Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Osztatlan közös kertből...

Osztatlan közös kertből hogyan lehet elkeríteni a ránk eső részt? Ez jogilag hogy néz ki?

Figyelt kérdés
A probléma az lenne, hogy kifogtunk egy irtó pofátlan szomszédot, aki beleszól a közös dolgok használatába, elzavar minket a SAJÁT hátsó ajtónktól, a jogilag osztatlan közös kertre azt hazudja, hogy az csak az övé, mert hogy ,,ő már 40 éve gondozza" (tiszta gaz az egész), A KAPUT SAJÁT LAKATJÁVAL LEZÁRJA, ÉS NEM AD NEKÜNK TÖBBSZÖRI FELSZÓLÍTÁS UTÁN SEM KULCSOT!!! Ilyen esetben kihez fordulhatok, vagy milyen lehetőségeim vannak? Szeretem ezt a környéket, csak ez a nő ne lenne, az udvarból a másik szomszéd azt mondta, hogy neki meg a macskáját mérgezte meg egyszer, csak nem tudta bizonyítani. Annyira tehetetlennek érzem magam vele szemben, mert ez tipikusan az a bürokratikus, konzervatív, feljelentgetős, rámenős banya...

2016. júl. 20. 00:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve ha én a közös kert mifelénk eső részére meghívnám egy barátomat, abba neki lenne beleszólása? Ettől félek, hogy én hiába akarok ott diszkrét körülmények között ismerősökkel beszélgetni, esetleg sütögetni, még kínos helyzetbe hoz és rendőrrel elzavartatja a barátaimat arra hivatkozva, hogy közös a kert... Ezért gondolom, hogy legcélszerűbb az volna, ha fel lenne valamiképp osztva és csókolom.
2016. júl. 20. 00:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány lakáshoz tartozik az a kert?A földhivatalnál érdemes lenne utána járni,hogy mik a tények.Ha esetleg hivatalosan nem is orvosolható a probléma,valami tanácsot biztos tudnak adni.Szerintem nem egyedi eset a Tiéd.
2016. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan közös kertet lekeríteni nem lehet, de ez vonatkozik az ő lakatjára is (egyébként benne is van a nevében, hogy osztatlan, tehát nem lehet önkényesen megosztani).


Nem tudom, hogy mi a megoldás, talán szólni kéne a közös képviselőnek, esetleg lakógyűlést kéne szervezni.


Mindenesetre, ha nekem elkezdene okoskodni, akkor leordítanám a fejét a csába és kész. Ezt egészen addig csinálnám, amíg meg nem unja. Amúgy meg nyugodtan feljelenthet, leszarják.

2016. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos közös képviselőnk nincs (annyira nem sajnos, mert legalább annyival kevesebb a kiadás is).


A kertben három ingatlan van használatban, mindhárom külön tulajdonossal, illetve egy áll üresen.


Igen, tegnap már én sem tudtam megállni kiabálás nélkül. A hátsó ajtónknál voltunk (most alakítjuk az ingatlant üzlethelyiségből lakássá és még a hátsó ajtót nem tudtuk megnyitni), bíbelődtünk a kulcsokkal, erre ránk szólt arrogánsan, hogy: ,,na, innen el lehet most menni" o_o

Még a kiabálásomra azt mondta, hogy: ,,otthon kiabáljak, ne itt", erre mondtam is, hogy: ,,épp otthon vagyok"


Ha nagyon nem venne vissza a hangjából, legfeljebb mi is le tudjuk a kaput lakatolni, de ezt inkább kerülöm, míg utána nem jártunk a jogi lehetőségeinknek, nem akarunk hozzá hasonlóan ilyen pofátlanok lenni, míg van más, törvényes megoldás.

2016. júl. 20. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakatot szépen levered/levágod ahányszor kell, pampogást figyelmen kívül hagyod. Barátokat nyugodtan elhívod, stb. Szóval egyáltalán nem foglalkozol vele.
2016. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Inessential ***** válasza:
100%

Ugyan annyi jogod van neked is ott lenni, mint annak a banyának.

A lakatot vágjátok le és szarjatok a fejére a nőnek.

Ha meg hívtok oda ismerőst, én a helyetekben előre felvilágosítanám, hogy van ott egy nem teljesen 100-as nő, akivel nem kell törődni.

2016. júl. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!