Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Véletleneknek köszönhetöen...

Véletleneknek köszönhetöen többnek hittek mint ami vagyok (státuszban, munkában). Hogyan tudok ebböl kijönni?

Figyelt kérdés

Egy egyszerü bolti eladó vagyok, 28 éves férfi. 1 éve albérletet váltottam. A többi lakó körülöttem elég gazdag, nekem rokon adja ki a lakást majdnem ingyen (nem érdekli a pénz, a gyerekeinek vette majd az egyetem miatt). Úgy kell képzelni hogy a legkisebb lakás is havi 200 bruttó és én ehhez képest egy 2 és fél szobásban vagyok. A keresetem meg 140 nettót. Ami még rátett egy lapáttal hogy nyereményjátékban nyertem 1 év használatra egy szép prémium kategóriás autót.

A gond az, hogy ugye kérdezték a szomszédok hol dolgozom. Mondtam hogy az xy üzletben. Aztán többet nem kérdeztek róla, ök se szeretnek a munkájukról beszélni. De összebarátkoztam velük. Soha eszembe nem jutott hogy másnak hisznek! Szerintem azt hitték üzletvezetö vagyok, aztán pletykák útján utólag kiderült hogy már a bolt tulajának hittek! Ugye a lakás, autó, meg nem vagyok hülyegyerek sem.

Nemrég bukott ki az egész. Az autót visszaadtam év végén, aztán Karácsonykor egy szomszéd haverom bejött pont oda és a fönököm elött megdicsért hogy milyen rendes vagyok hogy kasszázok tulaj létemre. Aztán felvilágosítottam, azt hittem csak viccel! Akkor esett le.

Most mindenki azt hiszi hogy hazudtam! Pedig ők nem figyeltek oda rám, ők értették félre, én soha nem mondtam mást. Ennek ellenére levegönek néznek azóta, elmennek mellettem és még a rokonomat is megkeresték a közös képviselőn keresztül, hogy én milyen jogon lakom ott.


Mit tudnék tenni? Már olyan kínos, kellemetlen az egész hogy gyomorégésem van miatta egész nap, már mennek inkább a híd alá inkább mint ez a helyzet.


2017. febr. 25. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hanyadik kerület? Én az elejétől kezdve nem beszéltem volna a szomszédokkal. Tudod: MIndenki a saját portájánál söpörgesen. Még ha prostiként szedtem volna össze (N vagyok) akkor se lenne hozzá közük.
2017. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Budai kerület, bővebbet nem akarok írni. Barátkozós ember vagyok, néha túlságosan. De nem tudok bunkózni ha valaki hozzámszól. Mit kéne mondanom ha direktbe megkérdezi a szomszéd "és te hol dolgozol?" Erre mondjam "semmi közöd hozzá"
2017. febr. 25. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ez nagyon furcsa szitu. de ezért ne költözz el a jó kis ingyenlakásodból! barátkozz másokkal, a szomszédokkal nem muszáj.
2017. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mi az hogy hol dolgozol? Köszönöm van munkám, de most dolgom van. Kitért a válaszról. Nem vagy köteles menetlevelet adni minden kiváncsiskodónak. Az meg a legnetovábbja hogy bejártak hozzád kérdezősködni. Meg költözz el mert nem vagy közép-felsővezető csak eladó. Nahh..ne én elküldtem volna a p#csába

2017. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Fura egy környék, 3szor költöztem már életemben és még soha senki nem kérdezte meg mit dolgozom.

Ha esetleg valaki megkérdezné rávágnám hogy magánügy.

2017. febr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Miért kellene beszámolnod a szomszédaidnak? Maximum a feleséged, szüleid és a hatóságok felé kell beszámolni.
2017. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

azért én se szoktam mindenkit elküldeni a p-be, hogy beszélgetni akar, és megkérdezi, hol dolgozom. ez azért viszonylag semleges téma. nem nemzetbiztonsági titok.

elég furcsa lenne, ha valakivel beszélgetnék, a munkára terelődne a szó, azt mondanám, magánügy, és otthagynám.

azért a legtöbbünknek volt gyerekszobánk.

2017. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"azért a legtöbbünknek volt gyerekszobánk."


Ha volt gyerekszobád, ha nem, akkor is bunkóság másokat faggatni hogy mi a munkájuk.

2017. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha egy ilyen alap kérdésre sem válaszolsz, akkor hogy szerzel barátokat?
2017. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

"ha egy ilyen alap kérdésre sem válaszolsz, akkor hogy szerzel barátokat?"


Ehhez neked semmi közöd. ;]

2017. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!