Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kilakoltathat az apám?

Hmmm hmmmm kérdése:

Kilakoltathat az apám?

Figyelt kérdés

Nagyon összevesztem az apámmal.(már megy egy fél éve) 20 éves lány vagyok. De tényleg nagyon. Olyan szinten, hogy majdnem megütött. Azzal fenyegetőzik, hogy rám hívja a rendőrséget, és kilakoltat. Albérlet keresésen vagyok már. Van 2 kutyám is. Nem keresek túl sokat, és nincs kivel külön menjek, szóval tényleg elég nehéz. Kérdésem az lenne, hogy mivel már elmúltam 18 kilakoltathat engem ?


Kérlek titeket a kérdésre válaszoljatok, ne pedig segíteni. Szándékosan nem írtam le a részleteket, de az a kérdés, hogy jogilag kilakoltathat e az otthonomból?


(hozzáteszem, hogy egy vendégházban lakom, szóval nem velük egy háztartásban)



2017. aug. 25. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha a ház az ő tulajdona, akkor ki.
2017. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogilag 100%osan az ő nevén van a ház.
2017. aug. 25. 19:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval, ha kihívja a rendőröket, akkor össze kell raknom az összes tulajdonom és távozni?
2017. aug. 25. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Családjogi Törvény (Csjt) 60. § (3) bek.: "Nem jogosult tartásra a nagykorú ha magatartásával erre érdemtelenné vált."

A lakásból az okmányirodán kiíratni, azt követően tértis levélben felszólítani, hogy mint jogcímnélküli 8 napon belül távozzon. Ha nem megy el az önkormányzattól bírtokvédelmet lehet kérni: elkezdik majd bírságolni. Végső soron bíróság elrendelheti a kilakoltatását, de egy ilyen per eltart egy ideig...

A szüleidnek igazolniuk kell az okmányirodán, hogy a lakás a tulajdonuk ill. főbérlői annak.

Az idős, beteg szülőnek joga van a nyugalomra, a biztonságra, az agresszív- problémás életvitelű gyermekének nem köteles szállást/étkezést biztosítani.

2017. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Mivel oda vagy jogilag bejelentve-ott laksz, nem tudnak kirakni...tudod, mint a jogtalan albérlőket sem lehet...egyszerűen;)

Ha kijelentkezel, kibathatnak.

2017. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen. Minél előbb próbálok elmenni, csak nem egyszerű mert a fizetésem sem sok, mint említettem, meg albérletet fizetek itt is + rezsi + kaja, persze nem olyan sok mint egy albérletbe, de az én szerény költségvetésem megtépázza azért.


Köszi a válaszokat!:)

2017. aug. 25. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Egész más a jogi helyzet, ha bérled a házat, akkor nem olyan egyszerű kirakni


Szerződés van?

2017. aug. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!