Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kedves felsőszomszéd hajnalb...

A kedves felsőszomszéd hajnalban már randalírozik. Hogy jelezzem neki, hogy nagyon zavar?

Figyelt kérdés

Fél5-től konkrétan magassarkúban járkál szerintem. Csapkodja az ajtókat, leejt dolgokat (pl evőeszköz).

Így azért nehéz aludni, főleg, ha késő estig dolgozom.


Mit javasoltok, mi lenne észszerű lépés?


2016. nov. 8. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi lenne? Ezzel jár a peneles élet . Azt csinál , ùgy készülődik ahogy akar. Füldugò amùgy, csodákra képes.
2016. nov. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Először menj fel hozzá barátságos szándékkal, mondd el a problémádat. Sokszor nem is gondol bele a másokat zavaró, hogy mennyire bántó a viselkedése.

Ha ezek ellenére nem javul a helyzet, akkor csak a füldugó segíthet.

2016. nov. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Én megkérném, hogy a magassarkút csak induláskor vegye fel. Lehet zavarja, hogy késő este érsz haza és te akkor zajongsz? Sajnos munkába muszáj menni, ezzel sokat nem lehet kezdeni.
2016. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Az ajtócsapkodás irtó proli dolog, értelmes ember nem bszkodja.

Magassarkú: kérd meg, hogy induláskor vegye fel - de mindegy, mert még lekopog a földszintre, tizenhatszor felkelt mindenkit :D


Amúgy aki fáradt, az tud aludni, hidd el. Mellettünk c-k laknak, akik már hajnali 5-kor fűrészelnek, vagy éjjel flexelnek... kellemetlen, de szólni sem merünk, mert ránk gyújtják a házat. De aludni tudunk, nem ezen múlik.

2016. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

3-évig én is laktam:Ez ilyen.

Vidéken meg megy a beton keverő, fűnyíró, levélfúvó, hajnalban disznóvágások hétvégén -(gázpőrkölő),rotakapa stb...


Magassarkú... Pffff....

2016. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ő valószínűleg akkor indul, ilyen a beosztása, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Esetleg próbálj vele beszélni, nem biztos, hogy tudja, mennyire zajos. Egy szőnyeg sokat tompíthat.
2016. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Az a magassarkú az lehet ám közönséges cipő is, de a falak felerősítik a hangokat. Felmész hozzá, intelligens ember módjára megbeszélitek.
2016. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A padlón sok múlik, pl. laminált padlón, parkettán a papucs és a sportcipő kivételével kb. bármilyen cipő kopog. Az ajtókat valószínűleg azért csapkodja, mert siet, amúgy is nyűgös, mert korán kell kelni, ugyanezért lehet, hogy leejt dolgokat. De ha olyan a munkarendje, vagy annyit kell utaznia, hogy beérjen akár 8-ra is (volt egy kolléganőm egy előző helyen, légvonalban nem lakott messze a munkahelyétől, tőlem nem sokkal messzebb, én beértem fél óra alatt, nála pedig olyan rossz volt a tömegközlekedés - nem volt autója -, hogy kb. 3-szor annyit utazott, mint én), nem fognak a te kedvedért változtatni rajta.

A szomszédoddal kell emberi hangon beszélni, hogy kicsit próbálja tompítani a reggeli zajokat. Nekem az egyik falszomszédom volt időnként úgy, hogy éjjel bekapcsolt valami filmet vagy játékot, és jó hangosra vette, nekem meg másnap munka volt, csak átkopogtam a falon, olyan későn már nem csengetek át, de azonnal vette a lapot, és lehalkította. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt bő fél évben hányszor kellett ilyenekért jeleznem, vagy üzenetet kiírni a lépcsőházban.

2016. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet azon megbeszélni, hogy leejti az evőeszközt?

Tolerancia!

Gondolom, őt is zavarhatná, hogy késő este zörögsz, amikor hazaérkezel, ő meg aludna, mert korán kell kelnie.

2016. nov. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!