Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom? Szomszédaim?

Szomszédom? Szomszédaim?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédunk 3db nagytestű papagájt hozott és a kertben épített nekik röpdét. A madarak szinte egész nap rikácsolnak, engem mondjuk nem annyira zavar, mert az én házamtól elég messze laknak és ritkán is vagyok otthon. A másik szomszédban egy idős ember él, aki a nap nagy részében a kertjében szöszmötöl. Ő mesélte, hogy lassan megőrül a madarak állandó ordításától. Szólt már a szomszédunknak, de az kb. kiröhögte. Hétvégén szegény öreg kirakott a kertbe egy rádiót és azt hallgatta folyamatosan. Azt mondta, hogy kénytelen ezt csinálni, mert így legalább nem annyira hallja a papagájokat és addig fogja csinálni, amíg meg nem szűnik a rikácsolás.

Kedden nem dolgoztam és kiültem olvasni a kertbe, egyik oldalról óbégattak a madarak, a másik oldalról hallgattam a rádiót, élmény volt. Megértem az öreget, mert kb. 1 óra múlva megfájdult a fejem a madaraktól, de azért a rádió sem volt kellemes.

A szomszéd meg hazajött a munkából és rázendített ordítva, hogy miért ordít a rádió, őt zavarja. Az ördögi kör bezárult.

Már gondoltam arra, hogy én meg nekiállok énekelni és akkor mindenki hozzátesz valamit a közösségi élethez.

Viccet félretéve - mit lehet tenni ilyen esetben?


2015. ápr. 17. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

régebben volt olyan szabály, hogy hangos állatokat csak úgy lehet tartani, ha biztosítva van, hogy a szomszédokat nem zavarja. (Ha jól emlékszem, hapi 2-3 órát lehetett olyan módon szabadban tartani öket, hogy közben zajonganak.)

Az elvileg igaz, hogy egy állatnak nem lehet megmondani, hogy legyen csöndben, de a tulajdonosnak meg kell oldania, hogy ez a szomszédokra nézve ne legyen zavaró.


A jegyzönél utána lehet kérdezni, hogy mi a most aktuális jogszabály, és adott esetben eszerint intézkedni.

2015. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Míg nincs otthon a szomszéd, véletlenül kiszabadulnának a papagájok...
2015. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelentsétek fel csendháborításért. Ha nem viszi be a papagájokat, akár minden feljelentésnél 30 000 a bírság.


Előbb-utóbb ehet, meggondolja.

De ez így tényleg szr, mást nem tehettek. :/


Nálunk az ostoba kutyák ugatnak fél éjszaka. Ma is ötkor arra kelek, hogy vonyít, utána meg fél nyolcig megállás nélkül ugatja a semmit. És hetente átlag 3-4-5 nap is ez megy, ami remek, mikor aludhatnál még két órát, majdnem.

Bár tettünk feljelentést, nem változott semmi - lassan két éve.

2015. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!