Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek megéri-e Magyarors...

Szerintetek megéri-e Magyarországon maradni? Én úgy veszem észre, hogy nem nagyon. Ti mit tennétek, ha most lennétek függetlenek? Itthon maradnátok vagy külföldre költöznétek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Nemrégiben kezdtem el az egyetemi tanulmányaimat. Egyre inkább azt látom, hogy nincs jövő idehaza. Többször eljátszottam már a gondolattal, hogyha elvégzem az egyetemet, lehet, hogy kiköltözöm külföldre. De még semmi sem biztos.. Most őszintén: azt tapasztalom, hogy az emberek többsége a belét is kidolgozza, mégsem jutnak egyről a kettőre. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb olyan embernek, akinek csak egy érettségi van a zsebében (mert mondjuk nem szerették volna folytatni a tanulmányaikat, vagy egyszerűen nem volt rá keret), marad a közmunka. Ráadásul elhelyezkedni sem túl egyszerű a munkaerőpiacon, ugyanis sok helyen az játssza a legnagyobb szerepet, hogy van-e ismerősöd, protekciód.. Na de visszatérve az előző problémához: rengeteg magyar ember csak gürcöl és gürcöl, ennek ellenére alulfizetett. Az emberek mentalitásáról pedig ne is ejtsek szót! Tisztában vagyok vele, hogy az emberek alapvetően mindenütt egyformák, de! Itthon nagyon sok a rosszindulatú ember. Alig akad olyan, aki ne csámcsogna a másik ember életén (mert ugyebár addig sem kell a saját, nyomorúságos életükkel törődniük.) A kórházi ellátás is szörnyű. Kevés becsületes orvossal találkozni. Az egyik ismerősöm édesapjánál tályog alakult ki. A családnak nem tellett arra, hogy hálapénzt csúsztasson a doki zsebébe. A férfit nagy ívben letojták, pár nappal később pedig vérmérgezés következtében meghalt. Míg egy másik férfi, aki tehetős családból való, életben maradt. Amikor az orvosok meglátták, hogy a család előkészíti a hálapénzt, a férfi fenekét is kinyalták.. Tehát manapság már a kórházba sem érdemes befeküdni. Ha ugyanis nem tudod pénzelni az orvosokat, véged van! Sajnos ez a fájdalmas igazság... Sok orvos csak akkor hajlandó odafigyelni a betegre, ha hálapénzt kap! A múltkor belenéztem a Fókusz egyik részébe, ahol a műsorvezető azt mesélte: már így is 2500 orvos hiányzik a rendszerből, az Európai Unió országai közül pedig a magyarországi egészségügy a 3. legrosszabb.


Az ismerőseim közül többen kiköltöztek különféle nyugat-európai országokba, illetve a tengerentúlra.. Anyukám egyik munkatársának a lánya Londonban él már kb. 5 éve.. Érettségi után költözött ki az angol fővárosba. Nem volt szakmája, de még diplomája sem. Az első 2 évben mosogatott egy hotelben. Azóta szépen felemelkedett a szamárlétrán, ma már londiner egy szállodában, a vendégek poggyászait cipeli. Magyar pénzben átszámolva közel 1 millió forintot keres. Teljesen ki van simulva, egyáltalán nem idegeskedik a számlák miatt. Egy lányismerősömnek, aki 3 évvel fölöttem járt általános iskolában, az egyik barátnője Zürichben él. A lakásán és a kocsiján sincs törlesztőrészlet, úgy él, mint Marci Hevesen. Rövidesen családot szeretne alapítani. Az egyik ismerősömnek (aki történetesen egy 60-as éveiben járó néni, pár utcányival arrébb lakik tőlünk) a fia informatikusként végzett a Debreceni Egyetemen. Nem sokkal a diploma megszerzése után döntött a new york-i élet mellett. Ez évekkel ezelőtt történt. Elmesélte, hogy az amerikaiak könnyen befogadták, gördülékenyen ment a beilleszkedés. Közel 3000 USD-t keres. Egy másik férfiismerősöm pedig Berlinben dolgozik.. Nem bánták meg a döntésüket, ugyanis szépen fokozatosan lépnek előre. Emellett még arról számolnak be, hogy az ottani emberek segítőkészebbek, a mentalitásuk, az élethez való viszonyulásuk is pozitívabb. Ami külföldöt illeti, mostanában sokan költöznek ki észak-európai országokba is. Munkavállalás szempontjából népszerűnek számít pl. Norvégia, Svédország, vagy éppen Dánia.


Külföldön a legtöbb bevándorlónak van esélye egy szebb, jobb életre, ami mentes a nyomorgástól. 5-6 órát dolgoznak átlagosan, mégsem szűkölködnek. Nem szenvednek hiányt semmiben. Az emberek kisugárzása is szimpatikusabb. Az egyik gimis osztálytársam édesapja pedig Svédországban dolgozik. Megfigyeltem, hogy akik egyszer belekóstolnak a külföldi életbe, nem akarnak visszatérni ebbe az országba.


Igazából több dolog szól a külföldre költözés mellett, mint ellen. A jobb életszínvonal, a pozitívabb gondolkodásmód. Ráadásul szívesen megismernék egy másik kultúrát, mert szeretném a világot több szemszögből látni. Viszont attól tartok, hogy egy idegen országban honvágyam lenne, ugyanis a barátaim, rokonaim idehúznak. Az angliai, illetve az amerikai élet többször is megfordult a fejemben, hiszen középfokon beszélem a nyelvet, de ez rövidesen változni fog, ugyanis anglisztika szakon tanulok. Emellett Franciaország is nagyon vonz (gimnáziumban tanultam a francia nyelvet, egyik kedvenc tantárgyam volt, még most is folyamatosan bővítem a szókincseket, új nyelvtani szerkezetekkel ismerkedem meg, imádom a kultúrájukat.) Ezt a nyelvet is szeretnék magas fokon elsajátítani, manapság már egy idegen nyelv ismerete is nagyon jónak számít, nemhogy kettő! Az angol ugyanis világszerte használatos nyelv, a franciát viszont lényegesen kevesebben beszélik. És még pár éven belül szeretnék megtanulni oroszul is, hiszen most ismét felfutóban van, ráadásul nagyon tetszik a nyelv hangzása is. Ha már szerepel a repertoárban egy germán és egy újlatin nyelv, akkor miért ne sajátíthatnék el egy szláv nyelvet is? :)


Egy szó, mint száz: sok dologra törekszem az életben. A felsorolt célokat meg is szeretném valósítani. Várom a véleményeket, meglátásokat a külföldi élettel kapcsolatban! Van-e olyan ismerősötök, aki kint él? Ha igen, meséljétek el a tapasztalatait! Előre is köszönöm a hozzászólásokat! ;)



2015. dec. 21. 15:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm ő Londonban él,ahová úgy ment ki hogy alig tudott egy pár szót angolul,most meg egy menó szállodában dolgozik.

Én se tervezem hogy itt maradok,elvégzem a sulit, utána pár évet kénytelen vagyok itt dolgozni,mivel nem tehetős családból származom és kell a pénz hogy eltudjak indulni.

2015. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg is válaszoltad a kérdést magadnak. Ha tudsz angolul vagy és németül nem köt ide család,már mehetsz is. Kint egyszerű munkásként is arany életed lehet,idehaza meg a nélkülözés és közmunka jut. És nem úgy néz ki a kormányt elnézve hogy bármi is változni fog az életed folyamán.
2015. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Kislány te álomvilágban élsz?

Lehet hogy 1 millát keres Londonban de nem léányálom nőként 30-40 kg-os böröndőket cipelni és a pénznek más az értéke Budapesten mint Londonban.

Svájcba nem olyan könnyű letelepedni és munkátkapni. Nem EU ország, sokkal szigorúbbak a szabályok.

Nem tudom hol dolgoznak 5-6 órát naponta éretségivel a fejlett országokban és milliókat keresnek. Téged félre tájékoztatak vagy kiszínezett történeteket hallasz. Az is valószinű hogy barátnőid az ősi ipart űzik és ezért nincs hitel az autójukon/lakásukon és élnek mint - ahogy fogalmaztál - Marci hevesen. Mindig jól fizetett a szexipar, nem csoda hogy az ókor óta az egyik legősibb foglalkozás.

Ne gondold azt hogy nyugaton Kelet-Európai bevándorlóként olyan könnyű lesz az életed.

2015. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
1.válaszoló: Jól teszed!
2015. dec. 21. 20:52
 5/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Anyukám kolléganőjének az egyik lánya, mint említettem: londiner. A másik lánya is kint lakik. Ő egy iskolában tanít, viszont így is csak 5-6 órát dolgozik..
2015. dec. 21. 20:54
 6/24 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem leányálom a bőröndök cipelése, viszont a rugalmas főnöke és a fizetése kárpótolja a lányt.
2015. dec. 21. 20:56
 7/24 anonim ***** válasza:
43%
Én fiatalabb koromban is azt mondtam (no, most sem vagyok még öreg), meg most is azt vallom, hogy nem minden a pénz. Volt rá több lehetőségem is, de én mindig nemet mondtam. Jobban élnék külföldön? Minden bizonnyal igen. Jobb munkám lenne, jobban érezném magam a munkahelyemen? Ez már nem biztos. Megérné ezért hátrahagyni mindent: a szülőföldet, a nyelvet, barátot, családot, rokonokat, netán szerelmet? Nekem nem.
2015. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat irtál... :)

A lényeg: van, akinek való a külföldi élet, és van akinek nem. A kintlét erős kilépés a komfortzónából. Többeket is imerek, akik kiköltöztek Németo-ba, és Londonba. Mindannyian próbálkoztak itthon, és nem jött be nekik az itthoni tempó (mutyika, érdekhaverságok, gombokért mások torkának átharapása, stb.)

Nem élnek egy itthoni jól menő vállalkozó szintjén, de jóval jobb körülmények között, mint itthon a nagy átlag.

A munkahelyen a 8 óra az 8 óra, ha többet vállalsz, azt arányosan honorálják. Ha éppen megszűnik az állás, nem kell hitelt felvenned, hogy fizesd a számlákat a következő munkahely megtalálásáig.

A bevándorlóknak viszont akkor van esélye pl. Londonban egy bizonyos karrier-szinten túllépni, ha átlagon felül teljesit. Ehhez viszont elengedhetetlen az átlagon felüli nyelvtudás. Az én ismerősöm pl. nem akar túllépni a bevándorló karrieren, angolt tanit, ez neki elég, és inkább a gyerekeire koncentrál. Ezt itthon csak nyomorogva tehetné meg.

2015. dec. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 JulesM111 ***** válasza:
30%

Kislány, a te korodban ez a jellemző gondolkodás, hogy ez az ország nem jó, és nincs jövő.

Nem tudom hol élsz, mit látsz, de mozdulj ki egy kicsit, sétálgass, nézd meg, sok ember él itt, és elvan, sőt nem is rosszul. ( nem arra gondoltam, hogy Ferrariból száll át a Limóba )

Olyan dolgot kell tanulni, amire kereslet van, és ha ügyes vagy, lehet itt is élni, boldogulni.

Ha külföld a célod, helyezkedj el egy multinál, mozogj jól, és mehetsz külföldre, hogy már unni is fogod.

Tessék valamit tenni a boldogulásodért, ne csak abban a tévhitben élj, hogy milyen sokat keres egy mosogatófiú Londonban. ;)

2015. dec. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Itt maradni semmiképpen nem érdemes, mert Magyarországot jelenleg bűnözői kormány terrorizálja, akik úgy gyarapítják a vagyonukat, hogy a legszegényebb emberek szájából veszik ki a legutolsó falat kenyeret. Akár csak húsz évvel ezelőtt ebből már forradalom lett volna és Orbán Viktor és társai már réges régen az akasztófán lengedeznének. De most, az a kevés ember, aki még itt maradt teljesen meg van félemlítve, terror alatt tartanak mindenkit és közben csalással, hazugsággal felvásárolják vagy eltulajdonítják maguknak az emberek magánvagyonát, földjeiket stb. El kell innen menni, sajnos már nem maradt semmi más lehetőség. Magyarország bűnözők tulajdona lett, aki elkergetnek bennünket szeretett hazánkból. És teljesen biztos, hogy 2018 után ki fognak lépni az EU–ból és akkor azt tesznek majd veled ami csak akarnak, véres terror lesz itt emberáldozatokkal és halálra kínzott rabszolgákkal. El kell innen menni két éven belül mindenkinek, aki még valaha normális emberi életet szeretne élni. Ez van, a vak is látja, aki meg ezt nem veszi észre az vagy végtelenül ostoba, vagy saját maga is valamelyik apró porszem a maffiaállami gépezetben s megkapja a pár lopott tallérrját ha ügyesen lop, csal, hazudik, erőszakoskodik. Magyarország Európa szégyenfoltjává vált, még a románok is röhögnek rajtunk, mert lassan már Ők is EU színvonalon élnek. Magyarország számára a bevándorlók is olcsó, viszonylag jó munkaerőt jelenthettek volna, akik után az EU még az EÜ hozzájárulást is kifizetett volna. A magyar fiataloknak pedig ez által lehetőségük lett volna arra, hogy többet tanulhassanak, jobb munkát vállalhassanak. Ehelyett elzavarták az ingyen munkaerőt, akik maguktól jöttek volna ide, leszállították a tankötelezettséget, hogy a magyar fiatalok buták maradjanak s menjenek Ők gyárakba rabszolgának, ingyen túlmunkáért és éhbérért ami még kenyérre sem elég. Elszörnyülködtem, amikor láttam, hogy a gyárakban 20 éves fiatalemberek és lányok robotolnak a futószalagok mellett, akiknek még bőven az iskolában lenne a helyük, hogy felsőfokú képesítést szerezzenek. Magyar magyarnak lett a farkasa, magyarok akarnak uralkodni magyarokon!!! Nem kell nekünk ingyen munkaerő, van itt éppen elég hülye magyar gyerek, robotoljanak azok. Ehhez képest egy angol vagy egy német be nem teszi ilyen gyárakba a lábát, hanem bevándorlókat dolgoztatnak jóval olcsóbban. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a mai technikai fejlettség bőven lehetővé tenné, hogy ezek a gyárak robotokkal teljesen automatikusan működjenek. Van is ilyen külföldön bőven, a japánok bármit gyártó robotot megcsinálnak amit el lehet képzelni. Láttam olyan japán gravírozó robotot, ami gombostűfejnyi ezüstlapocskába belegravírozta Goethe képmását élethű arcvonásokkal. Gondolj csak bele, ha egy gyárban pl. robotok gyártják a papírzsebkendőt, akkor a gyártási költség ez által egy idő után minimálisra csökkenthető ami azt eredményezi, hogy a papírzsebkendő ára is minimálisra csökken, vagy akár teljes ingyenessé válik. És ma már nem, hogy papírzsebkendőt lehet robotokkal gyártatni, hanem mondjuk autót vagy mobiltelefont is. Ehhez viszont mérnökökre, tanult technikusokra van szükség, nem pedig nyolc osztályt végzett futószalag melletti rabszolgákra. Tanítani pedig mindenkit lehet, ha van rá idő és energia, még a legbugyutább parasztgyereket is. Ebből teljesen egyértelmű, hogy mi a magyar bűnözői kormány célja: neked ne legyen ingyen papírzsebkendő, csak nekem! Neked ne legyen semmi sem, pusztulj el ott ahol vagy, csak nekem legyen minden, csak nekem!!! Az állam már nem az emberek érdekeit szolgálja, hanem kizárólag azokét aki legalább fél lábbal benn vannak a döntéshozatalban. Nem kellenek ide fejlett robotok vagy ingyen munkaerő, hiszen te majd legyártod nekem az ingyen papírzsebkendőt; te pedig fizessél érte, mert annyit nem tudsz legyártani, hogy abból neked is jusson. De ha jutna, akkor is magamnak tartanám meg az összeset! Ez kicsit sarkított kép, de nagy vonalakban erről van szó! Orbán Viktor semmi más nem akar mint uralkodni az embereken, a Budai várba akar költözni, hogy kinevezhesse magát királynak és csak az legyen Magyarországon amit megparancsol. Azt hiszi övé Magyarország, pedig nem, mert Magyarország a magyar embereké és joguk van hozzá, hogy letaszítsák a trónról a zsarnokot, még akkor is ha az rendőrállamot valósított meg. Nekünk nem kell szélmalom, ahogyan Orwell megjövendölte, mert Magyarországon nem fúj a szél, az emberek pedig nem fogják korbácsütésre a malomkövet hajtani. Tessék fellázadni, utcára vonulni, harcolni az elnyomás ellen, felszedni az utcakövet, forradalmat csinálni! Vagy mindenki menjen el innen, az is egyfajta lázadás és forradalom, akkor majd kiürül az ország, magukra maradnak a bűnözők és birodalmuk várfalai hirtelen börtönfalakká változnak! Itt találják majd magujat Európa közepén a saját maguk által épített börtönben. És akkor majd megnézhetik magukat. Ne higgyétek el azt, hogy Nyugat–Európában nem lehet jobban boldogulni. Dehogynem lehet, több ismerősöm van, aki szinte csövesként ment ki Angliába, Németországba vagy Franciaországba minimális nyelvtudással. Most viszont ha nem is a legjobb, de legalább emberi munkája lett és hozzá bérlakása. És tisztességesen megkapja a fizetését az utolsó petákig, nem mint itthon, ahol lespórolják több mint a felét, de főleg a kafetéria utalványokat. Egy ismerősöm két éve fogta magát és egy nyár alatt biciklivel elment Calais átkelőhelyig, ott biciklistül felült a vonatra és a másik oldalon előbukkant az alagútból. Hobbiból keresztülbiciklizett fél európán és élvezte az utazást. Azóta elvégzett több kereskedelmi tanfolyamot és most saját boltja van London egyik forgalmas részén. Lány különben az illető, még csak nem is mondhatnánk, hogy egy kalandvágyó fiú vállalkozott ekkor kalandra. Nekem az a véleményem, hogy pl. az általános iskolákban Magyarországon népbutítás folyik. Az mégis hogy lehet, hogy négy évig tanul valaki idegennyelvet, de mégsem tud semmit sem. Ez nem lehet véletlen, ez direkt van, az állami nyelvtanárok célja az, hogy elhidd: idegennyelvet tanulsz. Ugyanakkor közben nagyon vigyáznak arra, hogy lehetőleg ne tanulj meg semmit sem. Mert azt akarják, hogy buta maradj! Magyarországon létezik egy ki nem mondott, titkos oktatási kontroll, aminek a lényege az, hogy ha látják valakin a tehetséget — de az illető nem egy adott társadalmi csoporthoz tartozik —, akkor tudatosan rossztanulót csinálnak belőle. Azért, hogy később ne legyen lehetősége veszélyeztetni az adott társadalmi körbe tartozók álláslehetőségét, felnőttként ne legyen képes beleszólni akár az ország irányításába. Egyszóval megéri inkább elmenni innen, sajnos már nem is nagyon maradt más lehetőség. Ne higgyetek a kormány hazugságplakátjainak, azokból semmi nem igaz. Hazudnak mindenben mint a vízfolyás vagy még annál is jobban. És rosszat akarnak a magyar embereknek. Az igaz, hogy nem könnyű új életet kezdeni, de ezt sehol sem könnyű, itthon sem (mert nem hagyják), külföldön sem. De külföldön talán annyival jobbak az esélyeid, hogy legalább megszabadultál a terrorista diktatúrától. Szabad országban élsz és van valamicske esélyed az életbenmaradásra. Itthon pedig csak a magaláztatásokra és az eltapisásra számíthatsz. Menj el, kezdj el készülődni már most, hogy ha kell egy–két éven belül azonnal el tudd hagyni az országot, mielőtt még lezárják a határokat és elveszik az útleveledet. Tanulj nyelvet, gyüjtögess pénzt, készülj fel a legrosszabbra.
2016. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!