Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ilyen helyzetben...

Szerintetek ilyen helyzetben elvárható a lakótársamtól, hogy ő is takarítson?

Figyelt kérdés

Fél éve van egy új lakótársam. Ő tanul, mellette dolgozik, reggel hétkor megy el itthonról és van, hogy este nyolcig nem is jön haza. Én itthon dolgozom, kb. a napi nyolc óra megvan, mellette végül is van időm elvégezni a házimunkát, de akkor is zavar, hogy ilyen lusta dög. Pl. a szemetet nagyon ritkán viszi le, arra nem képes, hogy vécépapírt újat tegyen fel, a mosogató addig van tele az általa teleszórt krumplihéjjal, amíg ki nem szedem... régebben simán megcsinálta, hogy a levetett ruháit a mosógépben gyűjtötte, amikor megtelt, indított egy mosást, kiteregette a fürdőben, a száraz ruhából egyenként szedte le minden nap azt, amit éppen felvett, mert lusta volt összehajtani és berakni a szekrénybe (ezt abbahagyta, miután ugye én is szoktam mosni és párszor a fürdőkádba szórva találta a cuccait, mert nem tudtam hova tenni... de még mindig a fürdőben tereget és ott lógnak állandóan).


Ha szólok valamiért, pár napig csinálja, de aztán megint szarik bele. Én meg utálom folyton cseszegetni, meg végül is elismerem, hogy nehéz a munkája meg a suli, de lassan már úgy érzem, mintha nem a lakótársa lennék, hanem a leszbi háztartásbeli élettársa... Szerintetek igazságos így?



2015. dec. 16. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
nem igazságos. de nem valószinű, hogy megfogod tudni változtatni. keress új lakótársat. Egy szobában laktok?
2015. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy valszeg nem jókadvében van távol több mint 12 órát amíg te otthon dolgozol 8-at, egyenlően nem lenne fair megosztani, itt az az igazságos ha mindenki maga után takarít, vagy ha ehhez túl fáradt legalább figyeljen hogy plusz munkát ne csináljon ilyen "ottfelejtettem" dolgokkal.
2015. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem egy szoba hála Istennek... a saját szobájában el nem bírom képzelni, mi van, én még onnan takarítás zaját nem hallottam.

Azért vagyok vele elnéző, mert többet dolgozik, de szerintem pl. budipapírt akkor is tehetne fel (a wc fölötti polcon van, egy karnyújtásnyira...)

2015. dec. 20. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!