Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a 2017/2018-as tél? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nemrég jelent meg egy cikk ami szerint olyan idő lesz a télen amilyrn Mihály napján volt...Ami ez esetben hideget jelent...Dávid Mihály szerint is korábban érkezik a tél...az Accuweatheren is volt egy térkép ami szerint kelet Európában hideg nyugaton meg meleg lesz a tél...A hideg-meleg vàlasztóvonal az osztrák-magyar határnál volt...de több cikket még nem találtam róla mert még messze van...De már azt mondták a vénasszonyok nyara is elmarad és hideg ősz lesz..eddig bejött...Ti mit gondoltok az eddigiek alapján? Az előzőhöz hasonló hideg telünk ledz? Az ősz már hideg...Mi a véleményetek erről az egészről??..

2017. okt. 3. 23:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
remélem nem olyan mint idén januárban,mert az valami pokoli volt.
2017. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekes volt...A Tésa falu melletti mezőn a műhold felvételek alapján Kb

-30.0 fok lehetett az abszolut minimum......amugy a faluba -28.4 volt....

2017. okt. 4. 00:05
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
Globális felmelegedés van, tehát egyre melegebbek lesznek a telek. Néha előfordulnak persze kilengések amikor az átlagtól még hidegebb vagy melegebb van. Körülbelül 50 évenként 1 fokot melegszik.
2017. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

az egy dolog,hogy ennyi meg annyi fok volt.

minden télen szokott hideg lenni.

idén az volt a gáz,hogy nem egy két napig volt kemény hanem egyhuzamban tartósan több mint egy hónapig.

ilyen tartós mínusz 10-15re vagy az alattira nem is emlékszem.

2017. okt. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tudnád bemásolni a linket? Engem is érdekelne a cikk, mert hallottam én is hasonlókat, amik szerint állítólag az évszázad leghidegebb tele jön a legmelegebb nyár után. Ahogy most esik a hőmérséklet, és úgy néz ki, a vénasszonyok nyara is elmarad, még akár ráció is lehet benne, ki tudja.
2017. okt. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
76%
A jó isten sem fogja előre megmondani most, hogy milyen lesz a tél.... ez az "évszázad legmelegebb nyara meg tele" humbuk is kb annyira reális, hogy tavaly azaz 2016 nyarára azt mondta iszonyatosan meleg lesz a nyár semmi nem lett belőle... a télre azt mondta nem is lesz hó, erre még áprilisban is esett.....
2017. okt. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Az akkuvedör az egyik legpontatlanabb trágya,olyan tél lesz amilyen lesz nem lehet előre megjósolni...amúgy remélem nem lesz olyan ergya mint az előző...
2017. okt. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bizony nagyon hideg lesz, ha mar a medvek is egyre gyakrabban jarnak be a falvakba melegedni Szekelyfoldon.

Amugy viccen kivul, nem kell bedolni minden riogatasnak, utobbi evekben minden tel egyforma volt, decemberben sehol semmi, februarban 2 meter ho es utanna egy hetig -30 fok.

2017. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3%

Remélem, olyan, mint volt.


Kb. két hétig volt húzós, meg esténként, de amúgy viszonylag 0-1 fok körül állt mindig a hőmérő. :)

Egyedül a latyak nem tetszett, meg, hogy eső esett hó helyett sokszor.

2017. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

1 éve még volt egy macskánk, aki a bundája által jelezte, hogy hideg tél lesz. Most már nehezebb jósolni, mert nincs macska. Viszont érdemes figyelni a vadludak mozgását, mert ők is jól jeleznek: mielőtt jönne a hideg, elmennek.


A melegebb időszak, a nyár is később kezdődött (igazán május 10-től lett meleg, ami tartott szept. első hetéig, és nem a szokásos aug. 20.-ig). Hallottam már idősebbeket, hogy igazán hideg tél lesz (megint). Szerintem ki fog tolódni és február lesz nehéz (hideg+hó lesz).

2017. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!