Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Telefüstöli a szomszédom a...

Telefüstöli a szomszédom a fürdőszobámat. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, ahol a fürdőszobán és a konyhán nincs ablak, csak szellőző. Eddig nem volt annyira zavaró, de most, hogy hidegebb van, szinte egész nap áramlik be a cigifüst, vélhetően azoktól a szomszédoktól, akik a lakásban dohányoznak. Én elhiszem, hogy nem akarnak kimenni ilyen hidegben, de 5 hónapos kismama vagyok, és persze próbálom minél kevesebbet használni a fürdőszobát, de azért így is sok füstöt szívok be (a terhesség miatt amúgy is sokkal gyakrabban járok mosdóba), és nagyon féltem a babámat

:( Nincs erre valami megoldás? Szólni nem tudok senkinek, egyrészt mert nem tudom, hogy a több mint 200 lakó közül ki dohányzik, másrészt ha őt nem zavarja, hogy a saját lakását telefüstöli, gondolom nem igazán hatná meg, ha megkérem, hogy ne cigizzen már. Én próbálok békésen együtt élni a szomszédokkal és tolerálni mindent, de az én szememben az túlmegy minden határon, hogy nem vehetek levegőt a saját fürdőszobámban, ha nem akarok megfulladni, és hogy amilyen főzési fázist lehet, azt a szobában kell elvégeznem, mert ott is büdös van.



2015. okt. 19. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Néma gyereknek...
2015. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem működik az elszívó. Nem szabadna bejönni máshonnan a szagoknak. Sok helyen spórolásként nem is járatják állandóan az elszívó motorokat. tessék szólni a közös képviselőnek.
2015. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek: sajnos azt se tudom, kinek szóljak, hogy ne cigizzen már, gondolom nem egy ember van...mégse kopoghatok be minden lakásba, hogy "bocs, maga bagózik a fürdőben?" :S

Másodiknak: igen, azt mi is észrevettük, hogy nem hogy nem szívja el a levegőt a szellőző, ma például még be is fújta, úgyhogy most órák óta tömény cigiszag van a lakásban :(

2015. okt. 19. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Ott még nem tartunk, hogy egy lakásban más ember határozza meg, mit is csináljon az ott lakó. Lehet, nem is a szomszédból jön a szag, hanem messzebbről.

A szagelszívók azért lettek kitalálva a lakótelepi házaknál, hogy a zárt helyiségeknek legyen szellőzése. Ha nálatok nem működik, a közös képviselőn kell számon kérni.

2015. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez csak azért érdekes (mármint hogy más nem mondhatja meg most ebben az esetben a dohányosnak, hogy ne dohányozzon a saját lakásában), mert ha pl. valaki kutyát tart egy panelban, és a szomszédokat zavarja az ugatás, akkor ha jól tudom, van mód rá, hogy bejelentsék (bár a pontos menetet nem ismerem), és a vége az is lehet, hogy kötelezik a gazdit, hogy vigye el a kutyát. Ehhez képest nekem zokszó nélkül tűrnöm kell, hogy egy (vagy több) lakó teljesen felesleges káros szenvedélye miatt, aminek semmiféle pozitív oldala nincs, a gyerekem eleve betegen szülessen meg. Mindezt azért, mert neki joga van a saját lakásában azt csinálni, amit akar, jelen esetben dohányozni. De nekem nincs jogom az otthonomban friss levegőt szívni.

Közben megkérdeztük a főbérlőt, sajnos spórolásból nem megy rendesen az elszívó, mert különben magasabb lenne a közös költség, úgyhogy ebbe nekünk mint albérlőknek nem sok beleszólásunk van :(

2015. okt. 19. 22:51
 6/14 A kérdező kommentje:
És mielőtt ez tűnne ki a hangnememből, nem, nem akarok minden dohányost máglyán elégetni, az én szüleim is dohányoznak (sajnos), nem tartok minden dohányost pokolra valónak, de azt gondolom, ha neki van egy rá és a környezetére is bizonyítottan káros szokása, akkor igenis neki kell vagy alkalmazkodni, vagy leszokni, nem pedig mástól elvárni, hogy viselje el. Mert őt senki nem kényszerít, hogy dohányozzon, engem viszont rákényszerít a passzív dohányzásra.
2015. okt. 19. 22:54
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem kényszerít rá a passzív dohányzásra. Erre megoldás az elszívó. Hogy a ház spórol, az viszont nem a dohányos lakó hibája.
2015. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jó mindegy, ezen naphosszat lehetne vitatkozni, én nyilván nem tudom meggyőzni a dohányosokat, hogy amit csinálnak, annak előnye nincs, csak hátránya, mindenkire nézve, ők meg nem tudnak meggyőzni engem az ellenkezőjéről. Igazából nem is ez volt a célom a kérdéssel, csak kibukott belőlem a tehetetlen düh, hogy tétlenül kell elviselnem, hogy a gyerekem asztmásan szülessen meg (és még örülhetek, ha más baja nem lesz).

De a lényeg az lett volna, hogy ha valaki van/volt már hasonló helyzetben, és van valami tanácsa (sajnos a közös képviselő a fenti ok miatt kilőve), azt szívesen fogadnám.

2015. okt. 20. 00:15
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Hogy lehet valaki ennyire érthetetlen? Félek egy páfrány is hamarabb megértené a szituációt, de azért nem adom fel.

MINDENKI SZABADON DOHÁNYOZHAT, MERT NEM MEGY ÁT A SZAGA!!!

Nálatok azért megy át a szaga, mert a csöves ház spórol!

Felfogtad?

Azaz a csóró ház a hibás, nem a dohányzó lakók!

Felfogtad?

2015. okt. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tényleg jó megoldás lenne, hogyha az illetékes személynek (közös képvislelő) szólnál, hogy valamit csinálhatna, nem azért fizetitek a közös költséget, hogy cigifüstben üljetek.
2015. okt. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!