Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falu polgárőrei érdekesen...

A falu polgárőrei érdekesen viselkednek velem szemben, tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy abból a faluból elköltöztem, és csak ritkán járok arra. Amíg ott laktam, addig a falu polgárőrei nem igen foglalkoztak velem. (Mikor ugye ők szolgálatban voltak, és pl. kimentem sétálni, elmentem a boltba, stb. és találkoztam velük).


Mostanság ha a polgárőrök szolgálatban vannak, és pl. éppen hogy csak leszálltam a buszról, rögtön úgy néznek rám, mintha valami bűnöző lennék. ( Öltözködésem, viselkedésem mindig rendben van, ugyan nem vagyok gazdag sem szegény, de kinézetem-öltözködésem sosem volt oly rossz, hogy emiatt valaki azt nézze ki belőlem, hogy "lopni jöttem". Nem vagyok cigány sem, fehér a bőröm színe, és elfogadom azokat is, akiknek nem fehér a bőrük színe.)


Legutóbb mikor kedvenc polgárőr társaim megláttak, miközben leszálltam a buszról, felfigyeltek rám. (Utcai ruhámban voltam, nem, nem gettós volt a kinézetem 10 kiló arannyal a nyakamban, sőt még kiöltözve-ünneplőben sem voltam.) Először elmentem boltba, utána kijöttem, és egy sétáló utcába (aka nem utca, hanem házak közti járdán) elkezdtem menni, és kedves polgárőreink már jöttek is utánam - autóval, ráírva hogy "POLGÁRŐRSÉG". Na és hol találkoztam velük? Pontosan, ahol kivezetett a járda. Konkrétan le kellett ráznom őket. :D Bár ugye felmerül a kérdés, hogy miért kellett leráznom őket? Mert basszus, milyen dolog az már hogy jövök egy ismerősömhöz, és polgárőr kíséretet kapok? (Nem vagyok üldözési mániás, köszönöm szépen.) :D


Egy előző esetben csak annyi történt, hogy az úton a zebra előtt várakoztam, hogy át tudjak végre menni (gondolom mindenki ismeri hogy az autósok x százaléka mennyire szeret elsőbbséget adni...) kedves polgárőr barátaim autója szintén beállt, és az egyik polgárőr úgy megnézett magának, hogy majdnem hogy beszóltam neki. (Úgy nézett rám, mintha valami börtönviselt állat lennék, lemészároltam volna a családját - remélem mindenki érti. Egyébként büntetlen előéletű vagyok, voltam is és szeretnék az lenni.)


Szerintetek, ha még 1x valami ilyesmi előfordul, úgy keressem meg a falu polgárőreinek a főnökét? Vagy szóljak be netalán? Vagy mosolyogjak és köszönjek nekik? (Próbáltam már ezt is, hogy köszöntem nekik, de ők meg b-szt-k vissza köszönni.)



2017. szept. 18. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Biztos próbálnak fontoskodni, tenni az agyukat, hogy be kell sz@rni mert ott egy polgárőr... lehet észrevették rajtad hogy tartasz tőlük, és még annál is inkább csinálják, szórakoztatják magukat. tojd le őket, majd ha átnézel rajtuk megértik, hogy itt már nincs kinek játszani a nagyot, és lekopnak rólad.
2017. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem tartok tőlük, de igazából csak irritáló a viselkedésül.
2017. szept. 18. 11:16
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen emberek mind fontoskodó szerencsétlenek, akiknek túl sok a szabadidejük és ilyen piti módon tudják csak megoldani, hogy legyen valami hatalmuk. Persze csak bohócok. ne foglalkozz velük
2017. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Férfi vagy nõ vagy?
2017. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
neked és a polgárjenőknek is van baja bőven, te paranoiás vagy, polgárjenők meg seriffnek képzelik magukat, ha levegőnek nézed őket hamar leállnak persze ha valóban rád voltak izgulva bár ezt én nem hiszem mivel te paranoiás vagy
2017. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Ezek szerint férfiember vagy. Nos, ha megint ilyen van, akkor ballagj oda a szolgálati kocsijukhoz, és mosolyogva kérdezd meg az ablakon át: - Jó napot biztosurak, talán van valami probléma?


Ezt végig mosolyogva, hidd el, attól hogy polgárőrök, meg fognak lepődni, és lehet le is szoknak a cseszegetésedről. Ezért nem is állíthatnak elő. ;]

2017. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
olyanok lehetnek mint nálunk a közterület-felügyeletesek :D ők is úgy mennek a városban, mint a kiskirályok, legtöbbjüknek jó ha megvan a 8 általános, érettségivel már kivételesnek számítanak. sztem hagyd őket, ne vegyél róluk tudomást.
2017. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
"Én egy kolbászból és két tojásból jól tudok lakatni egy nőt 9 hónapig." Jáááj de kínos szűz duma. Azt itt sírsz nagy macsó férfi létedre, hogy "bántanak" azok a szerencsétlenek lol.
2017. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük! Egész életükben nem történt a faluban semmi, a polgármester ennek ellenére felállított egy polgárőrséget, (köz-)munkát adva néhány szerencsétlennek. Felelősségük teljes tudatában járják tehát a falut, és igyekeznek okát adni a létezésüknek.
2017. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbálj úgy csinálni, mintha nem is látnád őket.

Biztos azért figyelnek, mert nem ott laksz.

2017. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!