Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki érzett már Miskolcon járva...

Ki érzett már Miskolcon járva valami nagyon furcsát?

Figyelt kérdés

Miskolc mellett élők előnyben, illetve olyanok, akik legalább egyszer jártak már itt a közelmúltban (tehát nem évtizedekkel ezelőtt). Aki miskolci, az szerintem nem tudja megállapítani, mivel benne él. Akárhány nem miskolci ismerősömet megkérdeztem, mind ugyanazt éreztük összebeszélés nélkül (én Miskolc mellett élek). Akár nappal, akár éjjel megyünk végig az utcákon huzamosan, valami nagyon furcsa. Éjjel még furcsább. Nyilván nem a lebuj utcákra gondolok, hanem a forgalmasabbaknál is érezni. Hiába van csend és nyugalom, gyér forgalom éjjel, valami mégis nyomasztó. A szavak, amelyeket erre a megmagyarázhatatlan érzésre használtak az ismerőseim (egymástól függetlenül): nyomasztó; kellemetlen; mintha valami lógna a levegőben; barátságtalan; rossz érzés; valami fura, de nem tudom, mi; stb.

Nem félelmet keltő dolgok ezek, mert reális ok nincs is rá, hanem inkább olyan, amitől az ember nem szívesen van ott. Ezt kb 10 éve még nem éreztük. Más városokban pedig most sem.

Kinek van/volt ilyen érzése, és szerintetek mi lehet ez? Vitassuk meg!


2014. aug. 3. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Lepusztult a város, piszkos, mocskos, kb az ország szégyenévé vált az utóbbi évtizedben/évtizedekben.
2014. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt éreztem Veszprémben, alig vártam, hogy eljöjjek onnan! Nagyon lepukkant hely volt, városhoz képest mintha egy elhagyatott faluban jártam volna!
2014. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az igaz, ott még nem voltam. Lepukkantság: ez jó. Kinek mi a tippje még?
2014. aug. 3. 17:20
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
A '60-as években laktam ott, akkor is ilyen volt. El kellesz onnan jönni!
2014. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam Miskolcon járni, de semmi nyomasztót nem éreztem ott. De am az egész megye elég gáz...
2014. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem sokat jártam-keltem az országban, egyszer-egyszer voltam külföldön, legtöbbet a szülővárosomban voltam, és a szomszéd városban, ahol életem másik felét töltöttem. Már itt is van ilyen különbség, de a keleti határ mellől a nyugati mellé költözve egy időre igazán tapintható lett, hogy a helyeknek is lelkül van, és az emberek nagyon szorosan összefüggnek vele. Vagy ők alkotják "a hely szellemét", vagy az alkotja őket... Szerintem egyértelműen az első, már ha a "szellem" létezik is, nem csak egy metaforává növesztett valami.


Akkoriban történt, hogy át-átszaladtunk osztrák sógorokhoz vásárolgatni, nézelődni. Semmi nagy különbség, leszámítva azt a megállapodottságot, ami már a határ átlépésekor is átjár. A táj ugyanaz, néha látsz szebb fajta, emberkéz alkotta épületeket, és természetesen a településeik meseszépek. Emberből van ilyen is, olyan is, de még a szigorúbb tekintetekben is ott ragyog a jóság, és a jóra szigorúbb inkább, vagy nem is tudom, hogy fogjam meg a lényegét. Nem kettősség ez, hanem csak ugyanaz a jóság, ami másképp jó.


Romániában is megfordultam többször, ott is érezni valami elhagyatottságot. Nem csak a mieink, hanem a románok is mintha nemkívánatos vendégek lennének azon a földön. Viszont nekünk néhányan őszintén (nem a pénzünkért) örülnek. Magyarok is, románok is. Legelső alkalommal, az első eltanácstalanodásunkkor volt vagy fél perc, mire egy idős hölgy románul eligazított minket, hogy merre érdemes menni. Nem kértük rá, csak látta, hogy bénák vagyunk. :) Szóval talán a helyeket tényleg az emberek töltik meg lelkülettel. Akkor is, ha nem látszanak. Akkor is, ha a kezük munkája se látszik. Akkor is, ha nem tudod, hol vagy, kik laknak ott. Miskolcon pedig tudod mi van.

2014. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Miskolcon gyakorlatilag megszűnt a közbiztonság, hála a c. típusú állampolgárainknak. Nem csoda, hogy az embert nyomasztó félelem tölti el ilyen helyeken.
2014. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2014. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mindig az emberek miatt gondoltam, hogy feszült a levegő Miskolcon, bár lehet más miatt van. Sokszor szoktam legyalogolni az Avas aljától/kis tescotól a búza térig és elég durván észrevehető a hangulatváltozás. A kórházak fele mindig jönnek nekem az emberek: gyalogosok nem akarnak letérni, de még a bringások is sokszor az én sávomban jönnek velem szemben. Aztán még jobban befelé haladva már jönnek az ember elé a kéregetők, hogy cigim nincs-e, pénzem nincs-e, telefonom nincs-e :D
2014. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 szóban megfogalmazom a bevezetőt:

Sok a cigány.

2014. aug. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!