Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha az égett műanyag mérgező,...

Ha az égett műanyag mérgező, és háztartási égetése tilos, miért fűtenek és fűthetnek egyes szomszédok bünetlenül szeméttel a lakók bejelentései ellenére?

Figyelt kérdés

Valahogy nem értem.

Tök jó, hogy ilyen kis elnéző közösségben lakom, ahol mindent szabad, de fél óra kerti munka után hányingerrel és fejfájással jöttem be, mert az egyik utcaszomszéd úgy döntött, hogy műanyag palackokkal és egyéb kacatokkal fog jó kis cigánymeleget csinálni magának.


2015. márc. 28. 17:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Rendszeresen jár ki oda rendőr emiatt, a többi szomszédot ismerve biztosan tettek bejelentéseket is a jegyző fele. Miért nem történik semmi?
2015. márc. 28. 17:05
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találsz vonatkozó hasznos eseteket, és hogy mit tudtak elérni műanyagégetés-ügyben a hatóságok és civil szervezetek.

2015. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb. 8-10 cikk foglalkozik az égetéssel, fűtéssel, én rendszereztem őket, jövő héttől témába rendszerezve lesznek fenn ezek a tamulságos esetek az oldalon.:) Addig bogarásznod kell, merta címből nem derül ki, melyik a műanyagégetés.
2015. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 28. 17:31
 5/14 A kérdező kommentje:

Jajj a munkacsoporttal már beszéltünk egy live-bejelentő térképről, de nem akarjátok megcsinálni.

Azzal mi a helyzet?

2015. márc. 28. 17:31
 6/14 anonim ***** válasza:

Kivel beszéltél?

2-féle munkatárs van. Az egyik önkéntes, alkalmanként és ingyen dolgozik szabadidejében, mint én. A másik pedig alkalmazásban van, de nem kap a megélhetéséhez szükséges elég fizetést, így "fusiznak" mellette - értsd: más munkákból élnek.

Szóval akarni akarnánk mi minden hazsnosat, de nincs rá kapacitás.

Én egy hónapja dolgozom ott heti 15 órát.

2015. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Péterrel beszéltem, azt mondta megpróbál támogatást kérni a térképre. Szerintem így ez a "láthatatlan" probléma láthatóvá válna, ő is elmondta, hogy jó ötlet.

Korábban egy szennyező vegyipari üzem miatt konzultáltunk, ahonnan egyébként már elköltöztem (chinoin)

2015. márc. 28. 17:38
 8/14 A kérdező kommentje:

Szívesen segítenék a térkép megalkotásán.

Nem egy bonyolult dolog szerintem, csak az átláthatóság kedvéért régiókra, és településekre kellene bontani. Azon belül pedig kis bejelölhető pontokat lehetne elhelyezni, amik mondjuk 12-24 óráig helyben jeleznék az égetést.


Ezeket a kis "színes térképeket" pedig lehetne mutogatni a magukat fényező önkormányzatoknak, ingatlan vásárlóknak, rendőröknek, közösségi hálókon, stb, elősegíthetné a lakóközösségek összefogását. Vészhelyzeti figyelő-jelző rendszernek is lehetne alkalmazni.

2015. márc. 28. 17:40
 9/14 A kérdező kommentje:
A térképen egyébként fel lehetne tüntetni más, kritikus helyzeteket és pontokat is. Tehát ahol környezetvédelmi probléma van jelen, oda az adminisztrátor egy állandó kis ikont tudna elhelyezni, így a lakók értesülnének a lakóhelyükön levő problémákról, elősegítené az összefogást.
2015. márc. 28. 17:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt autógumival tüzelnek, és akkor sem megy ki a rendőr amikor az utcán terjeng a fekete füst. A hátsó szomszéd csirketollakat éget heti rendszerességgel, akkor olyan szag van mint egy hullaégetőben.

Aki ilyen ostoba az fel sem fogja hogy a műanyagok lerakódnak a kéményben és töredék idő alatt széteszik, tehát hosszú távon saját magának is kárt okoz. De hogyan is tartanának itt be bármit is? A kutyákat az utcán szaratják és póráz nélkül futtatják, a szemetüket a vízelvezetőbe tömik, a közkukákat részegen szétrugdossák és a falakat telefirkálják. Következmény persze semmi és ha szólsz, akkor téged fenyegetnek meg. Amikor szóltam a parasztnak az utcában hogy a fűből szedje össze amit odaszart a kutyája, akkor még neki állt feljebb és nekem pampogott hogy mi közöm hozzá. Csak akkor váltott hangnemet amikor belengettem hogy vagy 1 percen belül összeszedi vagy a képét nyomom bele ott helyben, de lefogadom hogy ha hivatalos úton intézkedtem volna akkor semmi nem lett volna. Szépek és jók a törvények, csak a rendőrség impotens.

2015. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!