Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnál is jellemzőek a pletyká...

Másnál is jellemzőek a pletykás, vitatkozó, akadékoskodó szomszédok? Bűnöző a szomszédban? Visszataszító tapasztalatok? "Szennyes" emberek?

Figyelt kérdés

Kertesházban lakom, húsz éve ugyanabban az utcában. De minden oldalról a közvetlen szomszédok egyszerűen... felfoghatatlanok.


!! Szemközti szomszéd jellemzően sokat jár(t) nyaralni. Szokásuk volt ezen időszakokra a mellettük lakó öregembert megkérni, hogy vigyázzon a házra és etesse a kutyát. De kulcsot is kapott a házhoz, holott a kutyaeledel a garázsban volt (én nem adnék egyetlen szomszédomnak sem kulcsot). Ez főleg akkor volt jellemző, amikor kicsi voltam, 8-9 éves. Én hülye, naivan egyszer hagytam magam behívni egy ilyen alkalommal, a szemközti szomszéd házába - ahol is kiderült, hogy az öreg a szomszédék szennyeseit szaglássza (szó szerint), valamint ugyanezen alkalommal molesztált is engem. Fogdosott, megpróbálta ledugni a gusztustalan nyelvét a torkomon. Elszabadultam tőle, nagyon féltem, hazamentem. Senki nem hitt nekem, a saját anyám kiröhögött - soha nem derült ki. Sőt, anyám kifejezetten szorgalmazta, hogy maradjak jó viszonyban a szomszéd bácsival, köszönjek neki rendszeresen. Felfordul a gyomrom a mai napig, ha meglátom. Ezen felül a vén kujon mindenkiről mindenféle ocsmányságokat terjeszt, de egy szavát sem lehet elhinni.


A közvetlen szomszédunk mániája volt régebben, hogy mindenkinek az állataira panaszt tett, feljelentést különböző okokból, fenyegetőzött. Anno. a kutyánkat akarta elvitetni a sintérrel, és ránk hívni a rendőrséget, amiért az eb állítólag megharapta - mint utólag kiderült, nem volt igaz. Tavaly befogadtunk egy kóbor macskát, ami rendkívül rossz bőrben volt, de a szomszéd hetekig fenyegetőzött, hogy kihívja az állatorvost és elaltattatja, mert MI elhanyagoljuk és tönkretesszük szegény állatot. Mióta nálunk van és etetjük, sosem volt jobb bőrben; azóta egészséges, elvittük állatorvoshoz is. Továbbá, párszor összelopkodott a szomszédságból állatokat, s a gazdiknak az eltűnt kedvenceket nagylelkűen visszaszolgáltatta, pénzért cserébe - bejelentve, hogy ő a becses megtaláló.


Másik szomszéd köztudottan mérgezte az állatokat korábban (erről pár éve saját maga számolt be). Több macska is eltűnt a környéken akkoriban. Mindenben akadékoskodik, osztja az észt, mindezt rendkívül bunkó stílusban. Megcsináltattuk a közös kerítést, mert a kutyánk átjárt hozzá (kárt nem okozott), de ő még utána is hosszú ideig hangoztatta, hogy meg fogja ölni az ebet.


Másnak is vannak ilyen szennyes szomszédai? Bár mondhatnám, hogy a többségük pletyka vagy hazugság, de sajnos nem. Elsőkézből tapasztaltam, hogy milyen szörnyű természetű emberek léteznek. De a szüleim sem álltak ki soha ilyen szempontból semmi saját ügyért - apám inkább megszabadult (!) a saját kutyánktól, olyasmire alapozva, amiről kiderült, hogy nem igaz. Ezt sosem bocsátom meg neki.


Jövőre végre elköltözöm. Soha többet ezekből az emberekből nem kérek.



2015. jún. 19. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hála Istennek, hogy sosem voltak ilyen szomszédaim:D Legalábbis nekem sikerült az ilyet nem kifogni:D
2015. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak olyan szomszédaim vannak akik b..sznak köszönni. Asszem szerencsésnek mondhatom magam
2015. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csak az a bajom hogy a szomszédok nem köszönnek (15 éve vagyunk szomszédok).
2015. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudlak egy csöppet sem sajnálni, sőt még irigyellek is rohadtul.


Én sajnos panelban lakom, hidd el ez sokkal rosszabb. De ha olyan szar ott neked, boldogan cserélek veled.

2015. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát már elnézést, kedves #4-es, hogy nem értek egyet az állatkínzó és utolsó, gerinctelen szomszédok jelenlétével.


Panelban is laktam átmenetileg, ismerősnél korábban. Tisztában vagyok vele, hogy a falak papírból vannak, a hangok, a szagok, minden átszűrődik, s a lakóközösségben előfordultak gyakori viták ilyen ügyekből. De azért ne essünk túlzásokba.


Másrészről, szó sem esett róla, hogy én bárki sajnálatát vártam, csupán kíváncsiságból tettem fel a kérdést. A problémám eredete amúgy sem maga a kertvárosi környezet, viszont bármikor elcserélném panelra az itteni családi életemet, meg ezeket az "embereket", akiket szomszédoknak nevezek jelenleg.

2015. jún. 21. 01:34
 6/6 anonim ***** válasza:
A rosz szomszédság török átok. Mig kertes házban laktam,életem első 24 évében ,nem volt a fentiekre példa , annak ellenére sem,hogy az utca rövid szakaszán, 6 külömböző nemzetiségű család lakott , más nyelvet beszélt,más kultura , más vallás , de mindenki elfogada a többiek másságát. A vallásos ünnepeket ha nem is tartotta mindenki , a románok Szent Ilyés napján senki sem kalapált, a zsido szomszéd jo barát volt a szásszal, a magányosan élö idös szlováknak mindenki segitett . A nagymama azt mondta ,ha Mozsi bácsi a kapu elött áll, és kér hogy elvégezzünk valami apró munkát, menjünk be és végezzük el helyette,mert az ö vallása tiltja azon az ünnepen . A cigányságra sem panaszkodott különösebben senki ,bár ök voltak a legzajosabbak.És mindez 1950 - 1970 körül.
2015. júl. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!