Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A 8. kerület külső része...

A 8. kerület külső része valóban alkalmatlan a nyugodt, normális életvitelre? Milyen arrafelé jelenleg a közbiztonság?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ma már alapvetően mindenütt rossz a közbiztonság.


A 8. kerületnek a tisztviselőtelepi része (Nagyvárad tér és a Népliget között, az Üllői uthoz közel eső részen) viszonylag jobbak a viszonyok.

De a 6-os és a 24-es villamosvonalak közé eső rész igen rossz.

2015. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gandalfka válasza:
70%
Pontosan melyik külső részére gondolsz? Én a Blaha és a Keleti pályaudvar között lakok. Ez még jó hely, mivel az egyik külső pillére a nyolcnak. Viszont beljebb már más a helyzet.
2015. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Én a Baross utcában lakom, de teljesen élhető a ház.

Nem mondom, hogy ez a legelitebb környék, van egy speciális hangulata, de éjjel-nappal lehet közlekedni para nélkül. A helyzet fokozatosan javul. SOk a rendőr és közterület felügyeletes. Rendőrség 2 perc alatt kint van, ha netán adódna valami. Szerencsére nekem még nem 5 év alatt.

2015. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 A Rákóczi út, Nagykörút és Üllői által valamint a 24-es villamos vonala által határolt területre
2015. jún. 23. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Én a Kálvária tér környékén lakom. Ez a 24-es és a 4-6-os vonala között van. Katasztrófa. Az utcában fehér embert alig látni, rég lebontott házak területét benőtte a fű, és ezekből a kábítószeresek valamint prostituáltak törzshelye lett. A ház udvarán egész nap a cigányok kölykei sikítoznak. A szülők ordibálnak. Éveken át egyik lakásban kábítószerkereskedők laktak, számtalan bejelentés ellenére idén volt végre hajlandó érdemben foglalkozni velük a rendőrség. Rajtuk ütöttek de megint szabadlábon vannak. Bolondok háza. Családunkkal különösebb konfliktusuk még nem volt. Általában békén hagynak engem is meg a többieket is. Csak hát elég rosszkor rossz helyen lenni és kés áll az ember hátába.
2015. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gandalfka válasza:
79%
Én a Rákóczi úton lakok már lassan 8 éve és eddig nem volt rossz tapasztalatom.
2015. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 Azt szabad tudni melyik utcáról van szó?
2015. jún. 24. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, nem az #5 vagyok, de ismerem azt a részt is.

A Lujza utca, Diószegibe valóban ne költözz.

Minél közelebb vagy a Körúthoz, annyival javul a helyzet, de ez nem szentírás. Költözés előtt a konkrét házat nézd alaposan meg, milyen a közösség, és beszélj a közös képviselővel is, főleg, ha venni akarsz, nem csak bérelni.

2015. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

A Nyócker egy érdekes hely. Az egyik ház lehet egész normális, míg a mellette lévőt ellenségemnek sem kívánom.

Éjjel is nézz körül, úgy éjfél után, mert hiába normális a ház, ha para megközelíteni.


A helyzet sokat javult az évek alatt, de itt az vesz lakást, aki belváros (közelben) akar élni, de nincs 12-20 milliója egy V. kerületi lakásra. Itt megúszód egy felújítottal 6 millából.

2015. jún. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Néztünk anyuval olcsó lakásokat a Népszínház utca környékén és bent a gettóban, de olyan figurák jöttek szembe, hogy ránézésre adtam volna nekik 20 év börtönt. Rendesen elfogott a pánik fényes nappal. Gusztustalan földön fetrengő, ordibáló alkoholista fogatlan banyát is láttunk. Mondtam anyunak, ezt nem bírom, menjünk innen. Itt nem fogok lakást venni.



Aztán végülis találtam a Puskás Ferenc stadionhoz közel, jó lakást, onnan a metróval 10 perc alatt el tudok jutni a Blahára ha kell. Metróval is, vagy troli+ busszal is. Éjszakai járat is van, teljesen jó.

2015. jún. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!