Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lehet a szomszéddal? Mit...

Mi lehet a szomszéddal? Mit tehetnénk ilyen helyzetben? Van okunk félni? Mi szívesen segítenénk ha lelki gondjai vannak, mondtuk is már de elpoénkodja vagy azt mondja, nem tud ilyesmikről.35/N

Figyelt kérdés

Kb. fél éve új panelba költöztünk a családdal. Mellettünk lakik egy 30 éves férfi, egyedül. Kezdetben még csak hóbortosnak gondoltuk, pl.: összejöveteleken mindig ő a "vicces figura", mindenből tud poént gyártani, bohóckodik, tehát nem látszik introvertáltnak.

Azonban egy ideje egyre furcsább dolgokat tapasztaltunk. Ilyenkor télen is rövidnadrágba megy mindenhova mert állítólag melege van a másikban és nem viseli el. Van úgy, hogy magába vagy a falakhoz beszél; néha csak úgy leblokkol és mintha megszűnne létezni a világ neki. Máskor értelmetlen szavakat, hangokat mond és furcsa mozdulatokat tesz, hirtelen változik a hangulata Egyszer minden ok nélkül szoknyában és magassarkúban jött ki a lakásból; a 9 éves kisfiam azóta fél odamenni hozzá. Bekopog lakásokba aztán elmegy szó nélkül vagy széthagyja a ruháit, tárgyait a lépcsőházban. De az éjjelek a legrosszabbak: folyamatos futkosás a lakásában,hangosan sír, kiabál, kopogások és "beszélgetés". Az ünnepek alatt történt a legijesztőbb dolog: kiraktam a cipőket az ajtó elé és akkor láttam, hogy az ember a sötétben áll, arccal a falnak a lépcsőházban és mikor felkapcsoltam a villanyt, fel sem tűnt neki. Kirázott a hideg is. A párom elég félős de odament hozzá, mire ő egyszerűen ránézett és visszament a lakásába.

Jelenthet valami veszélyt a gyerekekre vagy ránk? Lehetséges hogy beteg de milyen mentális gondja van?

Egyébként művelt ember, tudományos és művészeti dolgokról is szokott beszélni. Egyszer jártunk nála: hatalmas a rendetlenség, áll a szemét hegyekben. Családja, ismerősei állítólag nincsenek. Nem tudjuk mit dolgozik, nem akarunk utána kutatni.


2017. dec. 28. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Jópár éve sokkal kevesebbért kényszerzubbonyban vittek el embereket az OPNI-ba.

Manapság meg kell várni, amíg kinyírja egy ilyen a fél környéket, mert az összes fórumot telesírja, hogy hátrányos megkülönböztetés érte.

Nem nagyon lehet mit tenni vele, legfeljebb nagy ívben kerülni, és tudatosítani benne, hogy bolond.

Amíg tud kommunikálni a külvilággal, meg lesz győződve arról, hogy vele minden rendben.

2017. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Nagy valószínűséggel kezeletlen skizofrén, vagy nem szedi a gyógyszereit.

Két dolgok közül választhattok:

- vagy teljesen el és bezárkóztok előle,

- vagy beszéltek a háziorvossal, ő fogja tudni, hogy mi a teendő egy elvileg magányos mentális beteg esetében.


Az önkormányzat szociális, vagy gyámügyi osztályán is lehet érdeklődni, biztos nem egyedi eset.

2017. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egyébként nem látszik veszélyesnek, agresszív sem szokott lenni, legalábbis társaságban nem. De ettől függetlenül meg lehet érteni, hogy rémisztő amit csinál. Főleg a gyerekekre nézve akik még nem értik.

Az egyik hölgy állítása szerint már kétszer is volt idegösszeomlása. De én tényleg nem szeretném megbántani, háta mögött beszélni.Nem vagyok orvos.

2017. dec. 28. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Én értem, hogy nem akarjátok megbántani, de a segítségnyújtás egyetlen módja, hogy az erre szakosodott emberek és intézmények figyelmét felhívjátok rá, mert ő erre képtelen.

Ha tud dolgozni valahol (ezt is meg kellene tudni, mert fontos!) akkor nem beteg, mert akkor a munkatársai már észrevették volna. Lehet, hogy csak narkózik.

2017. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

"Családja, ismerősei állítólag nincsenek."


Magány. Komoly pszichoszomatikus és egyéb tüneteket tud okozni az embernek.

2018. jan. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!