Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, ti hogyan reagáltok...

Tanárok, ti hogyan reagáltok arra, ha egy diák egy műsor alatt a beszédét nem képes végig mondani vagy nem tud belekezdeni, mert lámpalázas?

Figyelt kérdés

Olyan szituációkra gondolok, hogy az egész osztálynak (kamaszok, nem kisgyerekek) kell műsort adnia, minden diáknak van 1-2 mondata és a műsor alatt az egyik áll némán, nem tud megszólalni vagy csak félig tudja elmondani a beszédét, esetleg sírva fakad, stb.


Műsor alatt mit csináltok?


Műsor után próbáltok vele beszélni erről vagy inkább az a jobb ilyenkor a diáknak, ha a tanár úgy tesz, mintha mi sem történt volna?


A későbbiekben hogyan dolgoztok a diákkal azon, hogy leküzdje a lámpalázát?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 17. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen "típusú" gyerekeket nem kellene a műsorban külön szerepeltetni. A tanároknak eztvtudniuk kéne, ismerni az ilyen gyerekeket. Ezzel mindenki kiegyezne!
2019. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1. Nagyon szépen köszönöm a választ! Ebben az esetben hogy dolgoznak a tanárok a gyerekekkel, hogy leküzdje a diák a làmpalázat? Milyen módszerek vannak erre?
2019. okt. 17. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. :-) Szerintem az ilyen gyerekeknek csak olyat feladatok kell adni, amiben több gyerek is benne szerepel. Sajnos akármit mondasz neki, lámpalázasak!
2019. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Fokozatosság. Előbb csak kórusmunka. Aztán 1-2 mondat saját szerep. Majd egyre több.

Az ilyen gyereknek valami súlyosabb önértékelési zavara, szociális fóbiája van. -> Pszichológus

2019. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Adtam zöld kezeket.
2019. okt. 17. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem beszéltetném többiek előtt, mert csak rontana a helyzeten, más feladatot adnék neki
2019. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
83%

Az ilyen gyereket eleve csak úgy szerepeltetném, hogy egy bátrabb társával együtt mondja a részét. És utána dicsérném, hogy milyen ügyesen mondta.

Igaz én felnőtteket oktatok (egyetemistákat) de nagyon sokan nem mernek kiállni a többiek elé megtartani egy előadást, ezért mindig kis dolgokat, egymás előtt gyakoroltatok velük hogy lássák, nincs abban semmi. Mire eljutnak odáig hogy pl. verseny vagy szakdoga védés, általában leküzdik legalább annyira hogy ez ne vonjon le az előadás értékeléséből.

2019. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon hálás vagyok értük. Mindegyikre adtam zöld kezet.
2019. okt. 18. 06:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. De nálunk kötelező volt szerepelni, úgyhogy előtte vodkát ittam a WCbe, pedig semmi kedvem nem volt lerészegedni. De az meg sokkal gázabb lett volna, ha elkezdek remegni, meg elfojtódik a hangom.


Azért alapból szr helyzet ez, mert olyan dolgot kell ilyen esetben csinálni, ami nem érdekel, és ezt olyanok hallgatják, akiket szintén nem érdekel. És ilyenkor beindul az h mit keresek itt? Miért nem megyek el? És akkor már rosszul vagyok. Aztán ha rám kerül a sor, és mindenki rám figyel, és várják h csináljak valamit, én meg egy bábunak érzem magam, akinek nincs szabad akarata, és azt csinálnak vele amit csak akarnak. Na ezért ittam.


De amikor közönség előtt zongorázok, akkor semmilyen rossz érzésem nincs.


Szóval sztem, ha olyan dologgal áll emberek elé, ami amúgy érdekli, és a közönséget is érdekli valamennyire a dolog, akkor lehet hogy jobban megy majd neki.

2019. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nem egy ilyen műsor volt sajnos, úgyhogy volt egy laposüvegem erre a célra. Meg dugivodkám, és szívószálam.
2019. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!