Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem késő még hogy Budapesten...

Nem késő még hogy Budapesten tanuljak?

Figyelt kérdés
Hali. Röviden: szlovákiában élek, és idén vagyok 9.-es az alapsulimban. Budapestre szeretnék menni középiskolába, de itt csak márciusban vannak a felvételik ill. áprilisban a tesztelés amit írunk. Ez tudtommal magyarországon máshogy van és félek hogy már lekéstem ezt a vonatot. Nemrég találtam csak ki hogy Budapesten tanulnék, de azt hiszem már elkéstem. Szerintetek van még esély? Mit kéne tennem? Amúgy, ha már itt tartunk, és sikerülne oda mennem, azt az egy évet (9.) Amit újra kéne járnom, nem ismétlés lenne?

2020. jan. 7. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Tavaly Dec 6ig lehetett jelentkezni a középiskolákba, jan 23án már írják a központi felvételit, március körül van eredmény.

Ha szlovák középiskolába jársz és menet közben jönnél magyar suliba, akkor kérhetnek különbözeti vizsgát.

Itthon az általános iskola 8 osztályos 9-12 osztály ig meg középiskola. Viszont vannak 6 illetve 8 osztályos gimnáziumok is, ahol 4. vagy 6. osztálytól van felvételi.

2020. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, mert itt csak idén végzek az alapsulival. Szóval ha átmennék, akkor ott 10.-be fokytatnám? És különbözeti vizsgák milyenek? Mennyire kell jól megírni hogy átjussak?
2020. jan. 7. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt 9.be fogsz kezdeni. Fent vannak a korábbi központi felvételi vizsgálatok, azokból lehet gyakorolni, illetve a tanáraidnál érdeklődj. A magyar Oktatási Hivatalt is, ha felhívjátok segíteni fognak.

Ha különbözeti vizsgáról van szó, akkor az adott iskola állítja össze a követelményeket. Az meg, hogy milyen nehéz az iskola színvonalától is függ egy elit gimiben sokkal nehezebb, mint egy szakgimnáziumban vagy szakközépiskolában.

2020. jan. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!