Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi történik az elnéptelenedett...

Mi történik az elnéptelenedett falvakkal?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy kevesen lakják, hanem abszolút senki.

Lerombolják és szántóföld lesz? Vagy nem foglalkozik vele senki?


2015. jan. 20. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozik vele senki, szép lassan a házak összedőlnek, vagy a vályogházakat az időjárás elpusztítja. Pedig milyen szépen lehetne használni ezeket :(
2015. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

- A természet visszaköveteli a részét

- szántóföld lesz

2015. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem :/


Tehát, ha nem kell senkinek, akkor elméletben bárki odamehet, letelepedhet és eléldegélhet ott (növénytermesztéssel, állattenyésztéssel)?

2015. jan. 20. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször csak hagyják elpusztulni. Elvégre felújítani szép és jó lenne, de mivel magántulajdonban van, senkinek nincs rá külön pénze, állami pénzből főleg nem csinálják meg.


Még lerombolni sem szokás, mert az is plusz pénz, ha valaki tényleg szakszerűen lebontatja, elszállíttatja, akkor több 100 ezer forint.


Elméletben meg nem mehet oda senki, mert nem a te tulajdonod, vagy magán, vagy ha az nincs, akkor állami. Gyakorlatban meg pont az a baj, hogy mivel üres, első héten széthordják a kormosok amit lehet, meg beköltöznek a hajléktalanok és mindenféle alja nép.


Na meg pont a sok C vitamin miatt nem is egy életbiztosítás egyedül lakni egy faluban a semmi közepén. Főleg ha se bejelentve nem vagy, se nem tudnak róla hogy ott vagy.


Na meg ugye víz, villany, gáz, ilyeneket el lehet felejteni, és fával fűtéshez is venni kell a fát.

2015. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem! Igazad van, tényleg elég reménytelen dolog az egész (nem akartam odaköltözni, nem azért, csak az, hogy ott maradnak üresen..)

Na majd hátha lesz az ilyenekkel valami. Előbb-utóbb szükség lesz új szántóföldekre.

2015. jan. 20. 22:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!