Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hülye szomszéd ellen birtokvéd...

Hülye szomszéd ellen birtokvédelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre leszögezem, hogy voltam már ügyvédnél, folyamatban van az ügy, személyes tapasztalatok érdekelnének és tanácsokat is szívesen fogadnék.


A szomszédom úgy döntött, hogy a tűzfalamra építkezik aminek semmi akadálya nem lenne, de a házát 2 méterrel megtoldaná, ami pont az én hálószoba ablakomat árnyékolná be. Az ingatlanom értéke csökkenne ezáltal, illetve romlana az életminőségem is, mivel lefogná a fényt és a napot a szobából. Beszélni nem lehet vele, mem tudtunk megegyezni. Hiába mentem le az önkormányzathoz, nem tudnak nekem segíteni. Az ügyvéd tanácsára birtokvédelmet kérek a jegyzőtől és tovább megyek ameddig csak nem találok olyat, aki tudna nekem segíteni. A kerítésemből is le kellene bontaniuk ezáltal egy darabot, ami a kisebbik probléma. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan hivatalt vagy jogszabályt vagy bármit, ami ilyen esetben mellettem van és meg tudom vele védeni a tulajdonomat. Szívesen vennék jogszabályokat is...

Köszönöm.


2017. okt. 10. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mindez intézhető az építésügyi hatóságnál

ha nincs engedélye akkor eleve leteheti a kőműves kanalat

ha van engedély az a szomszéd hozzájárulása nélkül nem hajtható végre

tehát annyi, hogy nem írod alá..

2017. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig jól csinálod! Sajna személyes tapasztalatom az hogy a jog mindég a törvényszegőt jutalmazza, és ez nem túlzás sajna.

A jegyző is utána tudna járni a szabályoknak, igaz ő be van határolva de ha akarna tudna ő is segíteni!

2017. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most 2 szomszédos kertes, amely egyik fala "kerítés" is egy szakaszon, ha jól értem, majd a szakasz végét túlépítve a szomszédod beárnyékolna.


Szerintem 1 téglát sem építhetne hozzá, hiszen az a házad része.Mellé meg azért nem, mert ha jól tudom, akkor van egy minimum távolság, amit be kell tartani.Ezeknek less utána, hátha...


Ha sorház jellegűt csinálnak faladból, akkor nem csak a fény miatt fogsz panaszkodni...

2017. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az Építésügyi Hatóságnak tegnap írtam, a jegyzővel is felvettem már a kapcsolatot.

Úgy tudom, hogy már eltörölték azt a törvényt ami szabályozta, hogy milyen és mekkora házat építhet valaki. Én is úgy tudtam, hogy kell az írásos beleegyezésem ha valaki a tűzfalamra akar építkezni, de ezek szerint nem.

2017. okt. 11. 09:12
 5/10 A kérdező kommentje:

#3! Igen, ez 2 szomszédos kertes ház, az én falam a kerítés és az én falamhoz van hozzárögzítve a drótkerítés is, amit ugye nekem kellett megcsináltatni, tehát az "én kerítésem". Én annak idején csak ilyen ház építésére kaptam engedélyt. Akkor még úgy szólt a törvény, hogy a szomszédos kertbe csak ilyen házat lehet építeni, hogy ne rontsa az utcaképet stb. Mostanra ezt a törvényt eltörölték és mindenki olyat épít amilyet akar. A hálószoba ablakomnál akarják túltolni 2 méterrel. Nem sorházat akarnak, hanem családi házat. Sajnos hozzáépíthet, ami a kisebbik gond lenne, azért egy szót nem szóltam volna. Az sem érdekel, hogy milyet és hogyan, csak azért azt mmnem gondoltam volna, hogy így akarják kivitelezni.


Utána néztem a szomszédjogtól elkezdve mindennek, beleírtam a jegyzőnek és az Építésügyi Hatóságnak is a levélbe, aztán meglátjuk. Gondolom 30 nap...

2017. okt. 11. 09:18
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5


Szerintem kizárt, hogy a tulajdon épületedhez építhessen.Egyrészt a ház falát megrongálja, szellőzését megszünteti..., majd egyszer meg azt veszed észre, hogy jön a penész szobáidban akár...utána még javítani se tudod...hogyan ugye, ha oda kóklerkedtek...

A sorház jelenség alatt azt értsd, hogy minden zaj szépen át fog szökni füledbe, ami eddig nem.


Ha megszűnt pár törvény és bárhová építhet saját telkén az egy dolog, de a saját házadra-kerítésedre csak hozzájárulásoddal teheti és mindegy fal vagy kerítés, az nem az övé, az egy "határvonal". Ez jogilag sem lehet vitás sehogyan sem.Ha belefúr a házad falába csavart...stb-határvonalba lényegében, akkor már birtokháborítónak minősül vandalizmussal.

Amennyiben ő felhúz még egy falat a határvonalad után-mellé ( ehhez nem lesz kedve ), ahhoz már építhet bármit-nem vitás bár az épületek közti távolság megtartása kötelező ( tudtommal biztonsági okokból).Ezt egy jogásznak is kellene tudnia..., de hát gyér a pótlás...csűrés-csavaráson múlik a dolog.


Ha van mód pontos földmérésre birtokhatár megállapítása céljából, lehet gyorsan megoldaná a dolgot, de ez látatlanban kétélű "fegyver".

2017. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha a tűzfalam a kerítés akkor jelenleg úgy van (az önkormányzat szerint), hogy vagy a tűzfalamra épít vagy teljesen a másik oldalára a kertnek. Én megértem, hogy ráépít, én sem szeretnék egy magas tűzfalat nézni, nem is ez a bajom. Tegnap már kiásták az alapot reggel, aztán eldobtak mindent és abbahagyták. Azóta sem látom se a tulajdonosokat sem a munkásokat. Nem tudom mi történt, én még nem kaptam választ sehonnan, lehet leállították az építkezésüket.
2017. okt. 12. 11:45
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7


Jogilag nem építhet a kerítésedre-házadra ( saját tulajdonodhoz, birtokod részén lévőhöz ) csak elé-mellé-után, mint írtam miértjét és ezt kell hangoztatni.

Ha hagyod magad, vesztesz...

2017. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi lett az eredmény?
2018. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gabau válasza:
Tűzfal fogalmával tisztában vagy? Rá vagy neki êpít? És nem kell mindenhez a szomstéd engedélye. Te mindent bejelentesz amit otthon csinálsz? Nálad minden szabályos?
2018. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!