Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen hely Dorog?

Milyen hely Dorog?

Figyelt kérdés

Költözésen gondolkozom és felmerült Dorog.


Milyen a közbiztonság, lakosság összetétele (etnikum?). Vannak programok, események?


Meg úgy általában, ha van itt dorogi akkor ti szerettek ott élni? Miért igen, miért nem?



2019. júl. 21. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Sok a C-kategóriás.
2019. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Egész békés. Szerintem nincs ott több roma, mint máshol. Csak nekem olyan fura így megyeszékhelyen élés után, hogy ott nincs akkora crowd, vagyis nem kell kerülgetni az embereket. Számomra túl ingerszegény. De akik oda születtek egy korrekt családba, szerettek ott felnőni. Legalábbis ezt mondták az ismerősök.
2019. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"nincs akkora crowd, vagyis nem kell kerülgetni az embereket. "


Na pont ezért költöznék oda. :)

2019. júl. 21. 13:30
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Én születésem óta itt élek és szeretek itt lenni. Sokszor elég kihat tud lenni a város főleg hétvégén és ünnepnapokon de azért nyáron van élet de nyugis, nem kell kerülgetni egymást. A kisebbségiekből nincs olyan sok, jó vannak azért leginkább 1-2 lakótelep az ahol a kisebbségiek jelen vannak de a többségével nincsenek problémák. Persze ilyen zokni árusok akik inkább átutazó jelleggel vannak pár napig a városban előfordulnak néha napján de nem olyan gyakori ez a jelenség mint például nagyobb városokban. A város viszonylag tiszta, rendezett, az épületek egymás után újulnak, szépülnek. Programok szoktak lenni főleg nyár elején meg nyár végén szeptember első hétvégéjén vannak a bányász napok, szabadtéri koncertekkel, utcabállal stb... elég hangulatos bár régen főleg 15-20 évvel ezelőtt meg annál is régebben sokkal jobbak voltak, legalább is az idősebbektől ezt hallani. A lakótelepeken vannak zűrösebb emberek, de ilyenek mindenhol vannak, meg időnként az éjszakába bulizók szoktak arrafelé vandálkodni, de már ritkább az hogy károkat okoznak. A közbiztonság elég jó, a rendőrök teszik a dolgukat javaslom a facebookon dorogi medence oldalát ott azért lehet találni infókat a helyi hírekről meg hogy a rendőrök kiket kapnak el betőrőket stb... leginkább ittas sofőröket kapnak el majdnem napi szinten ami annyiból jó hogy legalább lekapcsolják őket anélkül hogy bárkiben, bármiben kárt tettek volna. Szóval itt azért nyugodtan lehet élni. Munkahelyek szempontjából van választék főleg az elmúlt 3-4 évben lett egyre több munkahely, ugye javarészt azért mert a fiatalok kimentek külföldre vagy az ország Nyugati felébe, de itt Dorog mellett meg Esztergomba is elég sok kisebb gyár épülget ahol azért lehet találni állást, meg üzletek elég jók, ott is vannak állások. Vásárlás terén meg van errefelé választék bőven. A környéken túrákat szoktak tervezni a környező településeken inkább, meg persze itt a hegyek közelében is nagyon sok lehetőség van kirándulni, túrázni szóval el lehet itt lenni.

Persze attól is függ hogy Dorogon belül hova szeretnél költözni. Ami mondjuk hátrány én szerintem aki a gyógyszergyár közelében lakik akkor időnként lehet bűzt érezni ami elég kibírhatatlan, bár régen amikor B12-öt gyártottak akkor még rosszabb volt a helyzet a szagokat illetően.

Amit még elmondok hogy az időjárás szempontjából a nagyobb viharok elszokták kerülni a várost, tehát éppen csak a szélét kapjuk meg, jégeső nagyon ritka, vihar károk sem olyan gyakoriak. Néha néha kap azért a város a viharokból, leginkább az erős szél ami jellemző errefelé és okoz károkat, meg néha évente 1-2 alkalommal szokott lenni hatalmas felhőszakadás úgy hogy a csatornák nem tudják elnyelni a vizet, de jóval ritkább mint máshol, ha nézed a híradásokat akkor más települések messzebb persze ott azért jóval gyakoribbak a pusztító viharok mint errefelé. itt is leginkább a hegyek amik ezeket nagyban felfogják. Pár nappal ezelőtt Esztergomban hatalmas vihar volt, jégeső, felhőszakadás minden, úszott az egész város szó szerint. Dorogon meg semmi csak dörgést lehetett hallani meg egy pici szél volt és ennyi volt az egész. Ilyen téren sem mindegy hol lakik az ember. 2 évvel ezelőtt volt hogy kaptunk jó nagy viharból mindkettő egymás után volt, egyik az egyik napon másik rögtön másnap akkor hatalmas felhőszakadás, mindenhol úsztak az utcák, fákat szedett széjjel a vihar, az egész városba elment az áram a kidőlt fák ugye széjjel szedték a villamoshálózatot kb, akkor volt némi pusztítás az tény, de az épületekben akkora károk nem keletkeztek, leginkább a fák nem bírták a kiképzést, tehát olyan nagy károk nem voltak akkor sem ami mindenképp pozitív én szerintem. De az ilyen erejű viharok itt ritkábbak szerencsére néha kifogjuk, de nem olyan rendszeresen mint máshol ami mindenképp előnyös.


Ha esetleg még van kérdésed írj nyugodtan megpróbálok válaszolni.

2019. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Tűrhető hely.Valóban sok a cigány,de ez más környékbeli településeken is így van,sajnos.Közbiztonság sokat javult szetintem az utóbbi időkben
2019. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi #4 a szuper választ!
2019. júl. 21. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Amennyire én láttam, ha nincs is sok cigány a városban, mégis eléggé meghatározzák az átlag városi összképet, és hangulatot is sajnos. A személyes tapasztalatom, hogy cigányokból is a rosszabb fajták vannak, akik hergelik, zaklatják a pihenni akaró embereket pl. a tó környékén, és azért fehér emberből sem a társadalom krémje él Dorogon, hogy finoman fogalmazzak. Nyilván ha már hosszabb ideje ott élsz, akkor valamennyire hozzászoksz, és nem veszed észre, de pl. Budapestről érkezve nyilvánvaló a különbség.
2019. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát itt józsefvárosban sem az elit él... :D
2019. júl. 23. 20:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kicsit késői már a válasz, de hátha hasznos még attól. Nekem a sportéletéről vannak nagyon pozitív tapasztalataim, ilyen szempontból nagyon szeretem Dorogot. Rengeteg fejlesztés, csarnokfelújítás, stadionfelújítás volt az utóbbi időben, van pénz rá. A közlekedés sem rossz, a vonat, busz is elég gyakran jár, és Esztergom elég közel van, oda is el lehet gyorsan ugrani, ha valamit esetleg nem kapnál meg Dorogon.

A közbiztonsággal nekem eddig nem volt problémám, de én viszonylag forgalmas helyeken járok általában, tehát lehet nem releváns az állítás.

Amit még pozitívumként látok, az a "Pala". Az sosem hátrány, ha van egy tó, kiépített strand a közelben. :)

2019. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Rossz a levegő minőség, hosszútávon ez is fontos lehet, az egészséget is figyelembe véve.
2020. jan. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!