Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fel jelenthetem a szomszédom...

Fel jelenthetem a szomszédom dohányos hangos köhögés miatt?

Figyelt kérdés
Reggel mikor a wcn van és ott köhög ide hallatszik, vagy ha szellőztet a szobájába, akkor is, bp.kertes része ez, igaz, hogy sok az autó, és a repülők is felettünk járnak, és sok a kutya az utcában amik ugatnak, de ez természetes mind. Nem is zavar, csak ez a köhögő idióta, már el kezdtem szivatni, mikor elmegyek az ablaka elött, köhögök, szinte hányok, hogy észre vegye magát, de semmi. Buzditottam a szembe szomszédját is hogy köhögjön neki, de azt hazudta hogy nem tünt fel neki, és nem is érdekli az egész. Egy távolabbi szomszédot rá vettem így már ketten köhögünk neki. Fel is jelenthetem ezért?

2017. febr. 4. 14:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Irigylem a problémáidat.
2017. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen,menj el az örsre és tégy feljelentést.Vigyél kamerát is és vedd fel ahogy kiröhögnek.Légyszi.
2017. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Te fogyatékos vagy?
2017. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Miért? Nem vagyok hülye
2017. febr. 4. 14:25
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Szegény, árva lélek... ! Köhög a szomszéd? Nem lehet, hogy beteg?

Szánalmas vagy, költözz el.

2017. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Dohányzik tudom
2017. febr. 4. 14:31
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Költözz el. Komolyan. Ekkora hisztit kivágni, abból, hogy valaki köhög, amit amúgy nem lehet korlátolni.

Szerencsétlen embert pedig folyamatosan ezért piszkálod.

2017. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem jelenhetem fel? És még mit tehetek?
2017. febr. 4. 15:02
 9/20 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
100%

1.


Ez a Törvények/jog kategória.


2.


T Á J É K O Z T A T Á S


Csendháborítás szabályairól



Az elmúlt időszakban több lakossági panasz is érkezett a Polgármesteri Hivatalba csendháborítás témakörében. Ezzel kapcsolatban tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot az alábbiakról.


A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény alapján az ingatlanok tulajdonosai, használói kötelesek tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen a szomszédaikat szükségtelenül zavarnák vagy amellyel jogaik gyakorlását (ide tartozik a pihenéshez való jog is) veszélyeztetnék. Az együttélés szabályaival kapcsolatban az egyik legelterjedtebb tévhit, hogy szomszédokat zavaró, hangos tevékenységet csak este 10:00 óra után nem folytathatunk. Lehetetlen, ezért a jogszabályok meg sem kísérlik felsorolni azokat a tevékenységeket, amelyek indokolatlanul zavarhatják szomszédaink nyugalmát. Ide sorolható:


- a túl hangos zenehallgatás a napszaktól függetlenül,


- a hétvégi barkácsolás,


- a lakásfelújítás,


- a házibulik,


- a családi események.


Természetesen szó sincs arról, hogy ne lehetne vendégeket fogadni, családi eseményeket megünnepelni, hétvégén megjavítani a kerítést. Általában felújítási munkákat és zeneoktatást, gyakorlást munkaidőben lehet végezni, hangos háztartási gépeket pedig este 8-9 óráig lehet használni. Általánosságban elfogadott gyakorlat szerint tehát 6:00 és 22:00 óra között lehet „zajosabb” tevékenységeket folytatni, de akkor sem korlátlanul, a szomszédaink szükségtelen zavarása mellett."


3.


Szóval ha csak nem egy házibulin köhög akkor nem xD

2017. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, jelentsd fel, és így add elő a sztorit, mint ahogy ide leírtad. Hadd legyen egy jó napja a jegyzőnek vagy a bírósági dolgozóknak. Évekig fognak még emlegetni mint a leghülyébb embert, aki valaha a bíróság épületében járt.
2017. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!