Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vihar előtt ő volt a szent,...

Vihar előtt ő volt a szent, most ő miatta keletkezett kár. Mit lehet tenni a többi ilyennel?

Figyelt kérdés

Amikor megkérem a szomszédot, hogy legyen szíves a fáját úgy levágott (át) ni, hogy az ne feszítse a villany vezetéket, akkor én vagyok a sátán, aki eltiporja a természet kincsét, de jön egy vihar és az említett fa miatt 200 házban elmegy a villany, akkor most lehet perelni, hogy ő szándékosan, előre adott figyelmeztető jelzések ellenére nem volt hajlandó ezt megelőzni?


Aki nem akarja ez után sem levágni azokat az ágakat, amik szintén feszítik a vezetékeket, azokkal mit lehet kezdeni?



2015. júl. 11. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy követeled a bíróságon tőle, hogy térítse meg a vezeték újáépítésének az összegét. Mert az ő tulajdona tette tönkre, így az övé ezért a felelősség.
2015. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen, a 346/2008. XII. 30. rendelkezik erről, és a tulajdonos köteles a fákat gondozni. Az ilyenkor keletkezett kár is a tulajdonost terheli, ha van felelősség biztosítása akkor a biztosítója térít, ha nincs akkor zsebből kell.
2015. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahol a villanyvezeték húzódik és belógnak az ágak a szolgáltatónak lenne a feladata hogy levágja az ágakat.
2015. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartani, és vannak bizonyos szervek, ahol be lehet jelenteni, ha valaki ezt elmulasztja.

Én magam nagy növényvédő vagyok, de ezzel együtt is azt mondom, hogy bizony a veszélyes ágakat le kell vágni. Ettől a fa még nem fog elpusztulni, ugyanúgy él tovább, csak emellett megkíméli a környezetét a potenciális károktól és veszélyektől.

2015. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!