Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hová lenne érdemesebb költözni...

Hová lenne érdemesebb költözni? Kecskemét vagy Debrecen?

Figyelt kérdés
Indokolj is, légy szíves.
2014. dec. 18. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontból kérdezed, mert nem mindegy. Munka, egyetem, kultúra stb.
2014. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Egyik városban sem laktam, csak 2-3 napos látogatásaim voltak + ott lakó ismerősök beszámolói.

Kecskemét mellett azt az egyetlen érvet tudom felhozni, hogy könnyebben fel tudsz menni akár rendszeresen is Pestre, ha igényed van rá. (És Szeged is elég könnyen megközelíthető.)

Debrecenből is könnyű elérni Pestet, de azért időben persze jóval több. Nagyobb város, gondolom, jobb az intézményi ellátottsága. Személy szerint nekem jobban tetszik. Ha nem releváns Pest közelsége, én inkább Debrecent választanám.

2014. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pestre nem igazán járok.

Leginkább munka szempontjából, de a későbbiekben lehet, hogy visszamegyek fősulira, még nem tudom.

2014. dec. 18. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Kecskemét munka szempontjából lényegesen jobb választás, plusz Pest is 30-40 perc pályán, amúgy is kb. középen van, így az ország bármely rész jól megközelíthető onnan akár autóval, akár tömegközlekedési eszközzel. Iskolák, sport, kultúra, üzletek, minden adott, de ez Debrecenben is rendben van szerintem.
2014. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Debrecen nagyobb város talán jobban járnál vele
2014. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elmúltak azok az idők, amikor egy város esetében szempont volt Pest távolsága - köszönhetően a technikai és a társadalmi folyamatoknak.

Ami csak egy volt az országban, az a repülőtér - külföldre csak Pestről lehetett repülni.

Ez évben Debrecenből heti 10 járat megy Londonba, másfél óra alatt lehet Párizsban, Milanoban, Malmöben vagy Brüsszelben az ember, míg Pestre - jó esetben is, autópályán - min. 2 óra.

A charterek meg a tengerparti nyaralást is megoldják hajnali kelés és zötykölődés nélkül...

Szóval Debrecenben nincs az első 5 szempont között a Pesttől mért távolság mértéke.

2015. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!