Ma már a fejem is belefájdult a sok dübögésbe a film kapcsán, egy non-stop moziban érzem magam. Igaz, hogy ez nap közben van, de a munkából hazaérve szeretek kicsit pihenni, plusz van egy két éves lányom, hétvégente ha nincs bölcsiben Ő is alszik délutánonként. Nem tudom mit tegyek én úgy érzem a szép szó nem igazán használna nekik, mert gondolom ők is tudják, hogy rettenetesen hangos a tv, vagy, hogy bömböl a zene mégsem halkítják le... De nekem meg már elegem van az állandó ricsajból, hogy sosem tudok kicsit lepihenni mert remegnek a falak szinte a hangzavartól...Mit tehetek?
2014. jún. 19. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint akkor még nem szóltál róla nekik? Pedig nem lehetetlen, hogy megértenék, ha egyből "brutálisabb" eszközökhöz folyamodsz, még az eddigi rossz viszony is csak romlik.
2014. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megkértem a Páromat, hogy a hétvégén beszéljen velük. Még csak kb. 1-másfél hete tart ez a folyamatos ricsajozás, előtte csak nagyon ritkán fordult elő, ezért nem is szóltam. Talán Ő (mint férfi) kicsit hitelesebb a szemükben. Valószínáleg fiatalok lehetnek, én is huszonéves vagyok, nem tudom mennyire érdekelné őket az, hogy nem tudok pihenni. Azért vagyok ilyen negatív mert az egyik előző lakásunkban fölöttünk is ilyen emberek laktak, folyton házibuli, ivászat, vergődés, akkor még kicsi baba volt a lányom, hiába szóltam többször szépen, vagy épp csúnyán, hogy pár hónapos pici baba van, fogják már vissza magukat, igazából kinevettek részegen és ennyi volt. Ha a rendőrséggel fenyegetőztem az sem hatotta meg őket túlzottan... Elszomorító.
2014. jún. 19. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek mindenképp normálisan megkéritek őket, ha nem segít meg feljelentitek őket. Én úgy tudom egy ideje bárkit bármikor fel lehet nyomni csendháborításért és az elsőnél úgyis csak szóban figyelmeztetik.
2014. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ted be max hangerőn kasza Tibi Költözz el című dalát :D
2014. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4: https://www.youtube.com/watch?v=hhp_ExSjY7M

Nem rossz ötlet, de csak végső esetben :D

2014. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ivós dajdajozós szomszédom.

Kértem, szóltam normálisan, kevésbé normálisan, aztán reggel 6-7kor, amikor ő épp kidőlt, én is falnak fordítottam a hangfalat és bömböltettem valami operát... lényegében nem használt semmi, csak magamat tunningoltam.


Ami segített: ytong téglával egy sor falazás, majd hangszigetelés. Nem kerül túl sokba és megéri a nyugalom ezt az árat.

2014. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
77%

Gyerekek! Csak emlékezzetek vissza az iskolára:

FALU VÉGÉN KURTA KOCSMA...


Falu végén kurta kocsma,

Oda rúg ki a Szamosra,

Meg is látná magát benne,

Ha az éj nem közelegne.

Az éjszaka közeledik,

A világ lecsendesedik,

Pihen a komp, kikötötték,

Benne hallgat a sötétség.


De a kocsma bezzeg hangos!

Munkálódik a cimbalmos,

A legények kurjogatnak,

Szinte reng belé az ablak.


„Kocsmárosné, aranyvirág,

Ide a legjobbik borát,

Vén legyen, mint a nagyapám,

És tüzes, mint ifju babám!


Húzd rá cigány, huzzad jobban,

Táncolni való kedvem van,

Eltáncolom a pénzemet,

Kitáncolom a lelkemet!”


Bekopognak az ablakon:

„Ne zugjatok olyan nagyon,

Azt üzeni az uraság,

Mert lefeküdt, alunni vágy.”


„Ördög bújjék az uradba,

Te pedig menj a pokolba!...

Húzd rá, cigány, csak azért is,

Ha mindjárt az ingemért is!”


Megint jőnek, kopogtatnak:

„Csendesebben vigadjanak,

Isten áldja meg kendteket,

Szegény édesanyám beteg.”


Feleletet egyik sem ad,

Kihörpentik boraikat,

Végét vetik a zenének

S hazamennek a legények.



Az egésznek a lényege kettő:

-Egyrészt kérni kell, nem utasítani! Nem baj, ha a nő megy. Ő törékenyebbnek látszik és biztos nagyon jól elő tudja adni, hgoy ez megviseli őt és a gyermekér.

-Sajnálatot kell ébreszteni magad iránt. Úgy kell csinálnod, hogy Őt úri pozícióba állítod, mert onnan nem ellenkezhet veled, saját magát alázná meg.


Pl: Ne haragudjatok. Én próbáltam nem szólni. Nekem is tetszik ez a zene de muszáj pihennem esténként (vagy amikor szól). A kislányom nagyon fél tőle /zavarja, akármi/ legyetek legalább rátekintettek. Nem baj, ha szól, csak tudjunk odabent pihenni. Tegyétek meg, légy szíves! EGYETLEN SZEMÉLYESKEDÉS VAGY PANASZ NE LEGYEN BENNE!!!!!!



Ekkora nyalással, smúzolással, udvariassággal kénytelenek lesznek megtenni, mert erre csak azt válaszolhatnák: Nem, mert én egy bunkó köcsög vagyok! A tapintatlan emberek nem mindíg tudják, hogy zavarnak.De ha nagyon alázatosan hívjuk fel erre a figyelmüket, akkor boldogok lesznek, hogy meg tudják oldani egy problémádat. Hisz te se mentél át hisztizni, csak nagyon szépen kéred.



99% eséyl. 0 erőszak kell hozzá. Még az is lehet, hogy behívnak egy sörre

2014. júl. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 PureGame válasza:
Régen többször én is hasonló cipőben jártam. Nem részletezném. Röviden és tömören: nincs mit tenni, nem segít semmi és senki - el kell költöznöd.. de jól nézd meg hová!
2014. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha csak napkozben van a hangzavar amiatt nem.igazan tehetsz semmit meg hat nem is szamit csendhaboritasnak sem. Ezt most nem rosszindulatbol mondom de ahogy te ne ked se, ő nekik se kell hozzad alkalmazkodniuk. Ha ok akkor buliznak vagy hallgatjak hangosan a tv-t stb mert nekik akkor jo az idozites az nem az ő hibajuk h te akkor pihennel stb. Szerintem is probald meg hangszigeteltebbe tenni a lakast. Ha ejjel razziaznak akkor nyilvan mar belehet szolni a rendorsegre de igy nappal senkit se fog erdekelni. Es ha belegondolsz sztem teged se erdekelne h mit gondolnak vagy h nemtudnak pihenni a szomszefok ha tegyuk fel sikitana, orditana, sirna a gyermeked. Ez csak egy pelda
2017. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es! Zseniális tanács! Sokat gondoltam erre a variációra is és biztos, hogy ez lesz a nyerő. Egyszer már csináltam ehhez hasonlót és bevált, nehezemre esett, de működött. Este 9után, a felső paraszt már nem trappat, nem dobálva kockázik a gyerekkel.

Viszont a legutóbb bekapcsolta vasárnap délután 4-kor a betonfúrót, mert hallotta, hogy a gyerekemhez vendégek jönnek, 3-4órás szülinapi gyerekzsúrt tartottam. Egy évben történik meg, ezt sem viselte el. A gyerekek majdnem frászt kaptak.

Újra megteszem ezt a hízelgő taktikát, még mielőtt legközelebb bekapcsolná a betonfúrót.

2023. jan. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!