Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elegem van a szomszédokból,...

Elegem van a szomszédokból, folyton az ő hangjukat hallom. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Falszomszédaim kezdenek az idegeimre menni. Nyugdíjas emberek, non-stop üvöltenek egymásnak, énekelnek, hangosan tévéznek, és id.óta módon fejezik ki egymásnak nemtetszésüket. Kellemetlen erre 04:45 körül felkelni, majd hallgatni őket egész nap. Esetenként éjfélig nyomják, de este 8-ig biztosan.


Szóltunk már nekik személyesen (tavaly szeptemberben!), kedvesek voltak és megértőek, de bsztak halkabbnak lenni. Most ott tartunk, hogyha én megkopogtatom a falat, hogy ugyan maradjanak már csöndben, akkor ők visszakopognak, kva.nyáznak, és közlik, hogy nem érdekli őket, és hagyjam őket békén.


Utánaolvastam a dolognak, lehet hívni rendőrt, jegyzőkönyvet felvetetni, akár bíróságig elmenni, de ha úgy ítélik, hogy ez szimpla társasházi zaj amivel együtt kell tudni élni (bár nem tudom, hogy az, aki a döntést hozza, mit szólna, hogyha évekig kéne egy ilyen id.óta mellett lakni, tűrni a sz.rjait...), én itt kapok h.lyét helyben. Elegem van hogy se aludni, se tanulni nem tudok ettől, vagy amikor hazaérek, a magam csendességében pihenni, írni, vagy játszani se tudok.


Segítséget fogunk kérni még a közös képviselőtől (az röhej még, hogy anno az id.óta szomszédok voltak közös képviselőék'). Ha az sem jön be, mit tegyünk? Hangszigetelésre nemigen van aranyár alatt lehetőség, ráadásul nehogymár' nekünk kelljen költözni, vagy jelentős összegeket kiadni azért, mert két fásult öregember nem képes az együttélés szabályainak eleget tenni.


Remélem tudtok tanácsokat adni, nagyon megköszönném!

17/L



2015. dec. 6. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Másik falszomszédot, alsó szomszédot (ha vannak) zavarják? Ha igen, akkor hatásosabb együtt szólni nekik, együtt felkeresni a közös képviselőt.
2015. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

2 lépésben meg lehet oldani ha nagyon hangosak...

1. telefonod a kezedbe veszed

2 felhivod a rendőrséget és ismeretlen telefonáló ként feljelented a szomszédod csendháborításért .

ezt abban az esetben teheted mag este 22:00 után vagy már lehet változott este 23:00 után még mindig hangoskodnak

2015. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
jah igen és vedd fel telefonnal a hangoskodást ha feltudod igy bizonyitékod is lesz a rendörségnek ha megkérdeznek titeket az esetről ..
2015. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A többi falszomszéd a fürdőszobájuk felől van. Nem hiszem hogy ott olyan sok időt töltenének.


A hangjukat meg egyszer megpróbáltam felvenni, nem hallatszik rajta semmi :/ (7 éves Sony W300i -vel)

2015. dec. 6. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Jelentsd föl! És adj nekik szájkosarat, vagy elektromos pórázt.
2015. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 22 órás rendelet régen megváltozott, már egész nap érvényes a csendháborítás.

Próbálkozzatok birtokvédelmet kérni a jegyzőnél!

2015. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2015. dec. 8. 17:37
 8/10 anonim válasza:
Hát a helyedbe meg dobálnám petárdával a házukat 00:00-kor
2016. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ugyan! Akkor is nyomják a sódert, nem kelnének fel rá:D

Amúgy annyi fejlemény van, hogy azzal fenyeget, feljelent engem:D Plusz közölte h ő akkor és azt csinál, amit akar.


Imádom <3

2016. jan. 9. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Hívd rá a rendőrt.
2016. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!