Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valaki mindig kibontja a...

Valaki mindig kibontja a levelünket, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A lépcsőházunkban valaki mindig kibontja a levelünket, nem vesz ki belőle semmit, de rohadt idegesítő, hogy a hivatalos leveleinket és a bankszámláinkat nézi valaki. Legszívesebben letörném a kezét, ha tudnám, hogy ki az, de akkor ugye engem csuknak le...Hogyan tudnám leleplezni és mit tudjak vele csinálni???

2015. júl. 11. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen személyre szóló, zárható postaláda ? Ez magántitok sértésnek minősül.
2015. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van, csak egy kis trükkel ki lehet szedni a tartalmát. A főbérlő mindig ígérgeti, hogy lecseréli, de hát szarik rá...
2015. júl. 11. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Cseréltesd le te.
2015. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegyél te újat, vagy javítsd meg hogy ne lehessen kinyitni trükkel. Én kifúrtam az enyémet és tettem lakatot az aljára, így max kifeszíteni lehet. Lebuktatni max akkor lehetne ha a postaládád az ajtód közelében van, de egyszerűbb a javítás/csere. Még annyit tennék hogy kirakok egy felhívást a faliújságra, miszerint valaki bontja a leveleket és figyeljenek a lakók.
2015. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
rejtett kamerával lebuktatható lenne. Vagy tegyetek fel valami erős lakatot a postaládára.
2015. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt büntetik, ezt úgy hívják, hogy levéltitok megsértése:


"Levéltitok megsértése

Másnak a közlést tartalmazó zárt küldeményének felbontása, megszerzése, tartalmának

technikai eszközzel való rögzítése. E fordulat tulajdonképpen a levéltitoksértés

szerint értelmezendő. A technikai eszközzel való rögzítés a másolás eszközét

határozza meg (mikrofilm, fénymásolás, videofelvétel). A felbontás vagy a

megszerzés még nem e tényállást, hanem a levéltitok megsértését meríti ki."


Tehát ha valaki felnyitja pl a hivatalos leveleteket, akkor bűncselekményt követ el. Hogy ezzel mennyire foglalkoznak, nem tudom. Mindenesetre én is eltörném az ilyennek a kezét, bárki legyen is az. Ha nem tudod sehogy sem kifigyelni, én is kicseréltetném a postaládát, vagy a zárát, mást nemigazán lehet tenni.

Max még annyit, hogy kiírod a postaládádra (még akkor is, ha nem igaz), hogy: "Tudjuk ki bontja fel a leveleinket, és ha még egyszer felbontod, el lesz törve a kezed!". Ismerősöméknél ez bevált, azóta nem merik kinyitni a levelüket, persze a biztonság kedvéért lecserélték a postaládát.

2015. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utálom az ilyen senkiházikat. A mi lépcsőházunkban is volt ilyen. Egy vén banya fogta magát, és sokak levelét felbontogatta, megnézte. Majd mikor kérdőre vonták (mert sokan észrevették), még neki állt feljebb, hogy joga van ehhez, meg mit vannak úgy oda, meg ő csak "ellenőrzi", hogy nem keveredett-e valaki gyanús ügyletekbe. Na akkor meg lett fenyegetve, hogy ha még egyszer ezt meri csinálni, vagy csak hozzá mer nyúlni másnak a postaládájához, akkor fel lesz jelentve a francba, kihívja a lépcsőház a rendőrséget, és mindenki ellene fog tanúskodni, aztán majd nyitogathatja a bírósági leveleket.

Megsértődött, bevágta az ajtót, de azóta leállt ezzel! Azért mindennek van határa.


Ha nem tudjátok ki az, tényleg a fenyegető kiírás a megoldás, az ilyenek a szép szóból nem értenek. Ha meg egy gyerek szórakozik, akkor meg kell mondani az anyjának/apjának, hogy ha nem fejezi be, fel lesz jelentve ő is, meg a szülei is a rendőrségen.

2015. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 lakásos társasházban vagyok, és egy közös postaláda van, ami még nyitott is, persze hogy mindenki tudta a másik ügyeit... Bérlő vagyok én is, viszont vettem egy külön záras postaládát, azóta nincsenek ilyen problémák.
2015. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!