Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet becézni a Szonja...

Hogy lehet becézni a Szonja nevet?

Figyelt kérdés
Az új osztályomban ketten vagyunk Szonják, és nekem akarnak a többiek egy becenevet hogy meg tudjanak minket különböztetni
2019. szept. 22. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Miért pont neked? Te talán kevesebbet érsz h nem lehet a teljes nevedet használni? Becézzék a másikat, ha annyira akarják.
2019. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Szoni
2019. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Gyerekként volt egy Szonja nevű ismerősöm, őt Szonyinak becézték.
2019. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Szonjácska, Szoni
2019. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bubu, Mazsola, vagy Tádé
2019. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valami olyat keresek ami ugymond nem "kicsinyit" Mint pl. a Szonji meg a Szonjacska😅
2019. szept. 22. 15:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden becenev “kicsinyit”
2019. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont a te keresztneved olyan, hogy kicsinyítőképző nélkül szinte nincs is opció. Variáld a vezetékneveddel.

Mondjuk én sem értem, hogy miért pont neked kell becenevet keresned.

A Szonja önmagában szép, én nem mennék bele, hogy én válasszak magamnak becenevet.

Ha belemész, akkor amit előttem írtak ironikusan, aminek még csak köze sincs a saját nevedhez: Királylány, Boríték, Pipacs. Tök mindegy, milyen szó.

2019. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a vezetékneved, de pl azt használd. Vagy, ha hosszabb, rövidítsd - pl Alma az Almási helyett.


Vagy pl vedd a vezetékneved első és a keresztneved első két betűjét. Pl Nagy Szonja = n+a és sz+o ; tehát NaSZo


A Szonja becézve Szona vagy Szoni. De lehetsz Nika is - Szonika röviddítve szoNIKA.


Van esetleg kedvenc színed? Karaktered egy könyvből vagy Énekesed? Tulajdonság, ami jellemez (pl Vidor, mert sokat mosolyogsz)?


Vagy játszottál színdarabban valamit ami után elnevezhetnek?

2019. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vezetéknevedet nem lehet "becézni"? Pl. Kovács - Kovi, stb. Egyébként nyugodtan szólhatsz, hogy a Szoni egyelőre nem tetszik, ne becézzenek. Úgy is meg tudnak titeket különböztetni, hogy amelyikőtökhöz beszélnek, arra néznek. Max. ne üljetek egymás mellé vagy mögé. Egyébként az én osztályomban pl. két Kovács Gergő volt. Ez már durva, nem?
2019. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!