Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szóljak a kertszomszédunknak,...

Szóljak a kertszomszédunknak, hogy nem szeretném, ha használnák a gyerekei medencénket?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy keményfalú medencét a kertbe a gyerekeknek. Az a gond, hogy a kert közös a szomszéddal, ahol van 3 vadóc gyerek. Biztos vagyok benne, hogy belehordanák az összes koszt a talpukkal, hiszen úgy is mi tartjuk tisztán. És ha felállítjuk természetesnek fogják venni, hogy velük is megosztjuk. Nem vagyunk rosszban, ők megosztják velünk a hintaágyukat, meg a párnájukat, de szerintem ez akkor sem ugyanaz.. Bunkóság lenne szólni nekik, hogy nem szeretnénk, ha használnák a medencét?
2016. ápr. 11. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet a kertet valahogy kerítéssel ketté választani? Akkor mindenkinek lenne egy terület. Igaz akkor ti nem használnátok a hintát, de a vadóc gyerekek sem másznának bele a ti medencétekbe.
2016. ápr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az így elég fura lenne, hogy ti használjátok az ő hintaágyukat stb , ők meg nem mehetnek a medencébe.

Értem és megértem a helyzetet...

Meg kéne beszélni velük, h közösben vegyétek...

2016. ápr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem sajnos nem lehet. Meg abban is biztos vagyok, hogy ha vendégek jönnének hozzájuk akkor szólnának is nekik hogy hozzatok fürdőruhát.. És nem akarom hogy ennyire szívtelennek nézzenek, de hát akkor is mi vesszük és tartjuk tisztán.
2016. ápr. 11. 00:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Hiába osztozunk, a gyerekeik akkor is kicsik és telehordják szeméttel. Abba meg szívesen megyek bele, amibe a szomszéd kisfiú belepisil..
2016. ápr. 11. 00:25
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha eltiltjátok őket a medencétől sehogy se jöttök ki jól a dologból. Vagy bunkók lesztek és nem engeditek őket bele, vagy megcsináljátok, beengeditek őket és megvárjátok amíg okotok lesz a tiltásra.
2016. ápr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Még a trambulin is szóba jött. Itt sem örülnék ha a szomszéd vendégei ugrálnának benne. Mit gondoltok, ez jobb ötlet lenne, mint a medence? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. ápr. 11. 00:31
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Almát körtével hasonlítod össze, trambulin ÉS medence lenne az igazi.
2016. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy közös az udvar és eddig voltak közös dolgok is. A megoldás szerintem is a leválasztás lenne. Kell a "magánterület", főleg ha nem akarod, hogy más is használja.

Meg aztán magyarázd meg egy gyereknek, hogy ő miért nem ugrálhat/pancsolhat, míg a másik kölyök meg igen, egy olyan helyen ahol eddig bármit csinálhatott. Ha van kerítés minden könnyebb.

2016. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze a medence ráér júniusig.
2016. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy bunkóság lenne, hogy ti átjárkáltok hozzá, használjátok a holmijait, de a sajátjaitokról letiltjátok őket. Akkor fejezd be az átjárkálást te is, a gyerekeid is.. és még így is furán veszi majd ki magát, hogy ők megosztottak veletek mindent, ti meg dugdossátok a sajátotokat.
2016. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!