Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megéri Magyarországon függetle...

Megéri Magyarországon függetlenedni és elkezdeni az önálló életet, vagy az alacsony életszínvonal miatt külföldön érdemes letelepedni?

Figyelt kérdés

26 évesen itthon lakom, jelentős megtakarítással, viszont sok kétség merül fel bennem hogy 10-15 millió ft-ot érdemes-e kiadni idehaza egy divatos házért, amikor ennyi összeggel már kint se lennék bizonyára koldus, persze kint gyűjteni kéne még hozzá.


Jelenleg 190-200 között keresek, egy kiszámítható nyugodt élethez ez elég egyedülállóként is, párkapcsolatban pedig a két kereset miatt még jobb, viszont itthon a nyugati árak miatt, pl új autót nem tudok venni, csak kölcsön-re önerővel persze... Kint meg használtak között is vannak 4-5 éves modellek.


Nem vagyok egy törtető típus, aki a végletekig képezni akarja magát, csak legyen meg körülöttem ami kell, erre a kis országunk is alkalmas, vagy a politikának köszönhetően csak egy pusztuló romhalmaz az egész?


2018. máj. 9. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Ebben az orszagban is tokeletesen meg lehet lenni. Aki a kormanyt okolja ( mielott megkapom, szerintem is egy rakas szar) az csak kifogasokat keres. Ha van egy kis eszed, es nem ugyan azt csinalod mint masok, akkor siman epithetsz akar egy jelentos osszegu passziv jovedelmet is.
2018. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megmondom mi a trükkje a sikernek. Az hogy folyamatosan nézed a lehetőségeket, és megragadod őket. Lesed a konkrét külföldi esélyeidet és a belföldieket, majd amelyik jobb azt elvállalod.

Nem ismerjük a végzettséged és annak a piacát. Így nem tudjuk megmondani. Külföld is sokféle van. Nyilván nem mindegy melyik ország a téma.


Amúgy meg új autót venni butaság. A 4-5 éves használt szerintem a legjobb döntés. Annyi idő alatt a hibái már kijönnek, utána tudsz olvasni, szerelőhöz el tudod vinni aki jobban át tudja nézni mert már ismertebb típus, olcsóbb az alkatrész és az autó értéke se esik már annyit mint abban a pillanatban mikor újonnan kigurulsz vele az üzletből.

2018. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Amíg az ember fiatal igenis próbáljon ki új dolgokat! Tessék külföldre mennj, világot látni, gyűjteni! Ha a szíved hazahúz akkor még mindog tárt karokkal vár az otthonod...


De külföldi lehetőségek elszalasztása butaság volna! :)

2018. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Erre senki nem fog tudni neked válaszolni, mert egyikünknél sincs a bölcsek köve szerintem. :)


Azt viszont le tudom írni, amit látok a környezetemben.

Idehaza ha egy fiatalnak van normális lakása, akkor még kevesebből is normális életszínvonalon eléldegélhet itthon, mint a 190/hó.

A gond akkor van, ha az embernek nincs saját lakása, és úgy keres 190-et, vagy kevesebbet. A legtöbben pedig biztosan nem kapnak ennyit kézhez, főleg fiatalon.

Az extra szívás itton akkor jön, amikor ez a jónak mondható fizetés valami miatt megszűnik.

Míg a hanyatló nyugaton egy betanított munkás a béréből normálisan megél, addig idehaza ez lehetetlen, csak a nyomorgás van. És azért a legtöbb munkahelyen simán befigyelhet egy leépítés, stb, amikor az ember választhat: vagy a szakmájában helyezkedik el és kivárja, míg feléli a tartalékait, vagy elmegy keccsölni valahová töredék pénzért.

Ha vállalkozol, itthon csak számla nélkül éri meg, számlával szívás. Ha találsz is számlás munkát, hónapokig nem fizetnek ki, még az állami cégek, megbízók sem!

Nyugaton ez nem így működik.

Itt most 3 rétegnek érdemes külföldön kezdeni az életét.

1. aki válalkozni akar

2. aki diplomás

3. aki gyárban képzeli el a jövőjét.

2018. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!