Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen esetben jogos a fennakad...

Ilyen esetben jogos a fennakadás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Albèrletben lakunk pici babával.

Sajnos elèggè hasfájós ès èjszaka sokat sír.

A szomszèd pedig fenyeget minket, hogy feljelent csendháborításárt.

Naponta veszekszik velünk, hogy szól a közös kèpviselőnek. Meg kidobat minket a lakásból.

Próbáltam vele már szèpen beszèlni, hogy pici baba, nem tehetek róla hogy sír ès nem tudom elhalgattani.

Jogosan fenyegetőzik? Vagy megtehet ilyen dolgokat?



2015. aug. 26. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Jogosnak jogos, hiszen senki nem szeret más kölykének az üvöltésére kelni hajnalban. Viszont az egyetlen aki kirakhat titeket az a lakás tulaja.
2015. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
nem teheti meg, azt viszont igen, hogy direkt pokollá teszi az életeteket, alvásidőben porszívózik, hangosan hallgat zenét, ez ellen meg ti nem tehettek semmit. Nektek is rossz, de neki is, hogy aludna, de nem tud, és valószínűleg másnap reggel mennie kell dolgozni.
2015. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerencsère csak egy èvig kell kihúzzuk míg a fundamentánk lejár, de addig valahogy helyre szeretnèm ezt hozni mert borzasztó.

Szerencsère a gyerekem jó alvó, így ezekre a dolgokra nem kel fel.

Amúgy nem tudom, hogy mennyire lehet hallani, felettünk. A melletünk lèvő szomszèd nem szokta hallani.

2015. aug. 26. 15:03
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Mindig vannak emberek, akiknek a gyerekek által okozott zaj is égbekiáltó bűn. Lassan már némelyeknél minden zajforrás feljelentés alapja lehet. Gyereksírásért még senkit nem büntettek meg.
2015. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szólhat a közös képviselőnek, de kidobatni max. úgy tud, ha a lakás tulaja egyetért vele, és/vagy megunja a zaklatást.

Csak ő tehet ki titeket, ez igaz.

Csendháborításért mégis milyen alapon jelenthetne fel? Körberöhögik a rendőrségen, mit tudsz tenni egy síró babával...



Vannak ilyen agyament emberek, kezdeni velük nem lehet semmit, ignorálni kell őket a végtelenségig.

Mi körfolyosós társasházban élünk, az udvarra nézve egy lakás van mellettünk, és egy velünk szemben.

A szemben lévő kutyát tart. Az eb jólnevelt, csendben van, naponta max. 3x ha hallani ugatni, azt is napközben, ha valaki nagyon közel megy el az ajtóhoz.

A melletünk lévő vén boszorkány ilyenkor mindig kiugat, hogy "hallgattassák el a dögöt, különben megöli"... persze az ő tévéjét hajnali 3kor is hallani.

Gondoltam már rá, hogy merő együttérzésből egyszer én hívom ki rá a rendőröket, tudja meg, milyen az.

2015. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már kb a harmadik itt töltött napunkon szomszèd jelezte már ezt a dolgot a lakás tulajának.

De mondta, hogy ne is foglalkozzunk vele, csinálja csak ha ráèr.

2015. aug. 26. 15:17
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
sajnos aki panelbe/társasházba költözik az vállalja,hogy más ember zajait hallgatja.persze direkt ne flexeljen senki hajnal 3-kor, de ilyen babasírás szintű dolgok a panellal járnak. ha már 4-5 éves lenne a gyermeked és állandóan randalírozna meg ordítozna,akkor helyt adnék a szomszédnak.de a babasírással tényleg nem sok mindent lehet kezdeni. valóban a lakás tulaja rakhatna ki . de nem tudom miért tenné? nekünk is van kiadva albérletünk és csak rendes okkal bontanánk fel a szerződést.engem őszintén szólva marhára nem érdekelne hogy a szomszéd vergődik mert hangos az albérlő babája..szóval szerintem nem kell aggódni,hogy kiraknak.rendőrség se igen foglalkozna ezzel
2015. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 acelsziv ***** válasza:
nyugodtan hívd rá a rendőröket. Ha meg a tulajjal jóban vagytok akkor a szomszéd a falra is felmászhat akkor sem tehet semmit. Használjon füldugót.
2015. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettőtöket megértelek, neki is nehéz lehet, neked is. Nem rendőségre mehetne, hanem a jegyzőhöz fordulhat birtokvédelemért, aki ha megvizsgálja az esetet, vicc, de megállapítja, hogy a gyereknek joga van a síráshoz. Ennyi. Jogi következménye emiatt nem lesz a dologonak.
2015. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni a valaszom,de át tudom érezni a szomszéd helyzetét,noha én sose fenyegetőznék feljelentéssel. Az én szomszédomban napközben is,éjjel is olyan visításokba kezd a gyerekük,hogy borzasztó. És nemcsak néha,hanem kábé minden nap,na most ez egy amúgy is rosszul alvó embernek képzeld milyen, főleg mikor másnap korán kell kelni,oda kellene figyelni munkában/ iskolában.
2015. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!