Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik városban jobb élni,...

Melyik városban jobb élni, Zalaegerszeg, Szombathely vagy Nagykanizsa?

Figyelt kérdés

egyedülálló anyukaként keresek új lakóhelyet,és ezeket nézegetem.

elsősorban az érdekel,hogy melyikben a legjobb a közbiztonság,hol mennyi a rézbőrű.

munkahely szempont nem annyira fontos,otthonról dolgozom.

melyik a legélhetőbb,vagy ha ajánlanátok másik várost arrafelé,az is jó lenne,csak pl. Sopron már drága

nekem.


2016. jún. 9. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Egy vándor èppen kèt város között kezdett volna neki szegènyes ebèdjènek amikor arra ment egy ember aki megszólìtotta:

- Adj'Isten bátyám! Látom te is vándor vagy, hátha tudsz nekem segìteni. Èppen ebbe meg ebbe a városba tartok. Ahonnan jövök csupa rosszindulatú, gonosz, zsarnok emberek èlnek. Szerencsètpróbálnèk, ès nem tudom, hogy a másik városban milyen emberek èlnek.

-Adj'Isten neked is! Hát bizony akkor rosszfelè mèsz mert ott is csak rosszindulatú emberek èlnek.

Mèg el sem kezdhetett szomorkodni vándorunk, amikor feltűnt egy masik vándor aki szintèn abból a faluból jött. Fütyörèszve odabaktatott a falatozóhoz:

-Adj'isten Testvèrem! Èn ebbe meg ebbe a varosba tartok. Ahonnan jövök csupa jókedvű boldog csupaszìv emberrel találkoztam. Ès szeretnèm mwgtudni, hogy máshol is ez vár-e rám!

-Adj'Isten neked is koma! Akkor bizoby jó uton jársz! Ott is csupa boldog emberekkel fogsz találkozni.

- Köszönöm a segìtsègedet!

Azzal ment is tovább! Az eslő vándor vègighalgatta,ajd ráförmedt a segìtőjère:

-Hát mièrt mobdta nekem azt, hogy gonoszok laknak ott neki meg azt hogy boldogok?

-Tudod, bátyám, akinek a szìve keserűsèggel van tele mindenhol olyan emberekkel fog találkozni. De aki vidám azokat fogja èszrevenni.

2016. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Anyukam Zalaegerszegrol szarmazik, igy en is sok idot toltottem ott. Nagyon szeretem a varost, m tiszta, baratsagos, jo a kozbiztonsag es a kozlekedes es keves a rezboru :) Szoval, ha valaszthatnek, akkor Zalaegerszeg lenne :)
2016. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én laktam Zalaegerszegen is gyerekként sokáig, később egyetem alatt Szombathelyen is. Nagykanizsán csak max 1-2x voltam látogatóba, így sokat nem tudok mondani róla.

Zalaegerszeg aranyos kisváros, szép kertvárosi résszel, nyugodt. A buszpályaudvar és vasút környékén vannak azonban cigók, főleg a buszpályaudvar körül, árulgatnak meg vannak. De amúgy sose volt gondom velük.


Szombathely is amolyan kisváros, bár Egerszegnél nagyobb, de ez nem látszik rajta meg.

Én nagyon szerettem, valamiért nagyon oda akartam menni előtte is, a Fő tér is szép, rendezett, és attól, hogy nagyobb pl mint Egerszeg, alig láttam az évek alatt 1-1 cigót. Nem is értettem, hogy lehet ez.

Szintén nyugodt, helyes város, én nagyon megszerettem, esetleg az egyetemi napok-gólyatábor alatt hangosabb az utcán vonuló diákok miatt, de az egy évben egy alkalom.


Szóval én Szombathelyet, vagy Egerszeget ajánlanám. :)

2016. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm.

vajon miért lehet olcsóbb Nagykanizsa,mint a másik kettő?legalábbis az ingatlanok?

ez azért lehet,mert rosszabb a hely,vagy csak az az oka,hogy a horvátokhoz van közel és nem az osztrákokhoz?

2016. jún. 9. 21:21
 5/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én a munkalehetőségekre tippelnék Kanizsa esetén- de írtad, hogy neked ez amúgy sem szempont. -


Na meg amit mondasz, hogy pl Szombathelyről páran át is ingáznak simán a határhoz dolgozni az osztrákokhoz (a megélhetés ettől viszont nem drága amúgy, mint pl Sopronnál)

Még régebben diákként dolgoztam az egyik multinál Egerszegen, oda pl egy kanizsai lány azért jött dolgozni, mert nem volt más munkalehetősége Kanizsán.


Alapvetően tehát szerintem egyik várossal sincs baj, élhetőek.


Nagykanizsáról még itt van pár vélemény, ami érdekelhet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-elad..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2016. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én Zalaegerszegen élek. Munkalehetőség szempontjából vacak. Közbiztonság szerintem teljesen oké. A Posta környékén vannak rézbőrúek nagyobb számban, egyébként nem jellemző. Albérletben fogsz élni vagy veszel lakást?
2016. jún. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
azt hiszem először bérelek egy lakást egy-két évig,azalatt megismerem a helyet,és ha tetszik,akkor veszek vagy egy lakást,vagy a város mellett egy házat.
2016. jún. 10. 08:32
 8/14 A kérdező kommentje:

Zalaegreszegen mennyiért lehet bérelni egy 2 szobás jó állapotú lakást?

az látom,hoy Szombathelyen drága,de Egeszegen nem találtam túl sokat.

2016. jún. 10. 08:40
 9/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nem túl nagy a kinálat jobb minőségű albérletből, 50-60 ezer plusz rezsi. Gyerekkel lehet hogy kicsit nehezebb lesz... mindenesetre még a felvételik végeredményének kihirdetése előtt próbálj keresni.
2016. jún. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

az nekem jó ár.Miért nehezebb gyerekkel?

eddig ezzel nem volt gondom.

2016. jún. 10. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!