Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lelkileg hogyan tennéd túl...

Lelkileg hogyan tennéd túl magad a helyemben, ha el kellene költöznöd abból az albérletből amit nagyon megszerettél?

Figyelt kérdés
Nem akarom az ördögöt a falra festeni,de már itt lakok 3 éve,bármikor előfordulhat hogy azt mondja a tulaj hogy hello,hiszen vele is bármi előfordulhat.Laktam pár albérletben,de ezt nagyon szeretem :( Tökéletes minden szempontból,központban van,karnyújtásnyira minden ha kell valami,van füves udvar,kiülhetek,heverészhetek,virágoskertem,pár szomszéd akiket szeretek,átugrunk egymáshoz,tökéletes munkába járáshoz,szinte az enyémnek érzem,és attól függetlenül hogy nincs igazán pénzem,spórolnom kell sok mindenen,itt azt érzem mintha mégse lennék csóró ,mivel ilyen helyen lakom(jutányos áron sikerült kivennem).Most már nem tudom elképzelni hogy máshol éljek ezen a helyen.Meg is lennék lőve ha azt mondaná hogy tipli,mert dupla.tripla áron van albérlet,azt már nem tudnám kifizetni.Hónapról hónapra élek,kb. 160-180 rugó a fizetésem,plusz cafetéria.Ilyen helyzetben ti mit csinálnátok ? Jobb ha nem úgy telnek napjaim hogy ragaszkodok ehhez a helyhez,és inkább gondolkozzak azon mit tudnék kezdeni magammal ? Sajnos közelítek a 40-hez,párkapcsolat nem hiányzik,azért nem akarok mert ketten könnyebb címszóval.Ennél több fizetést pedig nem tudok elérni,mert nincs olyan végzettségem.És mindeközben úgy irigylem a tulajt,hogy neki van egy ilyen ingatlanja,és bármikor igénybe veheti ha majd úgy látja.Ahhoz képest mennyiért vette,szerintem most ér 12-13 milliót,vagy jóval többet,nem tudom,de még azt se tudom mondani hogy megvenném,mert ennyi pénzt nem tudok összeszedni.
2018. szept. 20. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
(Nem olvastam el.) De őszintén... Ez legyen az életed legnagyobb baja!
2018. szept. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Csatlakozom az elsőhöz. 40 leszel hamarosan és sosem vesztettél ennél jóval fontosabb dolgot? Mázlista.

S most sem veszted el, csak előre félsz... Az OK, hogy gondolkodsz, mi lesz, ha, hisz benne van a pakliban, hogy menned kell, de keseregni nincs értelme. S igenis megleszel másutt is, van, akinek a saját országát kellett elhagynia, pedig nem akarta, mégis ment tovább az élet, na az ilyeneket nem irigylem, brrrr. Én is ragaszkodom a saját otthonomhoz, de ez már saját ház, sok melóval benne. Az albérletek jöttek, mentek, ha jók is voltak, ilyen az élet.

2018. szept. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát elég érdekes amiket írtok,furcsa nekem ez a reakció.Ennél nagyobb gondom ne legyen ? Átmentem sok mindenen keresztül,voltam külföldön is évekig,nagyon szar helyzetekben is,egy dolgot megtanultam,meg amit tudok értékelni,az csak egy jelen pillanatban,ha van hol laknom :) Nekem ez a legfontosabb.Lehet ez másnak csekélység,de nekem ez fontos,és nem mindegy milyen környezetben.Oké,nem vagyok vak meg nem vagyok fogyatékos,egyenlőre minden oké.Meg nem vesztettem el 10 hozzátartozóm pl.Ezek szerint nagyon kicsinyes problémával küszködök :s
2018. szept. 20. 02:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Pénzügyileg már nagyon sokat vesztettem,rég nem kellene albérletben laknom,de ezen nem fogok siránkozni.Nem akarok a múlttal foglalkozni.
2018. szept. 20. 02:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek téged. Szerintem többen vannak ilyen helyzetben, hogy kifogtak egy nagyon jó albérletet, aztán félnek elveszíteni. De ez egyelőre még a jövő, ezen tényleg ne morfondírozz, hisz mi sem tudunk neked tanácsot adni előre, mert ez a jövőbeli szituáció nagyon sok mindentől fog még függeni.

Gondolj arra, hogy akik vettek, felépítettek egy házat, és azon aggódnak, hogy hogy fizessék a törlesztőt, nekik milyen rossz lehet... :/

És ha egyszer tálaltál ilyen jót, miért ne találnál még egyszer? Ezzel a lehetőséggel is számolnod kell :)

2018. szept. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös,köszönöm amiket írtál :)
2018. szept. 20. 03:08
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
5ös, azért nem mindegy, hogy másnak fizetsz azért, hogy az ő lakásában lakhas, vagy fizeted a törlesztőt, közben meg a SAJÁT lakásodban élhetsz.. volt munkatársam évekig élt a családjával albérletben. Vett del hitelt és vett maguknak egy házat. Kb ugyan annyi törlesztőt fizet, mint amennyit az albérletért fizetett. Csak ez a sajátja és nincs benne az a félsz, mint a kérdezőben, hogy akár bármelyik pillanatban kirakhatják.
2018. szept. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#7, akkor te még nem vettél fel jelzálog-alapú hitelt, úgy kb min. 15 évre.

Ráadásul ha esik, ha fúj, abban a lakásban kell kínlódnod ha tetszik, ha nem, ha beköltözik a szomszédba a dobos pista, vagy a kolompár család.

Vannak lehetőségek az életben, amikre szinte 0 éves korunktól figyelni kell, és ha adódik, foggal körömmel kapaszkodni bele, felszerelkezve profi ügyvédi háttérrel.

Hitelből lakást venni.....előbb mennék egy odvas fába lakni.

2018. szept. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nemrég adtam fel a saját kis lakásomat, egész életemben albérletben éltem, szobákat vettem ki, különféle emberekkel kellett együtt élnem, volt olyan, hogy majdnem 10- en éltünk egy 2 fürdőszobás házban, és volt hogy szobamat is megosztottam egy másik emberrel.

Szóval tudom milyen fontos a hely, ahol élsz, nem mindegy hova mész haza. Nem a tiéd, de akkor is otthonodnak hívod.

Volt egy jó fizető munkám, szóval ki tudtam venni egy kis egyszobas lakást, saját konyha, fürdő, minden, szépen berendezett, felszerelt volt, nem kellett kerülgetni senkit, nem kellett osztozkodni senkivel. A hanguLatom is sokkal jobb volt, de aztán megszűnt a munkám és nem bírtam fizetni a lakást, most megint szobát berlek, vadidegenekkel lakom egy házban.

Nehéz volt otthagyni a kis lakást, mert szinte tökéletes volt nekem, jó környék, szerettem ott lakni, de nem volt más választásom, el kellett jönnöm.

2018. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Együtt tudok érezni!


Én mondjuk SharedHouse-ban lakom. Ez másabb, mint a társbérlet/sima lakótársi rendszer. De érzésben hasonló a te helyzetedhez.


Én nem tudom mi lenne, ha el kéne mennem innen. Mármint tudom, mert 420.000 HUF a nettó keresetem, szóval értelemszerűen relatíve egyszerűen átköltöznék máshová. Valószínűleg akkor összeköltöznék a párommal. De nagyon fájna ezért a helyért a szívem.

Én több, mint 5 éve lakom itt a társaimmal. 6-an lakunk együtt egy elég nagy házban. Ha csak nem a párommal költöznék össze, akkor nem tudnám elképzelni, hogy másokkal lakjak. Ahhoz már túlságosan összenőttünk.


20/F

2018. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!