Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, hogy a szomszédass...

Mit tegyek, hogy a szomszédasszony ne zaklasson?

Figyelt kérdés

Az alattam lakó nagy szájú, pofátlan szomszédasszony mindenbe beleköt. Ha olyan időpontban, amikor szabad zajoskodni, a mester nálam szerel valamit, a szomszédasszony máris feljön és ráfekszik a csengőre. Amikor kinyitom az ajtót, hisztizik, hogy hagyjuk abba, mert ő pihenni akar.


Szombaton 8 és 16 óra között szabad dolgozni a lakásban, a házirend szerint. A szomszédasszony 13,45 órakor feljött és hisztizett, hogy hamarosan hagyjuk abba, majd hazudott, hogy a házirend szerint 14 óráig szabad zajoskodni.


Egyszer munkanapon délben klopfoltam a húst, ebédet készítettem. Máris feljött megkérdezni, hogy miért "kopácsolnak" nálam. Elmondtam, hogy a húst klopfolom. Erre közölte velem, hogy: "Szóval, akkor hamarosan abbahagyja"


Megjegyzem, hogy nálam viszonylag ritkán van zaj, csak néha fordul elő, hogy bútort szerelünk össze, vagy 1-2 képet tennénk fel a falra. Ez mégis zavarja...


Olyan esetekben is nálam csengett, amikor egy másik szomszéd szerel valamit. Ilyenkor megkérdezi, hogy én kopácsolok-e. Amikor elmondom, hogy nem, fintorog, gyanakvóan néz, majd köszönés nélkül távozik.


Most eldurvult a helyzet, mert tegnap, szombaton délelőtt 10 órakor, amikor egyébként szabad zajoskodni, a mester befejezte a bútorom szerelését.


A szomszédasszony ugyan nem jött fel, de délután egy érdekes dolog történt: arra lettem figyelmes, hogy egy olyan furcsa zaj hallatszott, mintha valaki a bejárati ajtómat megpróbálta volna kinyitni. A kilincs egy kicsit nyikorog.


Még a macskák is ijedten néztek az ajtó felé. Mivel telefonáltam, nem mentem az ajtóhoz, hogy megnézzem, mi történik.

Hamarosan valamiféle matatás hallatszott az ajtónál, a macskák pedig elbújtak az ágy alá.


Végül letettem a telefont, és a kis lyukon kinéztem, de akkor már nem láttam semmi gyanúsat.


Később, amikor el akartam menni otthonról, kinyitottam az ajtót, és akkor láttam, hogy valaki ledobta a lábtörlőre a díszt, ami az ajtómon lógott, a kis kampót, amelyiken a dísz lógott, pedig letépte az ajtóról. Ki más lenne, ha nem ez a szomszédasszony?

Ezek szerint, tényleg jól hallottam, hogy be akart nyitni a lakásomba? Szerencsére az ajtó be volt zárva.


Meggyőződésem, hogy nem betörő próbálkozott szombaton délután. Betörő nem tépi le a díszítést az ajtóról, azért, hogy a lábtörlőre dobja!


Hogy leckéztessem meg ezt az öregasszonyt? A sima veszekedés nem segít, sőt - ő örül ha veszekedhet.

Valahogy rá kellene ijeszteni, de hogyan?



2017. jan. 29. 14:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha megpróbálja ismét az ajtó piszkálását, szép lassan menj az ajtóhoz és hirtelen ránts fel, közben jó hangosan kiabáld a képébe, hogy hu.

A felmászkálások miatt pedig legközelebb mondd meg neki, amit csinál, zaklatás. Valami kameraszerűséget tegyél az ajtód fölé, és közöld vele, innentől fel lesz véve minden , amit az ajtódnál csinál. A felvételekkel pedig megy a feljelentés zaklatás miatt.

2017. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Tegyél fel egy kamu kamerát az ajtó fölé, pár ezer forintért már lehet kapni, kicsit drágábban igazit is. Mellérakhatsz egy mozgásérzékelős reflektort/lámpát is. Az ajtóra meg rögzíts egy táblát, hogy "Kamerával őrzött terület! Mindennemű bűncselekmény rendőrségi feljelentést von maga után!". Majd ballagj le hozzá, udvariasan tájékoztasd, hogy kamerával rögzítesz mindent, ami a lakásajtónál zajlik, ismered a házirendet, és felhívod a figyelmét, hogy a zaklatás és a rongálás is bűncselekmény, nem habozol megtenni a kellő lépéseket, és bizonyítékod is lesz ezentúl mindenre.
2017. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben eljkkezdném leejteni a tárgyakat. Könyveket, porszívócsövet és közölném vele, hogy amíg folytot bactat, sajnos te ilyen ügyetlen maradsz, egyre több javítandó dolog is lesz, ami fúrással és kopcsáolásssal ját, valamint gondolkodsz a szőnyeg felszedésén és az otthoni tornázáson, ami sok ugrálással jár.
2017. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

Unatkozik.

Ha legközelebb csönget nem kell neki ajtót nyitni. Előbb-utóbb megunja.

2017. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg szimplán ne zörögj. Nem azért, de ki az, aki ennyi bútort, szekrény stb. vesz folyamatosan? Ilyet az ember több évente vesz. Képet se szükséges folyamatosan mindig felrakni. Ha úgy viselkednétek, mint egy normális ember, akkor gondolom ő sem mászkálna fel. A húskloffolás gondolom már csak hab a tortán, az az 1-2 alkalom nem zavarná, ha egyébként csöndben lennétek, ahogy egy panelban illik
2017. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Ignoráld. Ne nyiss neki ajtót, nézd levegőnek. A panel zajjal jár, költözzön tanyára ha pszichés problémái vannak.
2017. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha unatkozik és egész nap hallgatózik akkor jobb ha nem foglalkozol vele. Én sajnálom az ilyen szomszédom, ennyi az élete. Ha nem tudod kizárni, akkor birtokvédelem vagy feljelented zaklatásért.
2017. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
3-as se ír butaságot :D viszonozd a "kedvességét"
2017. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az 5. válaszadónak üzenem, hogy tanuljon meg olvasni. Leírtam ugyanis, hogy nálam ritkán van zaj! A húst pedig egyszer klopfoltam!

Ennek ellenére, a szomszédasszony jön hisztizni. Akkor is jön, ha egy másik lakásból jön a zaj, amihez nekem nincs semmi közöm!

2017. jan. 29. 15:12
 10/25 anonim ***** válasza:
33%
ezert kell kertes csaladi hazban elni, itt azt csinalok amit akarok s legalabb nem vagyok bortonbe zarva.
2017. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!