Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit érez, akinek honvágya...

Mit érez, akinek honvágya van? Gondolom, nem pont ugyanazt érzi mindenki.

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha pl külföldre megy valaki dolgozni egyedül, családot, barátokat itthon hagyva.

Én nem állok olyan szoros kapcsolatban a családommal, 18 évesen elköltöztem (most 21 vagyok), de gondolom, nekem is lenne honvágyam. Nektek mit jelent a honvágy, mi hiányzik itthonról? A társasági élet, szabadidős programok? A megszokás, napi rutin (pl. este Barátok közt közben vacsi, reggel Mokkára készülődés nálam.:D)? Az itthoni lakhelyetek, tárgyaitok stb.? Vagy a magyar/európai ízek (aki pl messzebb megy)?


Lehetséges, hogy a közeljövőben külföldön kapok egy lehetőséget (Európán kívül), ezért érdekel. :)


2017. aug. 10. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A többség akinek "honvágya" van az túlpörgeti ezt a dolgot és a családja érzelmére hatással van. A legtöbb ember erre fogja a személyes kudarcát és ezért tér haza (ez a kifogás)!!!! Személy szerint több évet dolgoztam külföldön és mivel az érdekelt hogy mit tudok újat kihozni a helyzetemből nem az érdekelt hogy a szülővárosomban mi a pletyka éppen...
2017. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem külföldön vagyok, de messze a szülővárosomtól.


Igazából ritkán fog el honvágy, de néha azért előjön. Egyszerűen csak előjönnek érzések, emlékek. Legutóbb például hallottam hogy valahol fát vágnak össze géppel, és pont ugyanolyan hangja volt, mint mikor otthon vágta apám a fát. Vagy hiányoznak a régi barátok, a megszokott környezet, a hely szelleme. De néha illatok, tárgyak is hiányoznak. Maga a szobám, vagy az esti családi filmnézések.


Bezzeg ha hazamegyek akkor meg az az érzésem hogy de húznék már vissza Pestre és igazából itt is van egy csomó kedves hely, emlék.

2017. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!