Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Oroszországba kiköltözni?

Oroszországba kiköltözni?

Figyelt kérdés

Egy romániai kaliberű országban élek.

Magyarországra költözést már eldöntöttem, amint befejezem itt a főiskolát. Nyugaton még nem gondolkodtam.

Most jött az ötlet.

Milyen volna Oroszország? Megéri oda költözni? Esetleg rokonotok aki ott él, mit tudtok róluk, hogy megy nekik?


Nyelvet meg tudnám tanulni még 3 év alatt.


2018. márc. 24. 23:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Oroszország nagyon fejlett, csak a nyelv nehéz :)
2018. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát voltam párszor Oroszországban és nagyon alap szinten beszélem a nyelvet. A megélhetés szerintem kicsivel sem jobb Magyarországnál és minden sokkal csúnyább.


Ne értsd félre. A kúltúra jó meg minden van pár csodálatos hely, de egyer kétszer ajánlom nézz szét Moszkva vagy Szentpétervár belvárosán kívűl más helyen is.


A nyelv meg viszonylag nehéz.

2018. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Oroszországban csak a kirakatvárosok fejlettek (Moszkva, Szentpétervár, stb.), viszont mindegyik b@ szottul drága is. Ismerősömék voltak Szentpéterváron, és ők mondták, hogy egy sima boltban egy sima bevásárlás többe került, mint Bécsben. A lakhatásról már nem is beszélve.

Az átlag orosz nagyvárosok kb magyar szinten vannak, a falvak, kisvárosok meg le vannak szakadva a francba, sok faluban még áram és vezetékes víz sincs.


Oroszország nem olyan, mint Nyugat-Európa, hogy kimész szerencsét próbálni, aztán ha nem jött össze, akkor hazajössz. Oda alapba csak akkor adnak ki vízumot hosszabb időre, ha már van munkád és meghívóval érkezel. Amennyiben csak úgy kimész, hogy beszéled a nyelvet és keresel valami munkát, akkor megköszönik a hivatalban az érdeklődésedet, és felültetnek az első budapesti repülőre.

2018. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!